جوانا راس بود Sci-Fi ترین صریح فمینیستی

جوانا اهل نویسنده رمان مانند زن و مرد و ما که در موردبود و اکثر صریح فمینیستی در تاریخ داستان های علمی تخیلی. Gwyneth جونز صرف پنج سال تحقیق در مورد یک کتاب در مورد اهل روسیه است که به تازگی منتشر شده به عنوان بخشی از استادان مدرن از سری داستان های علمی تخیلی.

“من صرف زمان با افرادی که درگیر در فمینیست ’70s و من کاملا چند از نویسندگان که درگیر با جوانا راس” جونز می گوید: در قسمت 403 از کامپیوتر راهنمای کهکشان پادکست. “من بخشی از این گفتگو بود و کاملا در آن علاقه مند و این چیزی بود که من احساس می کنم که من احتمالا می تواند نوشتن در مورد او.”

پادکست


در علاوه بر این به او ادبی خروجی اهل روسیه بود و همچنین توانمند منتقد نوشت که طولانی در حال اجرا بررسی ستون برای مجله فانتزی و علمی تخیلیکه در آن او خواست نویسندگان همکار مانند جودیت مریل و Ursula K. Le Guin به بیشتر بلند پروازانه.

“او تا به حال خیلی بیشتر فکری آموزش و ظرفیت فکری برای فکر کردن در مورد داستان های علمی تخیلی تر از بسیاری از نویسندگان تا کنون زحمت با” جونز می گوید. “من فکر می کنم این امر می تواند منصفانه است که بگوییم او و ساموئل زیر زنانه, بین آنها اختراع علمی تخیلی بورس تحصیلی در ’60s و 70s.”

جونز خوشحالم که کتاب الهام گرفته از علاقه در راس و کار خود را. بوده است وجود دارد مقاله ای در نیویورکر به تازگی توسط B. D. McClay و رز Kaveney در مورد آن نوشت در زمان مکمل های ادبیو شده اند وجود دارد بسیاری از بررسی آنلاین” جونز می گوید. “بنابراین من امیدوارم که آن را به یک اثر در اینده که مردم آن را بخوانید و درک آنچه یک فرد مهم او در داستان های علمی تخیلی.”

جونز توصیه به تازه واردان به راس شروع با داستان کوتاه مجموعه مانند زنگبار گربه و سمت پنهان ماه. “او داستان های کوتاه, من فکر می کنم یک راه به جوانا راس و آنها هنوز هم به آسانی در دسترس,” او می گوید. “من قطعا توصیه Alyx ماجراهای به هر کسی.”

گوش دادن به کامل مصاحبه با Gwyneth جونز در قسمت 403 از ماهواره را Guide to the Galaxy (در بالا). و بررسی برخی از نکات برجسته این بحث زیر.

Gwyneth جونز در جوانا Russ’ بررسی:

“در داستان های علمی تخیلی نظرات او همیشه مایل مردم او فکر می کردم خوب شد باید بهتر و بیشتر فکری و بیشتر به چالش کشیدن. … بود که تن او را با تمام مردم او واقعا تحسین است. “آه من واقعا عاشق کتاب خود را, اما شما رو به انجام چیزی بهتر از این!’ من هرگز تا به حال افتخار در حال بررسی توسط جوانا راس و من مطمئن هستم که من از دست رفته هر چیزی. اما او درک مردم است که باید کاملا خطر ناک برای دریافت در عمق بررسی از جوانا راس و ببینید که کسی واقعا درک آنچه شما در تلاش بودند برای انجام و می تواند توضیح دهد که رمان خود را به شما. که سحر و جادو است اگر شما یک نویسنده هستید, اگر شما یک بررسی که می توانید انجام دهید که.”

Gwyneth جونز در جوانا راس و جودیت مریل:

“جودیت مریل احتمالا مهم ترین زن در داستان های علمی تخیلی در جامعه ’50s و 60s. او تا به حال یک نوع خاص از فمینیسم که جوانا درک نیست در همه است که گفت: “من کاملا خوب در مورد انجام همه کارهای خانه و غیره چون من صالح تر از شوهر من. بنابراین من کار 13 ساعت و آثار او شش و است که چرا من بهتر از او.’ جودیت مریل شد جوانا در سلف بود و در همان راه به عنوان جوانا آیا این رویایی است که داستان های علمی تخیلی را بزرگ خود شکستن و تبدیل شدن به بخشی از فکری جهان است. و به عنوان جوانا را در ’60s و 70s, [مریل] مشغول به کار بود در ’50s و امیدوار است که بعد از شکست بزرگ خواهد آمد که فضای مسابقه را به داستان های علمی تخیلی مرکزی به دنیای ادبی و پس از آن البته که بمب هسته ای را به داستان های علمی تخیلی مرکزی به ادبی جهان است. و هرگز آن را کاملا آمد.”

Gwyneth جونز در جنسیتی:

“وجود دارد یک خصومت نسبت جوانا نوشتن از مرد منتقدان و مرد سردبیران مجله و مردان به طور کلی در داستان های علمی تخیلی. او تا به حال برخی از دوستان بسیار زیادی از مردان در داستان های علمی تخیلی بودند وحشت زده در راه است که جوانا بود به چالش کشیدن هنجارهای آنچه زنان باید در داستان های علمی تخیلی. همان چیزی که اتفاق می افتد در fandom زمانی که طرفداران زن بودند گفت: “ما در اینجا فقط به تزئینی و ساندویچ. ما واقعا علاقه مند به داستان های علمی تخیلی.’ آن را سخت به تصور چقدر دشوار بود برای آنها را به این نوع از بیانیه به این دلیل که پذیرش اجتماعی فقط وجود ندارد و این افراد یا واقعا گیج یا واقعا عصبانی و احساس تهدید است.”

Gwyneth جونز در “هنگامی که آن را تغییر”:

“[برای تازه واردین به جوانا راس] باید به عنوان خوانده شده داستان ” هنگامی که آن تغییر كرد کوتاه داستان های علمی تخیلی داستان نسخه از این فاجعه جهانی که در آن زنان را ساخته اند زندگی را برای خود و به طور ناگهانی آنها نزدیک سیاره زمین که چیزی که آنها فکر رفته بود و آنها هرگز از شنیدن زمین مردان دوباره. اما یک زمین انسان تبدیل می شود و بسیار علاقه مند به این زنان خود را خوب تمیز ژن و آنها متوجه است که جهان خود را در حال رفتن به به پایان رسیده است به این دلیل که مردان فقط خیلی بزرگتر و قوی تر و غنی تر است. این یک داستان غم انگیز—و گمان می کنم که برای تلفن های موبایل خارج از قرار دادن—اما واقعا زیبا و این در واقع واقعا سرگرم کننده نیز هست.”


بزرگ تر سیمی داستان

  • دره سیلیکون خراب کار فرهنگ
  • رفتن فاصله (و فراتر از آن) برای گرفتن ماراتن متقلب
  • ناسا حماسه قمار به خاک مریخ به زمین
  • احسان توسط از دست رفته زایمان? اطلاعات زرنگ و دانا تکنولوژی کمک می کند
  • این آتش سوزی عکس یادآوری مداوم از هرج و مرج
  • 👁 تاریخچه راز از صورت به رسمیت شناختن. به عنوان خوانده شده آخرین اخبار در مورد هوش مصنوعی

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر