تحقیقات جدید نشان می دهد که تجربه مزمن کار نا امنی می توانید شخصیت خود را برای بدتر است.

مطالعه منتشر شده در مجله روانشناسی کاربردیدر بر داشت کسانی که در معرض کار نا امنی بیش از بیش از چهار سال کمتر عاطفی پایدار کمتر دلنشین و کمتر با وجدان.

گزارش همکاری نویسنده دکتر لنا وانگ از دانشگاه RMIT را مدیریت مدرسه گفت: مطالعه و ساخته شده است در حال رشد پایه شواهد در مورد عواقب منفی از کار نا امنی.

“به طور سنتی ما در مورد فکر می کردم کوتاه مدت عواقب ناشی از ناامنی شغلی-که آن لطمه می زند خود را به خوبی بودن سلامت جسمی حس اعتماد به نفس” وانگ گفت.

“اما در حال حاضر ما به دنبال در چگونه است که در واقع تغییراتی که شما به عنوان یک فرد در طول زمان در نتیجه بلند مدت است که شما حتی ممکن است آگاه است.”

در این مطالعه مورد استفاده در سراسر کشور نماینده داده ها از خانواده درآمد و کار و پویایی در استرالیا (هیلدا) نظرسنجی در رابطه به پاسخ در مورد امنیت شغلی و شخصیتی برای 1,046 کارکنان بیش از نه سال دوره.

این اعمال به خوبی تثبیت شخصیت چارچوب شناخته شده به عنوان پنج بزرگ که categorises شخصیت انسان را به پنج گروه عمده صفات: ثبات عاطفی و توافق پذيری با وجدان و برونگرایی و باز بودن.

نتایج مطالعه نشان داد که در دراز مدت کار نا امنی تاثیر منفی بر سه صفات مربوط به یک فرد تمایل به اطمینان رسیدن به اهداف همراه با دیگران و کنار آمدن با استرس است.

وانگ گفت: نتایج رفت و در برابر برخی از فرضیات در مورد کار نا امنی.

“ممکن است برخی بر این باورند که نا امنی در کار را افزایش می دهد بهره وری از آنجا که کارگران سخت تر کار خواهد کرد به نگه داشتن شغل خود را, اما تحقیقات ما نشان می دهد ممکن است این مورد اگر کار ناامنی همچنان ادامه دارد” وانگ گفت.

“ما دریافتیم که کسانی که در معرض مزمن به کار ناامنی در واقع بیشتر احتمال دارد به برداشت خود تلاش و خجالتی و دور از ساختمان, قوی, روابط کاری مثبت است که می تواند تضعیف بهره وری خود را در دراز مدت است.”

تحقیقات قبلی نشان داده است که نا امنی در کار-از جمله کار استخدام شیوه های قرارداد و گاه به گاه کار و بیکاری — به رشد است و در استرالیا و در سطح جهانی.

این هیلدا داده به خود جلب کرد و در پاسخ از کارکنان از جستم از حرفه و شغل که پرسیده بودند در مورد چگونگی امن آنها درک شغل خود را به بود.

مطالعه منجر نویسنده استاد چیا-Huei وو از دانشگاه لیدز مدرسه کسب و کار گفت: نوع کار نا امنی ممکن است شامل کوتاه-مدت قرارداد و یا گاه به گاه کار مشاغل در معرض خطر اتوماسیون و موقعیت است که می تواند در خط برای رفع اشکالات.

از همه مهمتر گفت: Wu راه وجود دارد که کارفرمایان می توانند کارگران پشتیبانی که احساس نگران شغل خود را.

“این است که به همان اندازه در مورد درک عدم امنيت شغلی واقعی ناامن قرارداد” وو گفت.

“برخی از افراد به سادگی احساس ترسیده بودند با تغییر ماهیت از نقش خود و یا ترس آنها می شود جایگزین اتوماسیون.

“اما در حالی که برخی از مشاغل موجود را می توان با جایگزین اتوماسیون شغل جدید ایجاد خواهد شد.

“بنابراین کارفرمایان باید توانایی به کاهش است که ادراک به عنوان مثال با سرمایه گذاری در توسعه حرفه ای و مهارت و آموزش و یا با دادن راهنمایی حرفه ای.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im