در تلاش برای بررسی شرایط موجود در زمین مذاب هسته بیرونی محققان با موفقیت تعیین چگالی مایع آهن و انتشار صدا در سرعت از طریق آن در فشارهای بسیار بالا. آنها زمانی این کار را با استفاده از یک بسیار تخصصی الماس anvil که کمپرس نمونه و پیشرفته X-ray اندازه گیری. یافته های خود را تایید مذاب هسته بیرونی است که کمتر متراکم از مایع آهن و همچنین قرار دادن مقادیر در اختلاف.

ژول ورن را 1864 رمان سفر به مرکز زمین طول می کشد کاشفان در تخیلی سفر به هسته زمین جایی که آنها پیدا کردن یک عظیم الجثه توخالی غار میزبانی ماقبل تاریخ, محیط زیست و دایناسورها. دریافت آنها وجود دارد با تشکر tanklike دستگاه حفاری است که هدایت از طریق آتشفشان. آن را برای تلفن های موبایل سرگرم کننده, اما نیازی به گفتن نیست این گریه به دور از واقعیت که در آن محققان کشف درونی زمین با طیف وسیعی از تکنیک ها و ابزار از مقایسه ایمنی از سطح زمین است.

لرزه ای دستگاه که اندازه گیری که چگونه زمین لرزه سفر از طریق این سیاره هستند محوری به نقشه برخی از بزرگتر ساختاری ترتیبات درون زمین و با تشکر از این مدت طولانی است که شناخته شده است که در دل زمین نهفته است یک هسته جامد احاطه شده توسط یک کمتر متراکم مایع هسته بیرونی. برای اولین بار آزمایش و شبیه سازی ها نشان داده اند محققان جزئیات بیشتر در مورد این هسته بیرونی که قبلا unobtainable. و این آزمایش شامل برخی از جذاب جزئیات.

“بازآفرینی شرایط موجود در مرکز زمین تا اینجا در سطح آسان نیست” اظهار داشت: پروژه استاديار یاسوهیرو Kuwayama از وزارت زمین و علوم سیاره ای. “ما با استفاده از یک الماس سندان به فشرده سازی یک نمونه از مایع آهن معرض حرارت شدید. اما بیش از فقط ایجاد شرایط ما نیاز به حفظ آنها را به اندازه کافی بلند به اندازه گیری های ما. این چالش واقعی است.”

آن است که سخت تر برای اندازه گیری چگالی یک نمونه مایع از جامد به عنوان طول می کشد تا دستگاه دیگر به انجام این کار. اما با یک تجربی منحصر به فرد راه اندازی گردد بیش از دو دهه در اطراف محور الماس سندان, Kuwayama و تیم خود را حفظ نمونه خود را به اندازه کافی برای جمع آوری داده های آنها مورد نیاز است. استفاده از آنها بسیار متمرکز منبع اشعه X از بهار-8 synchrotron در ژاپن به پروب نمونه و اندازه گیری چگالی آن است.

“ما در بر داشت چگالی مایع آهن مانند شما می خواهم پیدا کردن در هسته بیرونی به حدود 10 تن در هر متر مکعب در فشار 116 gigapascals و متوسط به 4,350 کلوین” توضیح Kuwayama. “برای مرجع معمولی دمای اتاق در حدود 273 کلوین. بنابراین این نمونه بیش از 16 بار داغتر از اتاق خود و 10 برابر چگال تر از آب است.”

در مقایسه با زمانی که به این اندازه گیری چگالی زمین بیرونی هسته ای به نظر می رسد به حدود 8 درصد کمتر متراکم از خالص مایع آهن است. این پیشنهاد در اینجا این است که اضافی وجود دارد فندک عناصر در مذاب هسته بیرونی که در حال حاضر ناشناس. این تحقیقات می تواند کمک به دیگران در تلاش خود را به فاش کردن اطلاعات بیشتر در unobtainable اسرار از اعماق زمین.

“این مهم است که به بررسی این چیزها را درک مطلب نه تنها در مورد هسته زمین, اما در مورد ترکیب و در نتیجه رفتار سیارات دیگر نیز” به این نتیجه رسیدند Kuwayama. “این مهم است که توجه داشته باشید که آن را فقط استادانه تجهیزات است که کمک به ما در پیدا کردن این اطلاعات جدید بلکه دقیق مدلسازی ریاضی و تحليلی است. ما غافلگیر شد, چگونه موثر این رویکرد بود و امید آن می تواند منجر به درک بیشتری از جهان در زیر پای ما است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه توکیو. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im