این Kem Kem تخت در مراکش معروف برای دیدنی فسیل وجود دارد از جمله حداقل چهار سالم غیر مرغی theropods چند بزرگ-سالم pterosaurs و crocodilians.

در حال حاضر در زمین شناسی و فسیل شناسی رساله که نشان می دهد خیلی بیشتر در مورد معروف Kem Kem تخت در مراکش دکتر نزار ابراهیم از دانشگاه دیترویت مرسی ، Paul Sereno از دانشگاه شیکاگو و یک تیم از دانشمندان بین المللی از ایالات متحده و اروپا و مراکش با هم قرار یک جامع داستان است که منتشر شده است در باز-دسترسی به مجله ZooKeys.

هدف از این تحقیق جدید است که برای ارائه به جامعه بین المللی با در عمق بررسی از سنگ ها و فسیل های منطقه است. این بررسی زمین شناسی و فسیل شناسی از این معروف اما با کمال تعجب understudied منطقه توصیف و به طور رسمی نامگذاری اقشار و خلاصه همه از حفظ اشکال زندگی از شکننده گیاهان و حشرات عظیم از دایناسورها. این رساله همچنین رنگ های یک عکس از زندگی آن را به عنوان یک بار بود برخی از 95 میلیون سال پیش با توصیف paleoenvironments منطقه و غیر معمول درنده تحت سلطه جانوران.

در سال 1996 ، Sereno و همکاران معرفی رسمی واژه “Kem Kem تخت” برای این فسیلی غنی از پرتگاه. در این رساله نویسنده نقد و بررسی اصلی سه سطح پیشنهاد برای منطقه توسط زمین شناس Choubert (او غیر رسمی “trilogie mésocretacée”) و پیشنهاد Kem Kem گروه برای کل بسته از سنگ با دو نام جدید برای دایناسور تحمل لایه بر اساس ثروتمندترین های فسیلی سایت گارا Sbaa و Douira سازند.

این منطقه مشهور است برای شگرف فسیل یافت می شود در تمام این واحدهای بسیاری حاصل از تجاری های فسیلی, جمع آوری, که مبهم محل دقیق و سطح نمونه. رساله اول کار به دقت اشاره کردن که در آن بسیاری از مهمترين می یابد ساخته شد. بیش از 25 سال گذشته در خصوص دیرینه شناسان به ارمغان آورد به نور یک آرایه متنوع از جدید مهره داران فسیل از جمله حداقل چهار سالم غیر مرغی theropods چند بزرگ-سالم pterosaurs, crocodilians و لاک پشت ها و آرایه ای از کوسه ها و ماهی استخوانی.

برای قرار دادن جامع داستان هم در Kem Kem نویسندگان این رساله در بازدید از مجموعه Kem Kem فسیل در سراسر جهان و منجر به بسیاری از اعزامی به منطقه است. فسیلی و زمین شناسی داده های مورد بررسی در این رساله مشتق شده است از تعدادی از منابع مختلف. یک دانشگاه شیکاگو به رهبری عمده اعزامی در سال 1995 تولید ثروت از زمین شناسی و فسیل شناسی داده ها را بعد اعزامی شامل تیم هایی از دانشگاه کالج دوبلین دانشگاه Portsmouth, Faculté علوم پردازنده ایین بهم متصل به Muséum ملی d ‘ Histoire naturelle, دانشگاه Cadi Ayyad این موزه Civico di Storia Naturale (میلان) و دانشگاه دیترویت مرسی.

یکی از ویژگی های کلیدی از Kem Kem ماشین سواری است که حضور چند بزرگ-سالم theropods یک گروه از دایناسورها است که شامل تمام گوشت خواران. معروف ترین در این میان از Kem Kem شامل بادبان-حمایت Spinosaurus و سابر دندانه دار Carcharodontosaurus.

ترین فسیل در Kem Kem منطقه کشف شده به عنوان جدا ناقص قطعه سنگ از ماسه سنگ. تنها چهار جزئی اسکلت دایناسور یا جمجمه بازپس گرفته شده است که شامل بلند کلفت sauropod Rebbachisaurus garasbae و theropods Deltadromeus agilis, Carcharodontosaurus saharicus و Spinosaurus aegyptiacus. این Kem Kem theropods در میان بزرگترین و شناخته شده dinosaurian شکارچیان در رسیدن به رکورد بالغ بدن در طول بیش از 12 متر است.

“با توجه به ادامه ورودی جدید نمونه و در ادامه گسترش فسیل شناسی پژوهش ما پیش بینی است که تنوع در Kem Kem گروه را افزایش قابل ملاحظه ای در دهه های آینده. بر اساس بررسی ما از موجود مجموعه این افزایش را شامل نمرات گونه از تالاب محل أم Tkout از جمله nonvertebrates مانند حشرات و استراکدهای موجود و همچنین به عنوان یک آرایه از actinopterygian ماهی. ما همچنین پیش بینی ادامه قطره ای از جدید مهره داران زمینی خواهد شد که به نام بهتر حفظ نمونه ها که در حال تشخیصی در حال حاضر تنها در سطح خانوادگی از جمله لاک پشت ها و انواع مختلف archosaurs. به عنوان نزدیک به نیمی از خزندگان خانواده های ذکر شده در حال نامشخص بهتر-نمونه حفظ خواهد شد ارائه فرصت های آینده به رسمیت شناختن جدید خزنده جنس” سهم نویسندگان.

“به طور خلاصه کم کم ماشین سواری غیر مهره داران و مهره داران است به احتمال زیاد به ادامه برای نشان دادن افزایش چشمگیر تنوع در دهه های آینده. با اینحال آرایه ای از گونه در حال حاضر شناخته شده است که گسترش از گیاهان در سراسر طیف وسیعی از آبزیان و زمینی مهره داران است که به اندازه کافی اجازه می دهد تا خلاصه ای از مهره داران ماشین سواری و بحث از آن paleoecological زمینه” نتیجه گیری محققان.

در پژوهش های پیشین معروف شناس از دانشگاه شیکاگو و پروفسور Paul Sereno توصیف کرده است بسیاری از برجسته دایناسور اکتشافات جدید از جمله کرتاسه crocodilians از صحرای بزرگ آفریقا و دو دندان گیاهی دایناسور کوتوله (نام heterodontosaurids).

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.de