کاترین جانسون تبحر مسیرهای پیاده روی نه تنها به عنوان یک زن ریاضیدان در طول جنگ سرد اما با نقشه برداری تحت اللفظی مسیرهای از طریق فضای بیرونی است. ریاضی در ادامه به حک کردن مسیرهای جدید برای فضاپیما مرور منظومه شمسی ما به عنوان مهندسین ناسا با استفاده از نسخه تکامل یافته از معادلات است که اجرای ماموریت به ماه و فراتر از آن.

بازنشسته ناسا ریاضیدان که شنبه در سن 101 محاسبه مدار آژانس اولین ماموریت های فضایی از جمله, جان گلن 1962 پروازهای فضایی است که در آن او اولین آمریکایی به مدار این سیاره و ماه فرود در سال 1969. اما جانسون کمک به spaceflight گسترش فراتر از چنین لحظات تاریخی چند که دراماتیزه در سال 2016 فیلم چهره های پنهان. کار خود را به شکل بخشی از پایه ریاضی ناسا ماموریت های امروز است. “او تا به حال یک کمک بزرگ به مسیر طراحی به طور کلی می گوید:” ناسا هوافضا مهندس جنی گروبر.

در مرکز فضایی جانسون ناسا در هوستون گروبر با این نسخهها کار بر روی آرتمیس ماموریت که قصد دارد به ارسال اولین زن و مرد بعدی به ماه در سال 2024. گروبر طرح مدار برای آرتمیس فقط به عنوان جانسون را برای اولین فرود در ماه. گروبر وظیفه اساسی باقی مانده است در اصل همان جانسون بود که در سال 1962: برای محاسبه سرعت و شتاب و جهت مورد نیاز برای تنبلی و سنگینی حرکت کردن یک فضاپیما از اندازه خاص و ظرفیت سوخت به یک هدف متحرک بدون مقدار زیادی از اتاق را برای مانور.

این ماموریت ها بر خلاف تلاش برای ضربه چرخش گاو-چشم با یک نیزه در حالی که پریدن از یک چرخ فلک, dart بودن فضانورد زمین در حال چرخش چرخ فلک و چشم گاو و یک نقطه در ماه. به عنوان جانسون گفت: PBS مصاحبه در سال 2011 “این پیچیده, اما ممکن بود.”

پس از راه اندازی فضانوردان را محدود به وسیله ای برای تنظیم مسیر خود را و خطاهای کوچک متعهد یا با مسیر برنامه ریزان و یا فضانوردان خود می تواند منجر به عواقب وخیم است. برای مثال اسکات کارپنتر که تکرار گلن پرواز و ششم بود انسان در فضا overshot هدف خود فرود نقطه در اقیانوس اطلس توسط 250 مایل به خاطر او پشت افتاد و آماده شدن برای ورود مجدد. (نیروی دریایی ایالات متحده, تیم می کنند و او را در حدود سه ساعت بعد.) بنابراین فقط به عنوان جانسون تیم را در 1960s گروبر و تیم او در حال تلاش برای محاسبه و برنامه ریزی برای تمام حالات ممکن است در راه به ماه. “اگر شما می توانید آن را اشتباه, مردم, مرگ,” او می گوید. “و سپس مردم آن را در تلویزیون.”

این کار همواره دیوانه فشار بالا. یکی از مهم ترین جنبه های Johnson ریاضی دلاوری است که خود را درگیر محاسبات واقعی مردم واقعی اشیاء تعامل در محدوده انسان و مهندسی است. در طول این ماموریت جان انسان در خطر است و بدین ترتیب نتیجه مسابقه فضایی بین آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی سابق. “برنامه های فضایی در اوردرایو, تلاش برای جلو افتادن از روس ها می گوید:” ناسا مورخ بیل بری. و البته کل دنیا به تماشای آپولو 11 ماه فرود در تلویزیون.

اگر چه اصول ماموریت های فضایی باقی مانده اند همان مقدار تکامل یافته در ماموریت برنامه ریزی پس از جانسون ، در ’60s ناسا شاغل به اصطلاح “انسان رایانه”—عمدتا زنان مانند جانسون—برای انجام محاسبات است. “دلیل اصلی زنان استخدام شده بودند به کامپیوتر بود که آن را خرحمالی کار می گوید:” بری. “مهندسین نمی خواهم به آن را انجام دهد.”

اما حتی اگر مردم نمی دانید که بسیار در مورد این ریاضیدانان فضانوردان با اتکا بر آنها. در حالی که آماده شدن برای سال 1962 دوستی 7 ماموریت گلن معروف نیست اعتماد ناسا “جدید” الکترونیکی کامپیوتر چند میلیون دلاری IBM 7090 برای برنامه ریزی سفر خود را. او به طور خاص درخواست شده است که جانسون که مشغول به کار در ناسا پرواز تحقیقات بخش دو بررسی آی بی ام محاسبات با قلم و کاغذ. “‘گرفتن دختر بچه'” گلن گفت: با توجه به بری. “همه می دانستند که “دختر” او به معنای. کاترین جانسون برتر ریاضیدان انجام این نوع از کار.”

پس او را تایید کامپیوتر شماره گلن خواهد در مدار این سیاره سه برابر شده است. او با خیال راحت reentered جو زمین فرود آمد و در حدود 40 مایل دور از جانسون محاسبه هدف در اقیانوس اطلس—قابل ملاحظه ای نزدیک با توجه به این که خود را سفینه فضایی در حال حرکت بود تا 5 کیلومتر در ثانیه است.

امروز دانشمندان ناسا چرخید دست محاسبات تقریبا به طور کامل با تکیه بر رایانه های سریع و مداوم عملکرد. “ما می توانیم ارزیابی گزینه های بسیار بیشتری زیادی را با سرعت بیشتری می گوید:” گروبر. با تشکر سریع تر کامپیوتر, آرتمیس تیم هم اکنون می توانید طراحی پیچیده مدار از طریق فضا به مکان های جالب تر در ماه. این تیم قصد دارد برای ارسال فضانوردان به جنوب قمری قطب که در آن orbiters کشف کرده اند که وجود آب را در قالب یخ. آپولو ماموریت رفت و به عرض های جغرافیایی پایین تر و نزدیک تر به قمری استوا—یک مقدار بیشتر در مسیر مستقیم از زمین است. “به قمری قطب جنوب بسیار سختتر مسیر مشکل می گوید:” گروبر.

برای دریافت وجود دارد به عنوان فضاپیما نزدیک شدن به ماه آن را کنجکاو موجی به نام مسیر نزدیک rectilinear هاله مدار. “من آن را ” سیب زمینی تراشه'” یادداشت گروبر. این در حالی است که این پیچیده مدار دیگر محاسبه با دست آنها تکیه بر همان مفاهیم هندسه است که جانسون استفاده در ’60s. “من فکر می کنم او می خواهم یک ضربه از تجزیه و تحلیل آن,” او می گوید.

مسیر برنامه ریزی ریاضی از آپولو اگر چه ساده در مقایسه با امروز ماموریت فراهم می کند یک چارچوب برای ناسا فعلی و آینده spacefaring برنامه. “این کاملا بنیادی در هر مسیر نرم افزار و یا مدل سازی ما در حال حاضر می گوید:” گروبر. “تمام مدل های کامپیوتری ما استفاده کرده و بر اساس آن مسائل است.

“کاترین جانسون ساخته شده این امکان را برای من به انجام آنچه که من امروز انجام,” او همچنان ادامه دارد. “این فقط سهم خود را به مسیر طراحی است که بخش بزرگی از آنچه که من از لحاظ فنی. اما همچنین به عنوان یک زن می توانم چیزی است که من لذت بردن است و من خوب است.”

امروز این یک کلیشه است که “فضا سخت است.” اما در جانسون زمان آن نیست فقط سخت تا پس از آن تا به حال به نظر می رسید غیر ممکن است; Johnson کمک آن امکان پذیر است. بری اعتبارات کار خود را در بخش, برای, را قادر می سازد زمان سرمایه گذاری از قبیل تجاری موشک شرکت هایی مثل SpaceX. “بسیاری از آنچه که او به خاک سپرده شده است در ریاضی DNA چگونه به انجام پروازهای فضایی می گوید:” بری. با تشکر جانسون پیشگام ریاضی, spaceflight است که در حال حاضر معمول است. “آن را به خوبی شناخته شده علم موشک در حال حاضر.”


بزرگ تر سیمی داستان
  • ویکیپدیا گذشته بهترین مکان در اینترنت
  • آیا طرفداران کارتون های پورنو, ستاره نفرت (واقعی) ،
  • می خواهید برای مبارزه با تغییر آب و هوا ؟ جلوگیری از باور این اسطوره
  • مایکل بلومبرگ اصلی تکنولوژی bro
  • بارگذاری تغییرات قوانین خود و رانندگان تنظیم استراتژی های خود را
  • 👁 تاریخچه راز از صورت به رسمیت شناختن. به علاوه آخرین اخبار در مورد هوش مصنوعی
  • 📱 پاره بین آخرین گوشی ؟ هرگز ترس—بررسی آیفون ما راهنمای خرید و مورد علاقه گوشی های آندروید

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im