محققان در Mossakowski پزشکی مرکز تحقیقات لهستانی آکادمی علوم را توسعه داده اند یک روش ساده برای آماده سازی 3D کراتین داربست مدل است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد به مطالعه بازسازی بافت.

بازسازی بافت در محل آسیب یا زخم های ناشی از سوختگی و یا بیماری هایی مانند دیابت یک کار چالش برانگیز در زمینه علم پزشکی. پزشکی بازساختی و مهندسی بافت نیاز به مکمل مواد تشکیل دهنده کلیدی مانند سازگاری داربست که به راحتی می توان اتخاذ شده توسط سیستم بدن بدون آسیب و مناسب سلول ها از جمله سلول های بنیادی است که به طور موثر جایگزین بافت آسیب دیده بدون عواقب نامطلوب. داربست باید تقلید از ساختار و عملکرد بیولوژیکی از بومی ماتريکس خارج سلولی در کنار آسیب برای بازسازی بافت ها.

مقاله “می توانید کراتین داربست استفاده می شود برای ایجاد سه بعدی کشت سلولی” منتشر شده است در De Gruyter, مجله دسترسی آزاد Open پزشکی. آن را ارائه يافته ها در توسعه سه بعدی کشت سلولی مشتق شده از فیبر کراتین داربست از موش خز. این مطالعه نشان می دهد که هر دو استفاده از مناسب هضم آنزیم ها و کسر در طول و قطر الیاف کراتین قابل توجه است. سلول ها نشان داد که توانایی رشد و شکل 3D مستعمرات در موش F-KAP برای چند هفته بدون تغییرات مورفولوژیکی سلول و با مشاهده آپوپتوز.

“ما باور داریم که این عدم وجود تغييرات مورفولوژيک در سلول ها و عدم آپوپتوز در علاوه بر این به کم ايمنی زايی و تجزيه KAP داربست نشان می دهد که آنها امیدوار نامزدها برای مهندسی بافت در کاربردهای بالینی” گفت: Piotr Kosson دکترا.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط De Gruyter. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de