آزمایشگاه رشد ‘مینی مغز’ نشان می دهد COVID-19 ویروس می تواند آلوده مغز انسان سلول های

یک تیم چند رشته ای از دانشگاه جانز هاپکینز موسسات از جمله neurotoxicologists و virologists از بلومبرگ دانشکده بهداشت عمومی و متخصصان بیماری های عفونی از دانشکده پزشکی نشان داده است که organoids (کوچک کشت بافت ساخته شده از سلول های انسان است که شبیه سازی کل اندام) شناخته شده به عنوان “مینی مغز” می تواند آلوده توسط SARS-CoV-2 ویروس است که باعث COVID-19.

نتایج آن نشان می دهد که این ویروس می تواند آلوده مغز انسان سلولهای منتشر شد آنلاین ژوئن 26 سال 2020 در مجله ALTEX: جایگزین های آزمایش روی حیوانات.

گزارش های اولیه از ووهان چین منشاء COVID-19 گیر پیشنهاد کرده اند که 36 درصد از بیماران مبتلا به این بیماری نشان می دهد علائم عصبی اما از آن شده است معلوم نیست که آیا یا نه این ویروس مغز انسان سلول است. در مطالعه محققان دانشگاه جانز هاپکینز نشان داده است که انسان برخی از سلول های عصبی بیان گیرنده ACE2 است که در همان یکی که SARS-CoV-2 ویروس استفاده می کند به وارد ریه ها. آنها گمان ACE2 همچنین ممکن است دسترسی به مغز است.

زمانی که محققان معرفی SARS-CoV-2 ویروس ذرات به یک انسان مینی-مدل مغز این تیم در بر داشت — برای آنچه که اعتقاد بر این بود که اولین بار — شواهدی از عفونت و تکثیر پاتوژن.

مغز انسان است که به خوبی محافظت در برابر بسیاری از ویروس ها و باکتری ها و عوامل شیمیایی توسط سد خونی مغزی است که به نوبه خود اغلب مانع از عفونت مغز است. “یا SARS-CoV-2 ویروس عبور از این سد هنوز به نشان داده شود” یادداشت نویسنده ارشد توماس Hartung, M. D., Ph. D., صندلی مبتنی بر شواهد سم شناسی در Bloomberg School of Public Health. “اما آن شناخته شده است که شدید التهاب مانند کسانی که در مشاهده COVID-19 بيمار را مانع از هم پاشیدن است.”

نفوذ ناپذیری از سد خونی مغزی او می افزاید: همچنین می تواند یک مشکل در حال حاضر برای توسعه دهندگان مواد مخدر با هدف قرار دادن مغز است.

تاثیر SARS-CoV-2 در مغز در حال توسعه است و یکی دیگر از نگرانی های مطرح شده توسط مطالعه است. تحقیقات قبلی از پاریس-Saclay دانشگاه نشان داده است که ویروس عبور از جفت و جنین فاقد سد خونی مغزی در طول توسعه اولیه. “بسیار روشن” Hartung می گوید: “ما هیچ مدرکی وجود ندارد که این ویروس تولید می کند, اختلالات رشد و نمو.”

این مینی مغز-که مدل رشد مغز انسان — شامل ACE2 گیرنده خود را از اولین مراحل توسعه است. بنابراین Hartung می گوید: این یافته ها نشان می دهد که احتیاط بیشتری باید گرفته شود در طول بارداری است.

“این مطالعه یکی دیگر از گام های مهم در درک ما از چگونگی عفونت منجر به علائم و که در آن ما ممکن است مقابله با COVID-19 بیماری با دارو درمان می گوید:” ویلیام Bishai, M. D., Ph. D., استاد پزشکی در دانشگاه جانز هاپکینز دانشکده پزشکی و رهبر بیماری های عفونی تیم برای مطالعه است.

انسان سلول های بنیادی مشتق از مغز مینی مدل-شناخته شده به عنوان BrainSpheres — توسعه یافته بودند در Bloomberg School of Public Health چهار سال پیش. آنها اولین تولید انبوه بسیار استاندارد organoids نوع خود و استفاده شده است برای مدل کردن تعدادی از بیماری ها از جمله عفونت توسط ویروس ها از جمله Zika, دانگ و HIV.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>