آزمایشگاه باعث می شود 4D چاپ عملی تر

نرم روبات و پزشکی ایمپلنت که پیکربندی مجدد خود را بر اساس تقاضا هستند و نزدیک به واقعیت با یک راه جدید برای چاپ دگرپیکری مواد.

رافائل وردوزکو و دانشجوی کارشناسی ارشد مورگان بارنز از برنج قهوه ای دانشکده فنی و مهندسی توسعه یک روش برای چاپ اشیاء است که می توان دستکاری به جایگزین اشکال هنگامی که در معرض تغییرات دما جریان الکتریکی و یا استرس است.

محققان فکر می کنم از این به عنوان واکنشی 4D چاپ. کار خود را به نظر می رسد در جامعه شیمی آمریکا در مجله ACS Applied Materials and Interfaces.

آنها برای اولین بار گزارش شده توانایی های خود را به شکلگیری ساختار در یک قالب در سال 2018 است. اما با استفاده از همان شیمی برای چاپ 3D محدود سازه به شکل است که نشسته در هواپیما است. این بدان معنی است که هیچ برجستگی و یا دیگر پیچیده خمیدگی می تواند برنامه ریزی شده به عنوان جایگزین شکل.

غلبه بر آن محدودیت جدا فرایند چاپ از شکل گیری یک گام مهم به سمت بیشتر مفید مواد وردوزکو گفت.

“این مواد یک بار ساخته خواهد شد تغییر شکل مستقل” وردوزکو گفت. “ما نیاز به یک روش برای کنترل و تعریف این شکل تغییر دهید. ما ایده ساده بود به استفاده از چندین واکنش به ترتیب به چاپ مواد و سپس تعیین می کند که چگونه آن را تغییر شکل. به جای تلاش برای انجام این کار همه در یک مرحله رویکرد ما می دهد انعطاف پذیری بیشتر در کنترل اولیه و نهایی اشکال و همچنین به ما اجازه می دهد برای چاپ ساختارهای پیچیده.”

آزمایشگاه چالش بود برای ایجاد یک کریستال مایع پلیمر “جوهر” است که شامل متقابلا منحصر به فرد مجموعه ای از مواد شیمیایی پیوند بین مولکول های. یکی برقرار اصلی چاپ شکل و از سوی دیگر می توان با جسمی دستکاری چاپ-و-مواد خشک. درمان جایگزین فرم زیر نور ماوراء بنفش قفل در آن لینک کلیک کنید.

هنگامی که این دو برنامه ریزی شده فرم ها مجموعه, این مواد پس از آن می توانید جلوه های ویژه گرافیکی را به عقب و جلو که مثلا آن را گرم یا سرد می شود.

محققان تا به حال برای پیدا کردن یک پلیمر ترکیبی است که می تواند چاپ شده در یک کاتالیزور حمام و هنوز هم نگه اصلی آن برنامه ریزی شده شکل.

“وجود دارد بسیاری از پارامترهای ما تا به حال برای بهینه سازی — از حلال و کاتالیزور استفاده می شود به میزان تورم و جوهر فرمول — اجازه می دهد تا جوهر به تحکیم به سرعت به اندازه کافی برای چاپ در حالی که مهار مورد نظر شکل نهایی تحریک” بارنز گفت.

باقی مانده یک محدودیت از این روند است که قابلیت چاپ را پشتیبانی نمی سازه مثل ستون است. برای انجام این کار نیاز به یک راه حل که ژل فقط به اندازه کافی برای حمایت از خود در چاپ, او گفت:. به دست آوردن این توانایی اجازه خواهد داد که محققان برای چاپ به مراتب پیچیده تر و ترکیبی از اشکال است.

“کار در آینده بیشتر خواهد شد بهینه سازی چاپ فرمول و با استفاده از داربست و با کمک تکنیک های چاپ برای ایجاد محرک است که انتقال بین دو اشکال پیچیده” بارنز گفت. “این درب باز می شود به چاپ نرم رباتیک است که می تواند مانند یک چتر دریایی پرش مانند کریکت و یا حمل و نقل مایعات مانند قلب است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه رایس. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>