بزرگترین و داغترین سپر آتشفشان در زمین

در به تازگی منتشر شده مطالعه محققان دانشگاه هاوایی در Mānoa مدرسه از اقیانوس و زمین علم و فناوری نشان داد بزرگترین و داغترین سپر آتشفشان بر روی زمین است. یک تیم از volcanologists و اقیانوس کاشفان استفاده از چند خط از شواهد برای تعیین Pūhāhonu یک آتشفشان در Papahānaumokuākea دریایی یادبود ملی در حال حاضر دارای این تمایز است.

دانشمندان علوم زمین و به مدت طولانی فکر مانوالوا یک فرهنگی قابل توجه و فعال سپر آتشفشان در جزیره بزرگ هاوایی, بزرگترین آتشفشان در جهان است. پس از نقشه برداری از کف اقیانوس در طول عمدتا زیر دریایی هاوایی بادپناه آتشفشان های زنجیره ای شیمیایی تجزیه و تحلیل سنگ در آه Mānoa جمع آوری سنگ و مدلسازی نتایج حاصل از این مطالعات تیم تحقیقاتی آمد به یک نتیجه گیری. Pūhāhonu معنی “لاک پشت رو به افزایش برای نفس’ در هاوایی است که تقریبا دو برابر به عنوان بزرگ به عنوان مانوالوا.

“این پیشنهاد شده است که نقاط که تولید آتشفشان زنجیر مانند هاوایی تحت مترقی خنک کننده بیش از 1-2 میلیون سال و سپس می میرند” گفت: مایکل گارسیا نویسنده سرب از مطالعه و استاد بازنشسته علوم زمین در سست. “با این حال ما آموخته اند که از این مطالعه که نقاط می توانند تحت پالس ذوب تولید. یک پالس ایجاد میدوی خوشه در حال حاضر آتشفشانهای خاموش و دیگری بسیار بزرگتر ایجاد شده Pūhāhonu. این را بازنویسی کتاب های درسی در چه گوشته plumes کار می کنند.”

در سال 1974 Pūhāhonu (سپس به نام گاردنر قلل) مشکوک شد به عنوان بزرگترین آتشفشان هاوایی بر اساس بسیار محدود داده های نظر سنجی. پس از آن مطالعات از جزایر هاوایی به این نتیجه رسیدند که مانوالوا بزرگترین آتشفشان, اما آنها شامل پایه آتشفشان است که در زیر سطح دریا است که در نظر گرفته نمی شد در سال 1974 مطالعه است. جدید جامع نقشه برداری و مدل سازی با استفاده از روش شبیه به کسانی که مورد استفاده برای مانوالوا نشان می دهد که Pūhāhonu بزرگترین است.

این مطالعه نشان می دهد هاوایی, آتشفشان, نه تنها در حال حاضر بلکه برای میلیون ها سال شده اند فوران برخی از داغترین ماگما بر روی زمین است. این کار نیز با توجه به ندرت بازدید بخشی از ایالت هاوایی است که زیست محیطی تاریخی و فرهنگی اهمیت است.

“ما در حال به اشتراک گذاری با علم جامعه و مردم است که ما باید خواستار این آتشفشان به نام هاوایی داده و در آن به جای غربی نام برای دو rocky جزایر کوچک هستند که تنها بالاتر از سطح دریا مانده از این یک بار با شکوه آتشفشان گفت:” گارسیا.

این کار بودجه توسط بنیاد ملی علوم اشمیت اقیانوس موسسه و دانشگاه هاوایی.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه هاوایی در Manoa. Original نوشته شده توسط Marcie Grabowski. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de