اول-از-آن-نوع مطالعه حساب برای زمانی که زوج به احتمال زیاد برای شروع به تلاش برای باردار شدن, پیدا کردن, دو فاک, باردار شدن سریعتر در اواخر پاییز و اوایل زمستان به ویژه در ایالت های جنوبی.

در ایالات متحده و تولد و اوج در اوایل ماه سپتامبر اما در ایالت های شمالی — و اسکاندیناوی — اوج می آید قبل از آن در تابستان و یا حتی بهار. اگر چه بسیاری از عوامل به احتمال زیاد رفتن به محبوبیت تولد ماه (سنبله در ماه نوامبر است که مردم نسبت به ولنتاین) فصل خود ممکن است نقش مهمی در چگونه از آن آسان است به تصور با توجه به جدید دانشگاه بوستون دانشکده بهداشت عمومی (BUSPH) مطالعه است.

اول-از-آن-نوع مطالعه منتشر شده در مجله تولید مثل انسانیمی یابد که اگر چه در آمریکای شمالی و دانمارک به احتمال زیاد برای شروع به تلاش در سپتامبر آن را در اواخر ماه نوامبر و اوایل دسامبر که آنها بهترین شانس حاملگی به خصوص در عرض های جغرافیایی پایین تر.

“وجود دارد بسیاری از مطالعات وجود دارد که نگاهی به الگوهای فصلی در تولد اما این مطالعات را به حساب زمانی که زوج شروع تلاش چه مدت آنها را به تصور و یا چه مدت بارداری خود را گذشته می گوید:” مطالعه منجر نویسنده دکتر امیلیا Wesselink, فوق دکتری کاردانی در اپيدميولوژي در BUSPH. “پس از حسابداری برای الگوهای فصلی در زمانی که زوج شروع تلاش برای باردار شدن ما در بر داشت کاهش در fecundability در اواخر بهار و اوج در اواخر پاییز” او می گوید. (“Fecundability” اشاره به شانس بارور شدن در یک چرخه قاعدگی است.) “جالب است که ارتباط قوی تر بود در میان زوج های زندگی در عرض های جغرافیایی پایین تر.”

آمریکای شمالی با احتمال بیشتری نسبت به دانمارکی ها برای شروع تلاش برای باردار شدن در پاییز (احتمالا به این امید از تولد هنگامی که کار کمتر شلوغ در تابستان Wesselink می گوید که ممکن است مهم تر در ایالات متحده از اسکاندیناوی).

اما پس از مصرف آن الگوها به حساب نجومی تحت تاثیر قرار fecundability برای آمریکایی شمالی با 16 درصد در حالی که دانمارکی ها رو تنها 8% فصلی افزایش در سقوط و شیب در بهار. در جنوب ایالات متحده تغییرات فصلی بود و حتی قوی تر در 45% با یک قله در سریع مفاهیم در اواخر ماه نوامبر. در ضمن ارتباط بین فصل و fecundability تبدیل به مورد مشابه در دانمارک و ایالت های شمالی و کانادا است.

این مطالعه با استفاده از داده 14,331 بارداری-برنامه ریزی زنانی که تا به حال شده است در تلاش برای باردار شدن برای بیش از شش ماه از جمله 5,827 ایالات متحده و کانادا شرکت کنندگان در BUSPH مبتنی بر بارداری مطالعه آنلاین (PRESTO) و 8,504 کرون شرکت کنندگان در Snart Gravid و Snart Foraeldre بر اساس مطالعات دانشگاه آرهوس در دانمارک. این مطالعات به دنبال زنان با بررسی دقیق هر دو ماه تا آنها هم تصور و یا تلاش کرده اند به تصور برای 12 چرخه قاعدگی جمع آوری اطلاعات بر روی همه چیز از مقاربت فرکانس و قاعدگی به سیگار کشیدن و رژیم غذایی به آموزش و پرورش و درآمد.

این یافته ها را به طور قابل توجهی تغییر پس از کنترل به صورت فصلی-عوامل مختلف از جمله مقاربت فرکانس قند شیرین آشامیدنی مصرف سیگار و دارو استفاده کنید.

“اگر چه این مطالعه نمی تواند شناسایی دلایل تنوع فصلی در باروری ما علاقه مند به بررسی چند فرضیه در فصلی-عوامل مختلف و چگونه آنها را تحت تاثیر قرار باروری از جمله متغیرهای هواشناسی مانند دما و رطوبت و ویتامین D قرار گرفتن در معرض و مواجهه های محيطی مانند آلودگی هوا” Wesselink می گوید.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط Boston University School of Medicine. Original نوشته شده توسط میشل ساموئلز. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im