تاثیر کمتر از آتش سوزی دود و آب و هوا و

تحقیقات جدید نشان داد که, کوچک, نور خورشید جذب ذرات در آتش سوزی دود ممکن است کمتر تاثیر بر آب و هوا به طور گسترده ای از فرضیه به دلیل واکنش های به عنوان plume مخلوط با هوای پاک و کاهش آن قدرت جذب آب و هوا و گرم شدن اثر است. در یک منحصر به فرد megafire مطالعه ملی لوس آلاموس و آزمایشگاه-رهبری تیم تحقیقاتی مطالعه خواص دود از آریزونا عظیم وودبری آتش در تابستان گذشته با استفاده از یک مجموعه قدرتمند از رعایت تکنیک های.

“این مشاهدات ممکن است مفید باشد برای کسانی که در تلاش برای نمایندگی آلی نور جذب ذرات معلق در هوا و یا قهوه ای کربن در مدل های آب و هوا با شناسایی چگونه سن آنها و همچنین شناخت فرآیندهای مؤثر بر چگونه آنها به شدت نور جذب شده و باعث گرم شدن” گفت: James Lee منجر نویسنده در یک مقاله منتشر شده در JGR: اتمسفر این هفته و لوس آلاموس پژوهشگر فوق دکترا.

این وودبری آتش سوخته تقریبا 124,000 هکتار برای بیش از یک ماه قبل از آن موجود بود. با ابزار قدرتمند از جمله آئروسل توده طیف سنج در لوس آلاموس’ مرکز به صورت آئروسل پزشکی قانونی آزمایش (کافه) محققان از لوس آلاموس و, New Mexico Tech اندازه گیری مواد شیمیایی و فیزیکی و خواص نوری محیط آئروسل و ردیابی غلظت گاز در چهار plumes در زمان واقعی است. این تیم دریافتند که ترکیب plumes و همچنین آئروسل خواص در plumes ها متنوع تر از انتظار است. بیشتر اکسیداسیون دود آن را کاهش می دهد نور خورشید جذب بالقوه و کاهش آب و هوایی آن تاثیر.

“آتش سوزی plumes پیچیده هستند و به سرعت تغییر” گفت: Allison ایکن یک جوی شیمیدان در لوس آلاموس و coauthor از مطالعه. “ذرات در plume مرکز و اشکال مختلف شیمی از در لبه آن.”

این تیم قادر به مشاهده دست نخورده و بیشتر پراکنده plumes که سن بیش از نیمی از روز را در حالی که سفر 300 مایل در سراسر مکزیک جدید, حفظ نسبتا بدون تغییر ذرات معلق در هوا در plume هسته اما ارائه بینش ارزشمندی به دود تبدیل آن را به عنوان مخلوط با هوای پاک.

“این مهم است که ما نیاز به گرفتن فيزيكوشيميايي تغییراتی که رخ می دهد به عنوان plumes حمل و نقل در مسافت های طولانی به مدل اثرات آب و هوا به درستی و به درک سلامت انسان اثرات در مکان های مختلف و فاصله از منبع” ایکن گفت.

در حالی که این تیم مشاهده کرد که وودبری آتش گازهای موجود قهوه ای کربن است که جذب نور در قدرت است که اعتبار قبلی مشاهدات این بود که تنها در مورد هسته plumes. در لبه های آلی, ذرات معلق در هوا جذب می شود به مراتب کمتر نور است.

خوب در مقیاس نتایج نشان داد که مخلوط کردن و اکسیداسیون روشن قهوه ای کربن و کاهش توانایی آن در جذب نور و باعث گرم شدن. این به معنی این است که گرم شدن کره زمین و اثرات آتش سوزی قهوه ای کربن است که به احتمال زیاد کوچکتر از انتشار مدل ارزیابی.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط سازمان حفاظت محیط زیست/ملی لوس آلاموس و آزمایشگاه. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر