زمانی که بیماری همه گیری و شیوع بیماری رخ می دهد تئوریهای توطئه اغلب ظهور است که در رقابت با اطلاعات ارائه شده توسط مقامات بهداشت عمومی. یک دارتموث-چراغ مطالعه در علم پیشرفت می یابد که اطلاعات مورد استفاده برای مقابله با اسطوره ها در مورد Zika در برزیل نه تنها موفق به کاهش سوء تفاهم بلکه کاهش دقت و مردم دیگر اعتقادات در مورد این بیماری است.

نتایج مهم ارائه متن به عنوان کشور راه اندازی اطلاعات عمومی در مورد مبارزات جدید کروناویروس (COVID-19) از جمله چگونه برای حفاظت از خود و جلوگیری از گسترش این بیماری است.

“ضروری است که به منظور بررسی سلامت عمومی پیام و اطلاعات مربوط به کمپین گفت:” همکاری نویسنده برندان Nyhan استاد دولت در دارتموث. “نتایج ما نشان می دهد که تلاش برای اصلاح برداشت های نادرست در مورد بیماری های نوظهور مانند Zika ممکن است به عنوان موثر به عنوان ممکن است ما امیدواریم.”

اين پژوهش بر اساس در سراسر کشور نماینده نظرسنجی انجام شده در برزیل در سال 2017 و آنلاین بررسی آزمایش های انجام شده وجود دارد در سال 2017 (نه طولانی پس از 2015-2016 Zika اپیدمی) و در سال 2018 (فقط بعد از غیر منتظره ای شدید شیوع تب زرد). با استفاده از داده های نظر سنجی این تیم برای اولین بار نشان داد شيوع سوء تفاهم در میان برزیلی ها در مورد اینکه آیا Zika می تواند انتقال از طریق تماس جنسی (واقعی) و یا گاه به گاه تماس (false).

سپس محققان با انجام سه preregistered آزمایش تست اثربخشی اطلاعات ارائه شده توسط مقامات بهداشت عمومی به برطرف کردن اسطوره ها در مورد Zika و تب زرد. این مطالعات که انجام شد آنلاین در میان برزیل بزرگسالان نشان داد که اصلاحی اطلاعات در مورد Zika نه تنها موفق به کاهش سوء تفاهم بلکه غالبا کاهش دقت از دیگر اعتقادات مردم برگزار شد درباره بیماری (پیدا بود که تکرار در هر دو 2017 و 2018 داده).

محققان دریافتند که اصلاحی اطلاعات در مورد تب زرد شد موثر تر از مواد مورد Zika. اما قرار گرفتن در معرض این اطلاعات را افزایش نمی دهد برای حمایت از سیاست های عمومی با هدف پیشگیری از گسترش یا بیماری و نه آن مردم را تغییر دهد نیت به شرکت در رفتارهای پيشگيری کننده.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط کالج دارتموث. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im