محققان گفت: طول موج در طلوع و غروب آفتاب را بزرگترین ضربه به مغز است که مراکز تنظیم شبانه روزی ما ساعت و خلق و خوی ما و هوشیاری است.

مطالعه خود “رنگ چشم انداز مدار برای غیر-تصویر-تشکیل دید در پستانداران شبکیه چشم” منتشر شده در زیست شناسی کنونی Feb. 20 شناسایی یک سلول در شبکیه چشم است که نقش مهمی در سیگنالینگ ما مراکز مغز که در تنظیم ریتم شبانه روزی, افزایش هوشیاری کمک به حافظه و عملکرد شناختی و بالا بردن خلق و خوی.

این اثرات نسبت داده شده به رنگدانه در چشم به نام melanopsin است که حساس به نور آبی اما محققان می گویند مخروط گیرنده هستند هزار بار حساس تر به نور از melanopsin. مخروط photoreceptor ورودی به شبانه روزی circuity پاسخ به طول موج کوتاه نور آبی, اما آنها نیز پاسخ می دهند به شدت به طول موج پرتقال و زرد و متضاد نور — رنگ در طلوع و غروب آفتاب. چه چیزی باعث خوب, روشنایی, محققان کشف کردند که نور قادر به تحریک مخروط photoreceptor, ورودی های خاص سلول های عصبی در چشم که تنظیم ریتم شبانه روزی.

منجر نویسنده سارا پترسون یک دانشجوی تحصیلات تکمیلی در علوم اعصاب در دانشگاه واشنگتن دانشکده پزشکی گفت: چگونه ما به ساعت داخلی به خارجی نور-تاریکی چرخه بررسی شده است زیادی. اما چگونه این تغییرات در رنگ نور بر مغز ما است.

“رنگ چشم انداز استفاده می شود برای چیزی غیر از ادراک رنگ بود و هیجان انگیز ترین بخش برای من,” او گفت:.

در این مطالعه پترسون و همکاران شناسایی سلول شناخته شده به عنوان مهاری interneuron یا amacrine سلول ها در شبکیه چشم است که سیگنال به نور سلول های گانگلیونی که ما را تحت تاثیر قرار شبانه روزی مراکز مغز. محققان گفتند این amacrine سلول ارائه “گم شده جزء از یک تکاملی باستان رنگ چشم انداز مدار قادر به تنظیم ساعت شبانه روزی توسط رمزگذاری محتوای طیفی از نور است.”

پترسون گفت: تا کمی شناخته شده در مورد نادر شبکیه مدار که آن را ممکن است برای پیدا کردن یک جدید آبی مخروطی همراه. او گفت: وجود دارد خیلی بیشتر به کشف شود در مورد چگونه آبی مخروطی سلول های در حال طرح ریزی برای مناطق دیگر مغز است.

در حالی که طلوع آفتاب, چراغ, چراغ آبی و اختلال عاطفی فصلی (SAD) چراغ باید تمام تلاش را به تصرف مزایای استفاده از نور طبیعی آنها شده اند که موثر هستند چرا که آنها از دست رفته کلید علم اطلاعات گفت: نویسنده مسئول جی Neitz استاد چشم پزشکی در UW دانشکده پزشکی یک دانشمند در UW, پزشکی, موسسه چشم و شناخته شده رنگ چشم انداز محقق. او گفت: علم پشت غم چراغ برای مثال به چراغ صدها بار روشن تر از حالت عادی چراغ برای تحریک melanopsin.

“این تحقیقات تمام شده به دلیل منافع ما در فواید داشتن نور طبیعی رخ می دهد که در زمان مناسب از روز است که کمک می کند تا تنظیم شبانه روزی ما ساعت و خلق و خوی ما و هوشیاری” Neitz گفت.

دانشگاه واشنگتن مجوز فن آوری بر اساس این کشف به TUO روشنایی تکنولوژی شرکت خواهد شد که فروش LED سفید lightbulbs است که ترکیب غیر قابل کشف طلوع و غروب خورشید در طول موج برای استفاده تجاری.

این کار با حمایت موسسه ملی چشم و تحقیقات برای جلوگیری از کوری. دیگر همکاران عبارتند از: James A. Kuchenbecker تحقیقات دانشمند/مهندس پزشکی با گروه چشم پزشکی در دانشگاه واشنگتن دانشکده پزشکی; James R. Anderson, تحقیقات دانشمند/نرم افزار معمار با John A. مورن مرکز چشم در دانشگاه یوتا دانشکده پزشکی و مورین Neitz استاد چشم پزشکی در دانشگاه واشنگتن دانشکده پزشکی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im