کشنده سطوح از گرما و رطوبت در آوردن جهانی “نقاط داغ” زودتر از انتظار

امریتسار هندوستان یک محل است که به reeled تحت بالاتر از نرمال حرارت و رطوبت است.

Munish بیالا/Hindustan Times via Getty Images

از سواحل خلیج فارس به کوهپایه مکزیک سیرا مادر Occidental, کوه, آب و رسیدن به سطح انسان نمی تواند تحمل. یک تجزیه و تحلیل از 4 دهه از داده از هزاران نفر از ایستگاه های آب و هوا را نشان می دهد که یک تعداد انگشت شماری از نقاط داغ در سراسر جهان در حال تجربه یک برنامه به طور بالقوه کشنده ترکیبی از حرارت و رطوبت—چیزی بیشتر از این مکان نمی رود به تجربه تا midcentury.

“مطالعات قبلی پیش بینی شده است که این اتفاق می افتد چندین دهه از هم اکنون اما این نشان می دهد این اتفاق می افتد در حال حاضر می گوید:” کالین ریموند یک پژوهشگر فوق دکترا ناسا در آزمایشگاه پیشرانش جت که چراغ مطالعه.

داغ آب و هوا در حال حاضر کشنده است. یک سال 2003 موج گرما برای مثال کشته شدن بیش از 70 ، 000 نفر در اروپا, هنگام, هوای آزاد, درجه حرارت رسیده بیش از 40°C. اما آن را فقط به حرارت است که می کشد. رطوبت کشنده است که آن را مانع از تبخیر عرق قابل ملاحظه ای راه کارآمد برای بدن انسان برای خنک کردن خود را. برای اندازه گیری اثرات گرما به علاوه رطوبت دانشمندان با استفاده از حباب مرطوب درجه حرارت—درجه حرارت پایین به آن هوا می تواند سرد از طریق تبخیر.

در حباب مرطوب درجه حرارت بالاتر از 35 درجه سانتیگراد محققان تخمین می زنند که حتی مناسب مردم را بر افروختن و به طور بالقوه مرگ در عرض 6 ساعت است. هر چند که دما ممکن است به نظر می رسد کم آن برابر است با تقریبا 45°C در 50 ٪ رطوبت و آنچه در آن می مانند 71°C با استفاده از ایالات متحده خدمات ملی آب و هوا شاخص گرما. در موج گرما که زده اروپا, حباب مرطوب درجه حرارت آمار 28°C.

تغییر آب و هوا به احتمال زیاد این شرایط بیشتر در مناطقی مانند آسیای جنوب شرقی و هند و چین, محققان می گویند. اما مدل های خود را برآورد دماهای نسبتا بزرگ و عصری برای زمین. نیز تجزیه و تحلیل از گذشته اطلاعات آب و هوا در ارزیابی شرایط بیش از شبکه بیش از 700 کیلومتر مربع به طور بالقوه از دست رفته موضعی خوشه.

ریموند فکر اینکه که ممکن است مبهم خاص نقاط داغ که در آن جغرافیا و آب و هوا در حال حاضر در حال توطئه چینی برای ایجاد شرایط غیر قابل تحمل. برای پیدا کردن او و همکارانش خار 39 سال از دادههای ساعتی از ایستگاه های آب و هوا در شش قاره و قدمت آن به سال 1979.

آنها کشف کردند که یک تعداد انگشت شماری از فردی نقاط از جمله سواحل در امتداد خلیج فارس و دره های رودخانه ای در هند و پاکستان عبور کرده 35°C wet bulb آستانه هر چند تنها برای یک ساعت یا دو در یک زمان. و در سال 2017, مرطوب لامپ شرایط صدر 30°C 1000 بار—بیش از دو برابر این تعداد در سال 1979 آنها نوشتن امروز در علم پیشرفت.

ایستگاه های آب و هوا در مکان های مختلف دیگر ایستاده بود. آنها عبارتند از شهرهای مکزیک در نزدیکی خلیج مکزیک و خلیج کالیفرنیا و شهر ساحلی سان فرانسیسکو در ونزوئلا. در مناطق کارائیب و غرب آفریقا و جنوب چین نیز تا به حال خوانش شدید. ایستگاه های آب و هوا در این مکان ثبت شده حدود 1000 حوادث ثبت نام در 31°C در حالی که درجه حرارت حباب مرطوب شکست 33°C حدود 80 بار با توجه به محققان.

بسیاری از این نقاط داغ که دیده می شود در این نقشه های تعاملی در حال حاضر پرچم دار مدل.

برای محافظت در برابر اشتباهات از خطاب ایستگاه های آب و هوا ریموند گروه در مقایسه با داده ها با سطح دریا دمای اندازه گیری شده توسط ماهواره ها و درجه حرارت اندازه گیری شده توسط بالن هوا در نزدیکی خلیج فارس که در آن درجه حرارت بيشتر بود.

هر چند کار قبلی را تحلیل کرده متوسط سوابق این مطالعه جدید می افزاید: بینش جفت متوسط با رطوبت می گوید: نوح Diffenbaugh یک دانشگاه استنفورد آب و هوا دانشمندی که مطالعات درجه حرارت زیاد شد و درگیر در پژوهش. نتیجه یک تصویر دقیق که “بسیار مربوط به استرس حرارتی در انسان,” او می گوید.

و این نوع از داده های تاریخی می افزاید: بیشتر شواهد رو به رشد گرما افراط و پیش بینی شده توسط مدل گوید Elfatih Eltahir یک اب شناسی و آب و هوا دانشمند در موسسه تکنولوژی ماساچوست که پیش بینی آب و هوا در آسیا است. این نشان می دهد که این مدل حتی ممکن است دست کم گرفته چگونه به زودی این افراط را نگه دارید. “در واقع شاید آنها اتفاق می افتد سریع تر [از ما فکر می کنیم],” او می گوید.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im