محققان با بررسی گروهی از میکروارگانیسم ها به عنوان طبقه بندی شده Asgard archaeaو یک پروتئین در غشا که در عمل به عنوان یک مینیاتور نور-فعال پمپ. این schizorhodopsin پروتئین تساوی پروتون به ارگانیسم بدن. این تحقیقات می تواند منجر به جدید biomolecular ابزار برای کنترل pH در سلول ها یا میکروارگانیسم ها و احتمالا بیشتر.

عسگرد archaea نسبتا جدید به علم, اما آنها باستانی و مهم برای ما در بیشتر راه بیش از یک. آنها تک سلولی موجودات زنده و در اصل در بر داشت در پایین از اقیانوس. عسگرد archaea آنچه شناخته شده به عنوان یک prokaryote) که با یک هسته سلول و در عین حال با وجود این آنها ژنتیکی نزدیک به تک سلولی موجودات زنده به نام یوکاریوت و این که حاوی یک هسته سلول. آنها مانند یک, مدرن, آنالوگ باستانی جد مشترک.

مسابقه است به بررسی این کوچک اما قابل توجهی در موجودات زنده. دانشیار Keiichi Inoue از موسسه فیزیک حالت جامد در دانشگاه توکیو استاد Hideki Kandori از ناگویا موسسه فن آوری و تیم خود را انتخاب و به مطالعه ویژگی های Asgard archaea که اگر چه نه منحصر به آنها است به خصوص جالب در مورد, و این است که حساس به نور یا photoreceptive پروتئین به نام rhodopsins. این موجودات زنده در پایین از اقیانوس ها و دریاچه ها پس از آن تعجب آور نیست که آنها نیاز به هر نوع حساسیت به نور است.

“ما به بررسی مولکولی عملکرد ویژه rhodopsins در Asgard archaea به نام schizorhodopsins و متوجه شد که آنها در عمل به عنوان نور-فعال میکروسکوپی پمپ” توضیح Inoue. “Schizorhodopsin با استفاده از نور خورشید انرژی را به یک پروتون به سلول در امتداد یک مسیر در داخل پروتئین است. بسیاری از prokaryotes مانند باکتری ها و دیگر archaea استفاده از rhodopsins به پمپ پروتون اما ما این را به تازگی مشخص شده فرم در Asgard archaea به خصوص جالب است.”

به عنوان مقیاس این تابع رخ می دهد است nanoscopic پیچیده و تکنیک های اندازه گیری با حساسیت بالا و بالا و وضوح زمانی مورد نیاز بود. Inoue Kandori و تیم خود را با استفاده از یک روش به نام لیزر فلش فتوشيميايی که با استفاده از پالس نور لیزر برای تحریک واکنش های. تغییر رنگ در پروتئین های آسیب دیده توسط نور لیزر نظارت بود توسط سنسورهای حساس. این شناسایی وجود و ماهیت کوتاه مدت فعال سازی schizorhodopsin.

“این یافته ها به ما کمک خواهد کرد درک بهتر پروتون و یون مکانیسم های حمل و نقل. علاوه بر این schizorhodopsin می تواند ساخته شده به مفید مولکولی ابزار برای محققان اظهار Inoue. “برای مثال در optogenetics است که یک روش جدید برای کنترل های مختلف سلولی پدیده با نور است. Schizorhodopsins نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای کنترل pH در داخل سلول و یا میکروارگانیسم ها با نور به عنوان pH می توان تغییر با تغییر غلظت پروتون.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه توکیو. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im