مثل انسان, نهنگ بلوگا فرم شبکه های اجتماعی فراتر از روابط خانوادگی

مطالعه پیشگامانه با استفاده از تکنیک های ژنتیک مولکولی و مطالعات ميدانی به ارمغان می آورد با هم دهه از تحقیقات به روابط پیچیده میان نهنگ بلوگا (Delphinapterus leucas) که دهانه 10 مکان در سراسر قطب شمال از آلاسکا به کانادا و روسیه به نروژ. رفتار این گلهای بسیار نهنگ ها که شامل پیچیده آوازی موجودی نشان می دهد که این پستانداران دریایی زندگی در جوامع پیچیده. مانند نهنگ قاتل (Orcinus orca) و فیل آفریقایی (Loxodonta Africana), belugas تصور می شد به شکل اوراق قرضه اجتماعی در اطراف زنان است که در درجه اول شامل نزدیک افراد از همان مادری نسب. این فرضیه تا به حال نشده است به طور رسمی تست شده است.

این مطالعه به رهبری دانشگاه فلوریدا آتلانتیک بندر شعبه اقیانوس شناسی موسسه برای اولین بار به تجزیه و تحلیل رابطه بین گروه رفتارهای نوع گروه, گروه دینامیک و خویشاوندی در نهنگ بلوگا. يافته ها فقط منتشر شده در علمی, گزارش, نشان می دهد, چند نتایج غیر منتظره. نه تنها نهنگ بلوگا به طور منظم تعامل با خویشاوندان خود از جمله نزدیک مادری قوم و خویش آنها نیز غالبا مرتبط با بیشتر دوری مربوط و نامربوط افراد است.

یافته ها نشان می دهد که تکاملی توضیحات برای زندگی گروهی و همکاری در نهنگ بلوگا باید گسترش فراتر از سخت فراگیر تناسب اندام استدلال دیگر شامل مکانیسم های تکاملی. Belugas به احتمال زیاد شکل چند مقیاس جوامع از مادر گوساله dyads به کل جوامع است. از این دیدگاه بلوگا جوامع شباهت به جوامع انسانی که در آن شبکه های اجتماعی و پشتیبانی از ساختارهای همکاری و فرهنگ شامل تعاملات بین خویشاوندان نزدیک و غیر نزدیک. با توجه به طول عمر طولانی (حدود 70 سال) و تمایل به باقی می ماند در پس از وضع حمل خود جامعه این یافته ها نشان می دهد که نهنگ بلوگا ممکن است در دراز مدت وابستگی با نامربوط و همچنین مربوط به افراد است.

“این تحقیقات را بهبود درک ما را از, چرا برخی از گونه های اجتماعی و یاد بگیرند که چگونه افراد از اعضای گروه و چگونه حیوانات فرهنگ ظهور” گفت: گرگ O’Corry-Crowe, Ph. D., منجر نویسنده و استاد تحقیقات در FAU بندر شعبه دارد. “همچنین مفاهیم سنتی توضیحات بر اساس matrilineal مراقبت بسیار نادر زندگی-تاریخچه صفت در طبیعت یائسگی است که تنها مستند شده در یک تعداد انگشت شماری از پستانداران از جمله فیل ماهی نهنگ و انسان است.”

محققان دریافتند که belugas تشکیل تعداد محدودی از انواع, از مادر-گوساله dyads به نر بالغ گروه و از مخلوط گروه های سنی به گله های بزرگ. این همان نوع گروه شد و به طور مداوم مشاهده سراسر جمعیت و زیستگاه. بعلاوه, برخی از رفتارهای شد در ارتباط با نوع گروه و عضویت در گروه داشت و به اغلب پویا.

“بر خلاف قاتل و نهنگ خلبان و مانند برخی از جوامع انسانی نهنگ بلوگا نیست تنها و یا حتی در درجه اول در تعامل و معاشرت با خویشاوندان. در سراسر طیف گسترده ای از زیستگاه و در میان هر دو مهاجر و مقیم جمعیت آنها به صورت جوامع از افراد در همه سنین و هر دو جنس نر و ماده است که به طور منظم تعداد در صدها و احتمالا هزاران نفر” گفت: O’Corry-کرو. “ممکن است که خود را به شدت توسعه یافته آوازی ارتباطات را قادر می سازد آنها را به باقی می ماند در آکوستیک به طور منظم در تماس با بستگان نزدیک و حتی زمانی که ارتباط با هم است.”

نهنگ بلوگا گروه بندی (فراتر از مادر گوساله dyads) شد و معمولا سازمان یافته در اطراف نزدیک مادری اقوام. کوچکتر گروه های اجتماعی و همچنین به عنوان بزرگتر گله به طور معمول شامل چندین matrilines. حتی در جایی که اعضای گروه به اشتراک گذاشته شده همان mtDNA و نسب ریزماهواره تجزیه و تحلیل اغلب نشان داد که آنها نه از نزدیک مرتبط و بسیاری از شجره نامه پیوندهای میان اعضای گروه درگیر پدری و نه مادری اقوام. این نتایج متفاوت از قبل پیش بینی که belugas یک matrilineal سیستم اجتماعی از نزدیک ارتباط زن و بستگان. آنها نیز متفاوت از ارتباط رفتار بزرگتر دندانه دار نهنگ که مطلع آن پیش بینی. در “ساکن’ نهنگ قاتل به عنوان مثال هر دو مردان و زنان تشکیل گروه با نزدیک قوم و خویش مادری جایی که آنها باقی می ماند برای تمام طول زندگی خود را.

“نهنگ بلوگا نمایشگاه طیف گسترده ای از دسته بندی الگوهای از گروه های کوچک از دو به 10 نفر به گله های بزرگ از 2000 یا بیشتر از ظاهرا تنها جنسیت و سن-کلاس غلاف به مخلوط-سن و جنس با گروه بندی و مختصر از انجمن به چند سال وابستگی” گفت: O’Corry-کرو. “این تنوع نشان می دهد یک شکافت-همجوشی جامعه ای که در آن گروه ترکیب و اندازه متن-خاص, اما آن را نیز ممکن است منعکس کننده تر و سفت و سخت چند سطح جامعه متشکل از ثبات اجتماعی واحد است که به طور منظم یکی شدن و جدا کردن. نقش خویشاوندی در این گروه بندی شده است تا حد زیادی ناشناخته است.”

برای این مطالعه محققان با استفاده از مشاهدات ميدانی و mtDNA پروفایل و چند منبع تعيين ژنوتيپ از نهنگ بلوگا برای رسیدگی به سوالات اساسی در مورد ماهی خاویار گروه ساختار و الگوهای خویشاوندی و رفتار که ارائه بینش های جدید به تکامل و محیط زیست از ساختار اجتماعی در این نهنگ قطب شمال.

اين مطالعه در 10 مکان در زیستگاه های مختلف در سراسر این ارگان پوشا از رزیدنت گروه (Yakutat بای) و جمعیت (Cook Inlet) در subarctic آلاسکا بزرگتر جمعیت مهاجر در آلاسکا (Kasegaluk تالاب Kotzebue صدا نورتون صدا) کانادا (کانینگهام ورودی مکنزی دلتا, Husky دریاچه ها) و روسیه (خلیج آنادیر) قطب شمال به کوچک و منزوی جمعیت در نروژی قطب شمال بالا (Svalbard).

“این درک جدید از همین افراد ممکن است در قالب گروه های اجتماعی حتی با غیر خویشاوندان امیدوارم ترویج تحقیقات جدید در آنچه به منزله گونه انعطاف پذیری و چگونه گونه ها مانند نهنگ بلوگا می توانید پاسخ به تهدیدات در حال ظهور از جمله تغییر آب و هوا” گفت: O’Corry-کرو.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر