زبان آموزان زبان های خارجی می تواند شنیدن اشتباهات در تلفظ است که همکار آموزان تمایل دارند اما همچنان به سقوط ناپاک از آنها خود را با وجود سال از عمل. یک مطالعه جدید از Ludwig-Maximilians-Universitaet (LMU) در مونیخ نشان می دهد که هر کس معتقد است که خود تلفظ می شود بهترین.

یکی از سخت ترین جنبه های یادگیری یک زبان خارجی با تلفظ. زبان آموزان به طور معمول در معرض ابتلا به مجموعه خاصی از اشتباهات است که متفاوت بسته به زبان آموزان زبان اول. مثلا آلمانی ها به طور معمول مشکل تبیین اولیه ‘امین’ در

زبان انگلیسی به عنوان توسط اثبات بیان کلاسیک ‘Senk ju vor träwelling’ آشنا به مسافران در راه آهن. برعکس زبان انگلیسی زبان مادری که تمایل به داشتن مشکل با آلمانی ‘ü’ که آنها تمایل به تلفظ به عنوان ‘u’. بسیاری از مردم از خنده از این اشتباهات در تلفظ حتی اگر آنها همان اشتباهات خود را دارند. اما این واکنش به خودی خود امتیاز به یک پارادوکس: این نشان می دهد که زبان آموزان ثبت نام خطا زمانی که ساخته شده توسط دیگران است. با این وجود اکثر زبان آموزان می یابد آن را تقریبا غیر ممکن است برای از بین بردن این اشتباهات معمولی حتی پس از سال ها از عمل. یک مطالعه انجام شده توسط LMU زبانشناسان اوا Reinisch و نیکولا اگر در همکاری با هولگر Mitterer از دانشگاه مالت در حال حاضر کشف یکی از دلایل این تناقض است. “زبان آموزان تمایل به دست بالا گرفتن کیفیت خود را تلفظ می گوید:” Reinisch. “به عنوان یک قاعده آنها بر این باورند که زبان انگلیسی خود را بهتر است که صحبت با همکار خود دانش آموزان در مدارس به زبان اگر چه آنها را در همان مجموعه ای از اشتباهات.” این اغراق آمیز ارزیابی از توانایی خود عامل مهمی است که کمک می کند تا توضیح داد که چرا آن را بسیار دشوار است برای یادگیری برای تلفن های موبایل از یک زبان خارجی است.

در این مطالعه محققان پرسید: 24 زن آلمانی زبان آموزان زبان انگلیسی به عنوان خوانده شده 60 جملات کوتاه مانند “خانواده خریداری خانه” “کوزه است در قفسه” و “آنها شنیده خنده دار سر و صدا.” چند هفته بعد همان زبان آموزان دعوت شدند بازگشت به آزمایشگاه و خواسته را به گوش دادن به ضبط از چهار زبان آموزان-سه دیگران و خود. به طور خاص از آنها خواسته شد به درجه تلفظ هر جمله. به منظور اطمینان حاصل شود که شرکت کنندگان را به رسمیت نمی شناسد تولیدات خود را ضبط دستکاری شد به گونه ای که زن بلندگو صدا مانند نر بلندگو. “این عنصر از طراحی تجربی بسیار مهم است. آن را ضروری است که هیچ یک از شنوندگان خواهد بود آگاه است که تولیدات خود را گرفتند و نمونه تست; در غیر این صورت ارزیابی های خود را نمی تواند انجام شود به عنوان بی طرفانه می گوید:” هولگر Mitterer. نتایج حاصل از این آزمون بودند و بدون ابهام است. در تمام موارد شنوندگان امتیاز خود را تلفظ بهتر از دیگران انجام داد حتی اگر آنها قادر به تشخیص آن بود که خود را ضبط. “ما شگفت زده شدند که این آزمایش به وضوح اشاره به اهمیت overestimation از توانایی های خود را در این زمینه می گوید:” Reinisch.

وجود دارد چند توضیح احتمالی برای این یافته ها. تحقیقات قبلی نشان داده است که لهجه آشنا هستند راحت تر به درک از لهجه که کمتر آشنا هستند. “یکی از بهترین است آشنا با این صدا از صدای خود و بدون هیچ دشواری درک آن می گوید:” Reinisch که در LMU موسسه از فونتیک و پردازش زبان. “شاید این آشنایی منجر به توجه ما تلفظ به عنوان بهتر از آن واقع است.” یکی دیگر ممکن است عامل کمک کننده است آنچه شناخته شده به عنوان “صرف قرار گرفتن در معرض’ اثر است. این عبارت اشاره به این واقعیت است که ما تمایل به رای دادن به چیزهایی که ما با آنها بیشتر آشنا-مانند صدای ما صدای خود را — به عنوان مشرب تر.

نتایج این مطالعه بر اهمیت بازخورد خارجی در دوره های زبان به دلیل آن را افزایش می دهد زبان آموزان; آگاهی از کسری در تولید زبان و درک مطلب. “تا زمانی که ما بر این باورند که ما در حال حاضر خیلی خوب است ما در حال رفتن به قرار دادن در تلاش بیشتر برای بهبود” Reinisch اشاره می کند. فقدان بازخورد را افزایش می دهد خطر از آنچه محققان از آن به عنوان ‘fossilization’. Leaners احساس می کنید که آنها در حال حاضر تسلط ناآشنا بیان الگوهای جدید در این زبان هر چند که در واقعیت چنین نیست. بنابراین آنها هیچ دلیلی که چرا آنها باید سرمایه گذاری بیشتری در بهبود تلفظ خود را. نویسندگان این مطالعه جدید به احتمال زیاد به سقوط به این نوع از خطا. آنها در حال حاضر با توجه به راه هایی برای بهبود این وضعیت با کمک از برنامه های که تولید لازم بازخورد خارجی — بدون در نظر گرفتن چگونه میزان استفاده کاربران از عملکرد خود است.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط Ludwig-Maximilians-Universität München. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net