ماده تاریک است که نمی تواند از لحاظ جسمی با مشاهده معمولی ابزار است که به فکر حساب برای بیش از نیمی از ماده در جهان اما خواص آن هنوز هم مرموز است. یکی از شایع نظریه متحده که در آن وجود دارد به عنوان “توده” از شدت نور ذرات. هنگامی که زمین عبور می کند از طریق چنین انبوه اساسی خواص ماده در حال تغییر در راه است که می تواند به شناسایی اگر ابزار به اندازه کافی حساس است. فیزیکدانان ریس McNally و تانیا Zelevinsky از دانشگاه کلمبیا نیویورک, ایالات متحده آمریکا در حال حاضر به چاپ مقاله در EPJ D ارائه دو روش جدید به دنبال چنین آشفتگی و در نتیجه ماده تاریک. این مقاله بخشی از یک شماره ویژه از مجله کوانتومی فن آوری برای گرانشی فیزیک.

تا به حال به جستجوی ماده تاریک توده تکیه بر این واقعیت است که تغییرات در مقادیر ثابت های اساسی را تغییر دهد ‘تیک رای’ از ساعتهای اتمی که برخی از آنها ممکن است به اندازه کافی دقیق به انتخاب کنید تا این تفاوت را. McNally و Zelevinsky کار می افزاید روش که شامل اندازه گیری های کوچک اضافی ‘فشار’ یا شتاب در حالت عادی موضوع ناشی از انبوه با استفاده از, اولا, جاذبه, سنسور, و, دوم, آشکارسازهای موج گرانشی. جاذبه سنسور در حال حاضر در حال گسترش در سراسر جهان در IGETS شبکه استفاده شده است که برای تحقیقات زمین شناسی; و دانشمندان در LIGO رصدخانه در ایالات متحده در حال حاضر به دنبال امواج گرانشی. بنابراین McNally و Zelevinsky می توانید معدن داده ها از این جریان آزمایش برای شواهدی از ماده تاریک.

McNally توضیح می دهد که این کار توسط الهام گرفته از دو چیز است: مزایای دوباره purposing موجود آزمایش های علمی تخیلی. “من لذت بردن از رمان مانند یک آتش بر عمیق [توسط Vernor Vinge] و سه مشکل بدن [توسط لیو Cixin] که کشف آنچه ممکن است اتفاق می افتد اگر ثابت های اساسی را تغییر دهید و آن را سرگرم کننده برای کشف چنین چیزهایی در دنیای واقعی است.” همانطور که برای برنامه های عملی از این کار او توصیه کرد با توجه به چیزهایی که یک گام در یک زمان. “در ابتدا ما نیاز به پیدا کردن آنچه که ماده تاریک است پس شاید ما می توانید پیدا کردن چگونه به استفاده از آن.”

تفاوت: حمایت فرصت


داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط اسپرینگر. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.


مرجع مجله:

  1. ریس L. McNally, تانیا Zelevinsky. محدود دامنه دیوار ماده تاریک با یک شبکه ابررسانا gravimeters و LIGO. اروپا فیزیکی مجله D, 2020; 74 (4) DOI: 10.1140/epjd/e2020-100632-0

استناد به این صفحه:

اسپرینگر. “به دنبال ماده تاریک: دو رمان روشهای جستجوی ماده تاریک با اندازه گیری کوچک آشفتگی در ثابت های اساسی.” ScienceDaily. ScienceDaily, 9 مارس سال 2020 است. <www.sciencedaily.com/releases/2020/04/200409093957.htm>.

اسپرینگر. (2020, مارس 9). به دنبال ماده تاریک: دو رمان روشهای جستجوی ماده تاریک با اندازه گیری کوچک آشفتگی در ثابت های اساسی. ScienceDaily. بازبینیشده در مارس 11, 2020 از www.sciencedaily.com/releases/2020/04/200409093957.htm

اسپرینگر. “به دنبال ماده تاریک: دو رمان روشهای جستجوی ماده تاریک با اندازه گیری کوچک آشفتگی در ثابت های اساسی.” ScienceDaily. www.sciencedaily.com/releases/2020/04/200409093957.htm (قابل دسترسی مارس 11, 2020).

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im