کم کالری شیرین کننده های معنی نیست کم خطر برای نوزادان

بسیاری از مردم به نوبه خود به مصنوعی و یا به اصطلاح شیرین کننده های طبیعی برای کاهش کالری و از دست دادن وزن است. یک مطالعه جدید به رهبری دکتر سکس ریمر دکترا منتشر شده در بالا تاثیر مجله روده کشف کردند که مصرف کم کالری شیرین کننده در حالی که باردار افزایش چربی بدن در فرزندان خود و مختل خود را microbiota روده — تریلیون باکتری ها و دیگر میکروارگانیسم ها است که ساکن روده و ما تاثیر می گذارد سلامت و خطر ابتلا به بیماری های متعدد.

این یافته ها مهم هستند به عنوان آنها تاثیر بحرانی سال های اولیه زندگی به خصوص در دوران بارداری و شیردهی.

“کم کالری شیرین کننده های در نظر گرفته امن برای مصرف در دوران بارداری و شیردهی اما شواهد در حال ظهور است از مطالعات انسانی نشان می دهد که آنها ممکن است با افزایش وزن بدن و سایر عوامل خطر قلبی-عروقی می گوید:” ریمر یک دانشگاه کلگری استاد در دانشکده حرکت شناسی و Department of Biochemistry & Molecular Biology در جورجیا دانشکده پزشکی و عضو آلبرتا, موسسه تحقیقات کودکان.

“حتی استویا است که مورد ستایش قرار داد به عنوان یک جایگزین طبیعی برای آسپارتام و دیگر کم کالری شیرین کننده های مصنوعی نشان داد مشابه تاثیر بر افزایش فرزندان چاقی خطر در اوایل زندگی است.”

آسپارتام یک شیرین کننده مصنوعی و استویا طبیعی کم کالری شیرین کننده استخراج شده از یک گیاه بومی آمریکای جنوبی هستند 200-400 بار شیرین تر از قند است. استویا به دست آوردن محبوبیت در طول تاریخ مورد استفاده در پاراگوئه و برزیل برای درمان دیابت و ظهور عنصر در بسیاری از محصولات طبیعی و پروتئین نوشیدنی.

تقاضا برای شیرین کننده های برای کاهش وزن

در پاسخ به افزایش میزان چاقی, استفاده از کم کالری شیرین کننده افزایش یافته است به خصوص در زنان و کودکان است. مصرف روزانه است که در ارتباط با نوزادان و اوایل قاعدگی در زنان جوان زیر 10 سال — یک عامل خطر شناخته شده برای بیماری های مزمن. علاوه بر حضور برخی اما نه همه از این شیرین کننده های شناسایی شده در شیر مادر ارائه یک پتانسیل در حالت انتقال با توجه به مطالعه است.

“درک تاثیر مواد غذایی در بیماریهای سوخت و ساز بدن و microbiota روده ممکن است کمک به تعریف مطلوب رژیم غذایی مادر, یکی, که به ترویج آینده ای سالم برای مادر و کودک می گوید:” ریمر.

تغییر microbiota روده نوزادان

درک ما از چگونگی تاثیر شیرین کننده های افزایش وزن کامل نیست اما به دلیل وجود دارد بر این باورند که تغییرات در microbiota روده ممکن است نقش کلیدی داشته باشد. در این مطالعه بر روی حیوانات یک پیوند مدفوع مورد استفاده قرار گرفت برای نشان دادن تأثیر مستقیم تغییر microbiota روده باعث افزایش چاقی خطر است. پیوند مدفوع از فرزندان مادرانی که مصرف کم کالری شیرین کننده به استریل جوانه رایگان موش ناشی از موش به دست آوردن وزن بیشتر و بدتر قند خون کنترل کند. حتی اگر فرزندان هرگز مصرف این شیرین کننده های خود تغییرات به مامان microbiota و سوخت و ساز بدن کافی بود برای تغییر microbiota در فرزندان خود را و باعث چاقی.

“یک بارداری سالم شامل تغذیه خوب مهم است برای یک نوزاد سالم می گوید:” ریمر. “تحقیقات ما ادامه خواهد داد به بررسی چه چیزی باعث می شود یک رژیم غذایی مطلوب و از همه مهمتر به دنبال پیدا کردن راه هایی برای اصلاح اختلالات به microbiota روده باید از آنها رخ می دهد.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه کلگری. Original نوشته شده توسط جوانان Yohemas. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر