کم شدت آتش سوزی افزایش طولانی مدت کربن حفظ peatlands

بالا-شدت آتش سوزی می تواند از بین بردن سنگ bogs و علت آنها را منتشر می کنند تا مقدار بسیار عظیمی از خود را ذخیره کربن به اتمسفر به عنوان گازهای گلخانه ای اما جدید دانشگاه دوک مطالعه می یابد و کم شدت آتش سوزی جرقه مخالف نتیجه.

کوچکتر آتش سوزی کمک به حفاظت از ذخیره کربن و افزایش peatlands’ ذخیره سازی طولانی مدت از آن است.

فلش حرارت مرطوب ذغال سنگ در طول کمتر شدید سطح آتش سوزی شیمیایی تغییر بیرونی clumped ذرات خاک و “اساسا ایجاد یک پوسته است که باعث می شود آن را دشوار برای میکروب ها برای رسیدن به ماده آلی در داخل” گفت: Neal فلاناگان, بازدید دستیار استاد در دانشگاه دوک تالاب مرکز و دوک نیکلاس دانشکده محیط زیست است.

این واکنش — که فلاناگان را “کرم brulee اثر” — سپر آتش متاثر از ذغال سنگ از پوسیدگی. با گذشت زمان این سد حفاظتی کمک می کند نرخ که در آن یک peatland را ذخیره کربن منتشر شده است به محیط زیست به عنوان آب و هوا گرم دی اکسید کربن و متان حتی در دوره های خشکسالی شدید.

با ثبت این اثر در peatland خاک از مینه سوتا به پرو “این مطالعه نشان می دهد حیاتی و متنوع اما هنوز هم تا حد زیادی نادیده گرفته, نقش آتش در حفظ ذغال سنگ نارس در سراسر طیف گسترده ای عرضی شیب از hemi-boreal منطقه به مناطق استوایی” گفت: Curtis J. Richardson, مدیر دوک تالاب مرکز.

“این اولین بار است که هر گونه مطالعه شده است قادر به نشان می دهد که” ریچاردسون گفت: “و این است که این مفاهیم برای استفاده مفید از کم شدت آتش در مدیریت peatlands به ویژه در زمان افزایش آتش سوزی و خشکسالی.”

محققان خود را منتشر کارشناسی یافته ها ممکن است 10 در مجله تغییر جهانی زیست شناسی.

Peatlands در حال تالاب ها است که تحت پوشش تنها 3 درصد از زمین های زمین اما فروشگاه یک سوم از این سیاره کل خاک کربن. سمت چپ دست نخورده آنها می توانید قفل دور کربن در خاک های آلی برای هزاران سال با توجه به ترکیبات ضد میکروبی به نام فنولیک و آروماتیک است که مطالعات قبلی توسط دوک تیم نشان داده اند که می تواند به جلوگیری از خشک کن حتی ذغال سنگ از پوسیدگی. اگر سوختن بالا-شدت آتش سوزی یا دیگر اختلال عمده از بین می برد, این, طبیعی, حفاظت, اما آنها به سرعت می تواند به نوبه خود از غرق کربن به کربن منابع.

برای انجام این مطالعه جدید فلاناگان و همکارانش در دانشگاه دوک تالاب مرکز نظارت یک خدمات شیلات و حیات وحش ممنوعه رایت از یک peatland pocosin یا درختچه های پوشیده از باتلاق تالاب در Pocosin دریاچه پناهگاه حیات وحش ملی در شرق کارولینای شمالی در سال 2015. با استفاده از زمینه سنسورهای آنها را اندازه گیری تغییر شدت آتش بیش از آن مدت و اثرات آن در خاک, رطوبت, درجه حرارت سطح و پوشش گياهي. آنها همچنین تجزیه و تحلیل شیمیایی از خاک و ماده آلی در نمونه های جمع آوری شده قبل و بعد از آتش است.

سپس آنها را تکرار شدت و مدت N. C. آتش که به طور خلاصه درباره دمای 850oF در کنترل تست های آزمایشگاهی در خاک از peatlands در مینه سوتا فلوریدا و حوضه آمازون پرو و تجزیه و تحلیل سوزاندن نمونه با استفاده از با استفاده از X ؟ ری طیف سنجی فوتوالکترون و Fourier transform infrared spectroscopy.

این تجزیه و تحلیل نشان داد که کم شدت آتش سوزی افزایش میزان کربن تراکم و عطر در نمونه های خاک به خصوص کسانی که جمع آوری شده از peatlands سطح. به عبارت دیگر محققان دیدم “کرم brulee اثر” در نمونه از هر یک از عرض.

در دراز مدت آزمایشگاهی incubations سوخته نمونه ها نشان داد کاهش تجمعی CO2 تولید گازهای گلخانه ای که از ذغال سنگ نارس برای بیش از 1 تا 3 سال پس از آزمون.

“در ابتدا وجود دارد برخی از دست دادن کربن, اما در دراز مدت شما به راحتی جبران است که از آنجا که وجود دارد نیز کاهش می یابد تنفس توسط میکروب است که ترویج پوسیدگی پس از ذغال سنگ نارس است تجزیه آهسته تر از نرخ” فلاناگان گفت.

در سطح جهانی peatlands حاوی حدود 560 gigatons از کربن ذخیره شده. که همان مقدار که ذخیره شده است در تمام جنگلها و تقریبا به همان اندازه به عنوان 597 gigatons موجود در جو است.

“بهبود راه ما مدیریت و حفظ peatlands مهم است داده شده و اهمیت خود را در زمین کربن بودجه و راه تغییر آب و هوا است که تغییر طبیعی آتش رژیم در سراسر جهان” ریچاردسون گفت: “این مطالعه به ما یادآوری می کند که آتش است و نه فقط یک ناهنجاری مخرب در peatlands آن نیز می تواند مفید بخشی از محیط زیست است که دارای یک تاثیر مثبت در کربن خود را اعلام کرد.”

فلاناگان و ریچاردسون انجام مطالعه با همکار دوک تالاب مرکز محققان Hongjun وانگ و اسکات وینتون. وینتون همچنین دارای انتصاب در ETH زوریخ موسسه از Biogeochemistry و آلاينده پویایی و موسسه فدرال سوئیس و آبزیان علم و فن آوری است.

اولیه بودجه از وزارت انرژی از علوم زمینی اکوسیستم علوم بخش (grant #ده-SC0012272). حمایت بیشتر از دانشگاه دوک تالاب مرکز اوقاف و دانشگاه دوک مشترک مواد و ابزار دقیق تاسیسات.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>