تحقیقات جدید تایید می کند که پایین تر 0.25 mg/kg دوز از لخته متلاشیکننده عامل تنستپلاس مناسب است برای واجد شرایط بیماران مبتلا به سکته مغزی و کاهش می دهد نیاز به مکانیکی لخته برداشت با توجه به اواخر شکستن علوم ارائه شده امروز در آمریکا سکته مغزی انجمن بین المللی سکته مغزی کنفرانس سال 2020 است. کنفرانس Feb. 19-21 در لس آنجلس یک دنیا برتر جلسه برای محققان و پزشکان اختصاص داده شده به علم زمانه و سلامت مغز.

لخته متلاشیکننده دارو آلتپلیس شد و تایید شده توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) از 25 سال پیش برای درمان لخته ناشی از سکته مغزی (سکته مغزی ایسکمیک) در عرض 3 ساعت از علائم شروع و AHA دستورالعمل های توصیه آلتپلیس تا 4.5 ساعت پس از سکته مغزی شروع. آلتپلیس تجویز شده است به عنوان یک IV drip بیش از یک ساعت. متناوبا تنستپلاس های اصلاح شده ژنتیکی از نوع آلتپلیس است راحت تر به دلیل آن است که اداره به عنوان یک تزریق به طور مستقیم به داخل ورید و بازسازی جریان خون به مغز بهتر از آلتپلیس قبلی دادگاه. دو دوز مختلف تنستپلاس استفاده شده است در قبلی محاکمه و AHA دستورالعمل شامل توصیه هایی برای هر دو دوز. تنستپلاس استفاده برای سکته مغزی ایسکمیک است که در حال حاضر نه تایید شده توسط FDA.

محققان می گویند که علاوه بر تنستپلاس ممکن است به خصوص مفید برای بیمارانی که نیاز به انتقال از بیمارستان که در آن آنها در ابتدا حاضر به یک متخصص سکته مغزی مرکز به صورت مکانیکی لخته درمان حذف – همچنین به عنوان شناخته شده اندوواسکولار thrombectomy یک با حداقل تهاجم روش که در آن یک لوله کوچک وارد شریان مغز برای حذف لخته باعث سکته مغزی.

محققان با بررسی اینکه آیا یک دوز 0.25 mg/kg یا 0.40 میلی گرم/کیلوگرم تنستپلاس قبل از مکانیکی لخته حذف مطلوب برای بیماران مبتلا به سکته مغزی.

سه صد سکته مغزی ایسکمیک در بیماران با انسداد عروق ظرف مدت 4.5 ساعت از شروع به طور تصادفی به دو دوز از تنستپلاس. محققان دریافتند:

لخته شد تا حد زیادی حل شده قبل از حذف مکانیکی در 19.3 درصد از بیماران مبتلا به هر دو گروه

وجود دارد تفاوت در نتایج عملکردی و

علامتی داخل جمجمه خونریزی رخ داده در عددی کمتر از بیماران تحت درمان با دوز کوچکتر (1.3%) در مقايسه با دوز بیشتر (4.7%) اگر چه تفاوت بود و تا حد زیادی با توجه به thrombectomy مربوط به سیم سوراخ.

“دو دوز رفتار بسیار مشابه به طور کلی و در آنجا بود هیچ مزیت به افزایش دوز فراتر از 0.25 میلی گرم/کیلوگرم در این مطالعه گفت: Bruce Campbell, M. B. B. S. B. Med.Sc., Ph. D. سر از سکته مغزی در بیمارستان سلطنتی ملبورن و متخصص همکار در دانشگاه ملبورن در Parkville استرالیا است. “این نتایج اطمینان دارد که یک پنجره ایمنی اگر وزن بر اساس دوز سهوا overestimated.”

“علاوه بر این حدود 34 درصد از بیماران تحت درمان در مراکز روستایی به حال قابل ملاحظه ای بهبود جریان خون در آن زمان آنها وارد یک بیمارستان قادر به انجام مکانیکی لخته حذف” کمپبل گفت:. “این درمان می تواند به ویژه مهم است برای آنها.”

مطالعه بودجه توسط استرالیا ملی بهداشت و تحقیقات پزشکی شورای ملی و بنیاد قلب استرالیا است.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط انجمن قلب آمریکا. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی