هر چند نه به عنوان شایع در جو به عنوان دی اکسید کربن و متان است که به مراتب قوی تر از گاز گلخانه ای. اتفاق می افتد به طور طبیعی و به عنوان humanmade متان است که بسیار کوتاه تر-زندگی از CO2, اما از آن است که اقدام سریع و 20 به 80 بار به عنوان موثر در به دام انداختن گرما. یک کمی اضافی متان می رود راه طولانی.

علاوه بر متان نامرئی است که باعث می شود تشخیص معنای متعارف دشوار است. بنابراین زمانی که UC Santa Barbara محقق Satish Kumar و همکاران با اشاره به رشد استفاده از سنجش مادون قرمز به عنوان یک وسیله گاز گلخانه ای, تشخیص به عنوان برجسته شد در اخیر نیویورک تایمز داستان آنها خوشحال شدند. تعاملی قطعه با استفاده از دوربین های مادون قرمز برای ردیابی تولید گازهای گلخانه ای از نفت و گاز در حوضه پرمین یک میدان نفتی واقع در تگزاس و نیومکزیکو.

این یک موضوع نزدیک به قلب خود را — به عنوان یک عضو از مهندسی برق و کامپیوتر استاد B. S. Manjunath چشم انداز آزمایشگاه تحقیقاتی کومار کار می کند که شامل چند رسانه ای سیگنال پردازش و تجزیه و تحلیل.

“به عنوان یک مهندس کامپیوتر علاقه مند در مدیریت زیست محیطی, من فوق العاده خوشحالم که نشت متان از ناشناخته منابع هستند که به نور آورده,” او گفت:.

در حال حاضر به نگه داشتن مکالمه زنده کومار و همکارانش پیشنهاد یک سیستم است که آیا تشخیص گرما یکی بهتر با استفاده از تصویربرداری فراطیفی و یادگیری ماشین برای شناسایی موج خاص از انتشار گاز متان. کار خود را ارائه شده در سال 2020 IEEE زمستان کنفرانس کاربردهای بینایی کامپیوتر.

“دوربین های مادون قرمز تنها, تشخیص, دما, امضا, بنابراین اگر وجود دارد یک ترکیب از گازهای با درجه حرارت بالا امضا یک دوربین مادون قرمز قادر به افتراق بین آنها” کومار گفت. یک تصویر مادون قرمز ممکن است اشاره به یک پیشنهاد از متان اما غلظت آن و محل آن را نمی تواند مشخص توسط حرارت امضاء به تنهایی. در ضمن دورتر یک گاز داغ سفر از آن منبع کولر آن را می شود در نهایت ساخت آن نامرئی مادون قرمز.

برای غلبه بر این کاستی کومار و تیم با استفاده از داده های فراطیفی دوربین در طول موج از 400 نانومتر به 2,510 نانومتر — یک محدوده که شامل متان را در طول موج طیفی و شاید کسانی که از گازهای دیگر — در مناطق اطراف چهار گوشه منطقه است. واقع در جنوب غربی آمریکا در منطقه نیز این است که این سایت از چه چیزی می تواند بزرگترین منبع گاز متان انتشار در ایالات متحده به ویژه San Juan Basin به اشتراک گذاشته شده توسط جدید مکزیک و کلرادو است.

تصویربرداری فراطیفی شامل مجموعه ای از یک سری از تصاویر که در آن هر پیکسل شامل یک طیف و هر تصویر نشان دهنده یک طیفی باند (طیف وسیعی از طول موج). آن حساسیت بالا اجازه می دهد تا آن را به تصرف طیفی “اثر انگشت” که مربوط به مواد خاصی مانند متان را 2,200-2,400 نانومتر طول موج آن اجازه داده است که محققان برای قرار دادن متان حتی در یک پر از گازهای دیگر است.

اما متان نیست تنها ماده وجود دارد که در آن طول موج.

“بسیاری وجود دارد confusers به متان” کومار گفت. “هیدروکربن ها از جاده ها و رنگ ها در ساختمان آنها همان امضا به عنوان متان.” مقدار مطلق از داده ها و پتانسیل سردرگمی بین متان و دیگر هیدروکربن ها به رهبری محققان به نوبه خود به یادگیری ماشین.

“ما با استفاده از یک مدل یادگیری برای آموزش کامپیوتر برای یادگیری این شکل است که یک نشت گاز متان به عنوان آن منتشر شده است و” او توضیح داد. این کمک محققان نه تنها به دقت اشاره کردن محل که از متان بود که ساطع آیا از کارخانه گاز و یا دفن زباله, اما همچنین به طور خودکار افتراق بین متان و دیگر هیدروکربن ها در همان تصویر.

با استفاده از این روش محققان گزارش 87% میزان موفقیت در تشخیص دقیق از نشت متان بیشتر از که در ادامه به کشف شود از انواع humanmade منابع. این شامل فراری تولید گازهای گلخانه ای از ناقص شعله ور قبلا کشف نشده نشت از ضعیف نظارت عملیات و تجمعی نشت متان از خانه کسب و کار و زیرساخت های شهری.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im