یک روش جدید bioprinting با استفاده از آرزوی کوچک بیولوژیک مانند spheroids سلول و بافت رشته دقیقا به محل آنها را در 3D الگوهای یا بر روی داربست یا بدون ایجاد بافت های مصنوعی با خواص طبیعی با توجه به Penn State محققان.

“بافت spheroids شده اند به طور فزاینده استفاده می شود به عنوان بلوک های ساختمان برای ساخت بافت اما دقیق خود را bioprinting شده است یک محدودیت عمده” گفت: ابراهیم T. Ozbolat, Hartz, خانواده, توسعه حرفه ای دانشیار علوم مهندسی و مکانیک. “علاوه بر این spheroids شده اند در درجه اول bioprinted در داربست-رایگان شیوه و نمی تواند استفاده شود برای ساخت یک داربست.”

با استفاده از داربست لازم است برای بسیاری از برنامه های کاربردی در پزشکی بازساختی و مهندسی بافت و همچنین در ساخت microphysiological سیستم های مدل سازی بیماری و یا مواد مخدر غربالگری.

Ozbolat و تیم خود را مورد استفاده آرمان-کمک bioprinting همراه با معمولی میکرو-شیر چاپ برای ایجاد همگن بافت ها و بافت های حاوی انواع مختلفی از سلول ها.

آرمان-کمک bioprinting با استفاده از قدرت مکش به حرکت ریز میکروسکوپی spheroids. فقط به عنوان یکی می تواند انتخاب کنید تا یک نخود با قرار دادن یک نی آشامیدنی در آن و از طریق کلش آرمان-کمک bioprinting میدارد بافت spheroid دارای مکش spheroid تا زمانی که آن را قرار داده است دقیقا در محل مناسب و سپس انتشار آن. محققان گزارش خود را در مهندسی بافت کار امروز در علم پیشرفت.

“البته ما باید به آرامی aspirate spheroids با توجه به viscoelastic properties بنابراین هیچ آسیب رخ می دهد در انتقال spheroids به ژل بستر” گفت: Ozbolat. “Spheroids نیاز به ساختاری دست نخورده و بیولوژیکی قابل دوام.”

با کنترل دقیق قرار دادن و نوع spheroid محققان توانسته اند برای ایجاد نمونه از heterocellular بافت کسانی که حاوی انواع مختلف سلول است.

“ما نشان داد برای اولین بار است که با کنترل موقعیت و فاصله بین spheroids ما می میانجیگری جمعی مویرگی جوانه” گفت: Ozbolat.

محققان قادر به ایجاد یک ماتریس spheroids با مویرگی جوانه در مورد نظر جهت. مویرگ های لازم برای ایجاد بافت است که می تواند به رشد و ادامه زندگی. آنها یک معنی و تحویل اکسیژن و مواد مغذی به سلول های بدون که سلول خواهد مرد. بدون مویرگ ها فقط خارجی ترین سلول ها را دریافت اکسیژن و مواد مغذی است.

قرار دادن دقیق از spheroids همچنین اجازه می دهد تا ایجاد heterocellular بافت استخوان است. ابتدا با انسان سلولهای بنيادی مزانشيمی محققان دریافتند که سلول های تمایز و خود مونتاژ بافت استخوان.

توانایی تولید مصنوعی زندگی در بافت های با ارزش است و در مناطق خارج از پزشکی بازساختی. غالبا نمونه بافت لازم برای تست مواد مخدر و یا صفحه نمایش دیگر محصولات شیمیایی. تولید بافت خاص برای هر هدف می تواند کمک کند تا در این تلاش.

این محققان نشان می دهد که این روش می تواند مقرون به صرفه به این دلیل که تجهیزات مورد نیاز هزینه های زیر 1000 $و آسان برای استفاده است. آنها گزارش می دهند که سیستم “می تواند در طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی از جمله اما نه محدود به ارگان-روی-یک-چیپ دستگاه های تست مواد مخدر دستگاه های ميکروفلوييدی در شرایط آزمایشگاهی بیماری در انسان مدل organoid مهندسی biofabrication و مهندسی بافت biocomputing و بیوفیزیک.”

آنها توجه داشته باشید که این سیستم هنوز هم نیاز به بهبود به چاپ spheroids در بالا توان به ایجاد بزرگتر بافت در یک زمان کوتاه است.

همچنین ممکن است دیگر, out-of-the-box با استفاده از این سیستم. Ozbolat نشان می دهد که bioprinting از مارماهی الکتریکی electrocytes است که برای تولید یک جریان الکتریکی ممکن است منجر به زندگی باتری در آینده است.

همچنین کار بر روی این پروژه از پن استیت در حال Bugra Ayan, کارشناسی ارشد دانشجو; دونگ Nyoung Heo اخیر فوق دکترا همکار: Zhifeng ژانگ و Adomas Povilanskas سابق دانشجویان تحصیلات تکمیلی; و Corina Drapaca دانشیار; همه در علوم مهندسی و مکانیک و Madhuri دی, دانشجوی کارشناسی ارشد در رشته شیمی.

بنیاد ملی علوم از موسسه ملی بهداشت و پن استیت مواد موسسه تحقیقات پشتیبانی شده این کار.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط پن استیت. Original نوشته شده توسط’ndrea Elyse Messer. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de