مغناطیسی monopoles تشخیص داده شد و برای اولین بار در سراسر جهان در برلین نوترون منبع BER دوم در سال 2008. در آن زمان آنها در یک بعدی چرخش سیستم dysprosium ترکیب. حدود 10 سال پیش مونوپل شبه ذرات نیز می تواند در شناسایی دو بعدی چرخش-سیستم یخ متشکل از چهار ضلعی واحد کریستال. این اسپین-یخ مواد مورد عایق الکتریکی.

در حال حاضر: مغناطیسی monopoles در یک فلز

دکتر کان ژائو و پروفسور فیلیپ Gegenwart از دانشگاه آوگسبورگ, همراه با تیم از هاینز Meier اشتایرمارک مرکز Forschungszentrum یولیش دانشگاه کلرادو فرهنگستان علوم در پراگ و هلمهولتز-Zentrum Berlin در حال حاضر نشان داده شده است برای اولین بار است که یک فلزی ترکیب همچنین می توانید فرم چنین مغناطیسی monopoles. این تیم در آوگسبورگ آماده کریستالی نمونه از عناصر holmium نقره و ژرمانیم برای این منظور است.

کاگومه spin-سیستم یخ به معنی نا امیدی

در HoAgGe کریستال های مغناطیسی لحظات (چرخش) از holmium اتم به صورت یک به اصطلاح دو بعدی کاگومه الگوی. این نام می آید از کاگومه بافتن هنر است که در آن بافتن گروههای نمی بافته شده در زاویه سمت راست به یکدیگر را در چنین راهی است که الگوهای مثلثی تشکیل شده است.

در کاگومه-الگوی چرخش از همسایه اتم ها را نمی توان در تراز وسط قرار دارد بر خلاف هر یک از دیگر به عنوان معمول است. به جای آن دو وجود دارد مجاز چرخش تنظیمات: یا چرخش از دو تا از سه اتم دقیقا نقطه نسبت به مرکز مثلث در حالی که کسانی که از سوم اتم نقطه خارج از مرکز. و یا آن است که دقیقا راه دور دیگر: یکی چرخش نقاط به مرکز و دو نفر دیگر خارج از آن. این محدودیت امکانات از چرخش ترتیبات — از این رو به نام “کاگومه چرخش یخ.” یکی از نتایج این است که این سیستم رفتار به عنوان اگر مغناطیسی monopoles شد و در حال حاضر در آن است.

این رفتار در حال حاضر تجربی نشان داده شده است برای اولین بار در HoAgGe کریستال با همکاری سرب توسط آوگسبورگ محققان. آنها سرد نمونه ها در نزدیکی صفر مطلق دما و بررسی آنها را تحت مغناطیسی خارجی در زمینه های مختلف قدرت است. بخشی از آزمایشات انجام شده در هاینز مایر-اشتایرمارک مرکز در Garching در نزدیکی مونیخ. آنها با حمایت وزارت محیط زیست نمونه از HZB ارائه شده است که یک ابررسانا cryomagnet برای آزمایش در FRM-II.

داده ها در چرخش انرژی در طیف شسته و رفته

در نتیجه آنها قادر به تولید مختلف چرخش ترتیبات که انتظار می رود در یک کاگومه چرخش سیستم یخ. مدل محاسبات از آوگسبورگ تیم تحقیقاتی نشان داد که چه انرژی طیف از چرخش باید مانند نگاه. این انرژی طیف از چرخش پس از آن می تواند اندازه گیری می شود با استفاده از روش کشش پراکندگی نوترون در ابزار شسته و رفته در برلین نوترون منبع. “این بود که نهایی ساختن بلوک برای تشخیص مغناطیسی monopoles در این سیستم است. توافق با نظری پیش بینی طیف واقعا عالی می گوید:” دکتر مارگاریتا اولین بار است که مسئول ابزار شسته و رفته در HZB.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط هلمهولتز-Zentrum Berlin für Materialien und Energie. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de