چوب ماهون درخت از خانواده خرما به آخرین هورا دایناسورها

شما ممکن است چیزی است که خود را ساخته شده از چوب ماهون مانند, مبلمان, قاب و یا یک آلت موسیقی است.

چوب ماهون است مهم تجاری چوب ارزش خود را برای سختی و زیبایی است. ایالات متحده در جهان است بالا وارد کننده الوار گرمسیری از پیشرو تولید کنندگان مانند پرو و برزیل. متاسفانه چوب ماهون است برداشت غیرقانونی مقدار زیادی از زمان.

علم چوب ماهون مهم است بیش از حد — فسیلی حضور ماهون خانواده است ثبتشده که در آن جنگل های استوایی یک بار ایستاده بود. تا همین اواخر paleobotanists تا به حال تنها شواهدی از چوب ماهون خانواده گسترده به Paleocene (در حدود 60 میلیون سال پیش).

در حال حاضر یک مقاله جدید نوشته شده توسط دانشگاه کانزاس محقق برایان اتکینسون در مجله آمریکایی بتنی را نشان می دهد چوب ماهون خانواده می رود میلیون ها سال بیشتر به آخرین هورا از دایناسورها کرتاسه.

“برای درک زمانی که بسیاری از شاخه های مختلف درخت زندگی تکامل یافته ما در درجه اول وابسته به فسیل” گفت: اتکینسون استادیار محیط زیست & تکاملی زیست شناسی و متصدی در تنوع زیستی موسسه تقسیم Paleobotany. “در این مورد Meliaceae از چوب ماهون, خانواده, محیط زیست و اقتصادی گروه مهم از درختان. بسیاری از محققان استفاده از این گروه به عنوان یک سیستم مطالعه به درک بهتر تکامل از جنگلهای انبوه مناطق گرمسیری. این کار برای اولین بار شواهد قطعی که tropically مهم درختان اطراف بودند در طول دوره کرتاسه هنگامی که ما برای اولین بار شروع به دیدن نوسازی اکوسیستم و مدرن گروه از گیاهان است.”

اتکینسون کار جدید را هل فسیل برای Meliaceae با 15 تا 20 میلیون سال Campanian مرحله از اواخر کرتاسه از بین 72-79 میلیون سال پیش. به خوبی حفظ شده ماهون نمونه اتکینسون تحليل کشف شد, درست کردن جزیره ونکوور در کانادا.

“راک است که شامل نمونه های جمع آوری شده توسط محلی های فسیلی جمع گراهام ریش که مدیر Qualicum ساحل موزه تاریخ طبیعی” اتکینسون گفت. “او آن را جمع آوری سال پیش اما من در واقع علاقه مند در سنگ است که این فسیل در آن برای چیز دیگری. و به عنوان من نگه داشته در حال آماده شدن این سنگ بیشتر به صورت دیگر فسیل شد و در آنجا این نکته را نشان داد ، بنابراین این نوع به طور تصادفی یافت.”

به دقت فسیلی هویت اتکینسون با دقت مطالعه ساختار فسیل میوه و همچنین تجزیه و تحلیل فیلوژنتیک اطلاعات را به شکل ارتباط آن با دیگر گونه های چوب ماهون ،

“من ترکیب داده های مولکولی از زندگی نمایندگان از چوب ماهون خانواده با مورفولوژی های فسیلی و همچنین مورفولوژی گونه های زنده,” او گفت:. “و سپس من اسیر که ترکیب مجموعه داده برای تجزیه و تحلیل فیلوژنتیک که اجازه می دهد تا ما را به بازسازی تکاملی روابط است. بر اساس این تجزیه و تحلیل ما در بر داشت فسیلی است که از نزدیک مربوط به این جنس به نام Melia است که در زندگی امروز است.”

کو محقق به قدیمی ترین و شناخته شده ماهون فسیلی نام علمی Manchestercarpa vancouverensis — نام گونه دلالت که در آن نمونه کشف شد و جنس است که پس از یک همکار محترم در این زمینه است.

“من نام آن را پس از یک پرکار paleobotanist که واقعا بهبود درک ما از تکامل گیاهان گلدار از طریق فسیل,” اتکینسون گفت. “من نام آن را به افتخار استیو منچستر که در دانشگاه فلوریدا موزه تاریخ طبیعی.”

در حالی که این قابل توجه است که اتکینسون به عقب رانده اصل داستان از چوب ماهون وی تاکید کرد همچنین کمک می کند به بهبود درک ما از رای دادن از اوایل گلدهی گیاه تکامل و به نوبه خود ما درک مدرن بزرگتر اکوسیستم.

“آنها به ما متنوع ترین گروه از گیاهان بر روی زمین وجود دارد زیادی برای کشف,” او گفت:. “و سرد برخی از چیزهایی که شما می توانید spss است که شما نمی ممکن است قادر به انجام با گروه های دیگر از گیاهان است. من واقعا می تواند درخواست برخی از هیجان انگیز فسیل شناسی و به طور کلی تکاملی سوال با این گروه است.”

is.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de