در ژاپن و پف کننده ماهی در نظر گرفته شده است ظرافت اما غلغلک دادن به جوانه های چشایی همراه با به غلغلک دادن اعصاب: fugu شامل tetrodotoxin قوی عصب سم. در دوزهای پایین tetrodotoxin نشان داده شده است در آزمایش های بالینی به عنوان یک جایگزین برای مواد مخدر برای تسکین سرطان مربوط به درد است. در مجله Angewandte شیمیدانشمندان معرفی یک مسیر جدید برای کل سنتز (تولید کامل از یک محصول طبیعی از مواد فعلی) از tetrodotoxin.

خوردن fugu در ابتدا موجب نور سوزن سوزن شدن در دهان که می تواند آرامش بخش و یا سرخوشی اثر-با فرض کوک می داند آنچه که او انجام شده است. اگر ماهی نادرست آماده چیزهایی که می تواند پایان بد: Tetrodotoxin بلوک ولتاژ دریچه های کانال های سدیم و در نتیجه انگیزه های عصبی. این ممکن است منجر به فلج و حتی اشکال در تنفس. در اتحادیه اروپا واردات و تهیه fugu به عنوان مواد غذایی ممنوع است. در ژاپن و کشورهای دیگر تعدادی از قوانین سخت تنظیم تهیه و مصرف ماهی پف کننده محصولات. وجود دارد گاه به گاه مرگ و میر.

در دوزهای پایین tetrodotoxin درد-مسکن و می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای درمان درد شدید از جمله در درمان سرطان است. اوایل مطالعات بالینی در حال انجام است. بنابراین مهم است به منظور توسعه یک روش ساده و قابل اعتماد مصنوعی روش برای فراهم کردن دسترسی به tetrodotoxin و ساختاری مربوط به ترکیبات — برای تحقیق و در نهایت مقاوم و ارزان تولید می باشد.

Tetrodotoxin منحصر به فرد و بسیار پیچیده قفس مانند ساختار (یک داروي orthoester) و همچنین چرخهای guanidine جزء. Guanidine یک جزء مهم از بسیاری از مولکول های بیولوژیکی از جمله آرژنین. این tetrodotoxin چارچوب بسیار اکسیده و پنج گروه هیدروکسی (-OH) به عنوان substituents. تعداد مختلف کل سنتز از tetrodotoxin قبلا منتشر شده است از جمله یکی از محققان به رهبری ساتوشی Yokoshima در دانشگاه ناگویا (ژاپن) در سال 2017. در حال حاضر Yokoshima و تیم خود را به معرفی یکی دیگر از رمان کل سنتز.

کلید مرحله یک Diels-Alder reaction between شناخته شده شروع ترکیب (یک enone) و سیلیکون حاوی جزء (یک siloxyldiene) به داروي متوسط با حق فضایی (steric) تنظیم اجازه می دهد تا به صورت مناسب دلبستگی از گروه هیدروکسی و بعد ساخت و ساز از “قفس.” تشکیل guanidine جزء آغاز می شود با معرفی یک آمینه گروه — یا معمولی چهار مرحله روش یا سه مرحله واکنش توالی بر اساس تازه توسعه یافته تبدیل یک ترمینال alkyne به یک دستکش. سرانجام “پل” مورد نیاز برای شکل گیری قفس ساخته شده است تا طی چند مرحله. یک cross-coupling واکنش استفاده شد برای معرفی یک کربن تعویض (هیدروکسی گروه) در قفس. به کارگیری اجزای دیگر برای عبور از جفت واکنش ممکن است منجر به تولید ساختاری مربوط به مولکول های.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط ویلی. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی