ساخت کوانتومی ‘امواج’ در نازک مواد

Wavelike جمعی نوسانات الکترون شناخته شده به عنوان “پلاسمونهای” بسیار مهم برای تعیین نوری و الکترونیکی خواص فلزات.

در اتمی نازک 2D مواد پلاسمونهای باید یک انرژی است که بیشتر مفید برای برنامه های کاربردی از جمله سنسورها و دستگاه های ارتباطی از پلاسمونهای یافت به صورت فله و فلزات. اما تعیین چه مدت پلاسمونهای زندگی می کنند و اینکه آیا انرژی خود را و دیگر خواص را می توان در مقياس نانو (billionths از یک متر) است بازداشته بسیاری از.

در حال حاضر به عنوان گزارش در مجله Nature Communicationsیک تیم از محققان با همکاری رهبری وزارت انرژی لارنس آزمایشگاه ملی برکلی (Berkeley Lab) – با پشتیبانی از گروه انرژی مرکز محاسباتی مطالعه هیجان زده-دولت پدیده در انرژی مواد (C2SEPEM) — نشد و عمر طولانی پلاسمونهای در یک کلاس جدید از انجام انتقال فلز dichalcogenide (TMD) به نام “شبه 2D کریستال.”

به درک چگونه پلاسمونهای عمل در شبه 2D, کریستال, محققان, مشخص, خواص هر دو nonconductive الکترون به عنوان به خوبی به عنوان رسانا الکترون ها در یک تک لايه از TMD تانتال دی سولفید. مطالعات قبلی تنها نگاه انجام الکترون. “ما کشف کرد که بسیار مهم بود به دقت شامل تمام تعاملات بین هر دو نوع الکترون” گفت: C2SEPEM مدیر استیون لویی که چراغ مطالعه. لویی همچنین دارای عناوین به عنوان ارشد دانشکده دانشمند در مواد علوم بخش در آزمایشگاه برکلی و استاد فیزیک در دانشگاه برکلی است.

محققان پیشرفته توسعه یافته جدید الگوریتم برای محاسبه مواد الکترونیکی خواص از جمله نوسانات پلاسمون با طول موج های بلند “به عنوان این تنگنا با قبلی روش های محاسباتی” گفت: سرب نویسنده فلیپ دا Jornada بود که یک پژوهشگر فوق دکترا در برکلی آزمایشگاه مواد, علوم بخش در زمان مطالعه است. Jornada است که در حال حاضر دستیار استاد در علم مواد و مهندسی در دانشگاه استنفورد.

برای محققان تعجب نتایج حاصل از محاسبات انجام شده توسط کری ابر رایانه در برکلی و آزمایشگاه ملی انرژی تحقیقات علمی مرکز محاسبات (NERSC) نشان داد که پلاسمونهای در شبه 2D TMDs بسیار با ثبات تر — تا زمانی که حدود 2 picoseconds یا 2 trillionths دوم — از آنچه قبلا تصور.

یافته های خود را نیز نشان می دهد که پلاسمونهای تولید شده توسط شبه 2D TMDs می تواند به افزایش شدت نور بیش از 10 میلیون بار باز کردن درب برای تجدید شیمی (واکنش های شیمیایی باعث نور) و یا مهندسی مواد الکترونیکی است که می تواند توسط کنترل نور.

در آینده مطالعات این پژوهشگران به بررسی چگونگی مهار بسیار پر انرژی الکترون منتشر شده توسط چنین پلاسمونهای پس از فروپاشی و اگر آنها می توان به تسریع واکنش های شیمیایی.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط سازمان حفاظت محیط زیست/Lawrence Berkeley National Laboratory. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>