مانند بسیاری از سمی حیوانات آفریقایی پادشاه پروانه, نارنجی, سفید و سیاه و سفید الگوی هشدار به شکارچیان که آن سمی است. هشدار الگوهای مثل این معمولا سازگار در سراسر افراد برای کمک به شکارچیان یادگیری برای جلوگیری از آنها را. یک مطالعه اخیر منتشر شده 27 فوریه در باز-دسترسی به مجله PLOS Biologyنشان می دهد که چگونه یک جمعیت آفریقایی پروانه پادشاه (Danaus chrysippus) معافیت های این قانون است و بسیار متغیر هشدار الگوهای. این مطالعه توسط سیمون مارتین از دانشگاه ادینبورگ انگلستان و همکارانش نشان می دهد که بعید است جواب را در تعامل با یک باکتری است که به طور خاص کشد نر پروانه ها.

تحقیقات قبلی نشان داده بود که همه زن پروانه ها در این شرق آفریقا جمعیت باید دو ویژگی های غیر معمول: اولا آنها را به یک آرایش جدید خود را که در آن کروموزوم کروموزوم حاوی ژن های کنترل الگوهای رنگ ذوب شده است به یکی از کروموزوم جنسی (به نام کروموزوم W). این کروموزوم جدید است که به نام neo-W. ثانیا همه آنها آلوده به یک باکتری به نام Spiroplasma است که جان همه فرزندان خود را. آنچه روشن بود این بود که آیا این دو ویژگی در ارتباط بودند و این که آیا آنها می تواند توضیح بسیار متغیر الگوهای رنگ است که از تغییر فصل به فصل.

برای پاسخ به این پژوهشگران تجزیه و تحلیل کل توالی DNA از باکتری ها و پروانه ها’ کروموزوم. این نشان داد که neo-W کروموزوم تغییر الگوهای رنگ و به سرعت در حال گسترش از طریق جمعیت کمک مرد-کشتن باکتری ها است. اما از آنجا که این باکتری تنها اجازه می دهد تا زن و فرزندان آن باعث بقای یک رنگ خاص الگوی ژن که همیشه گذشت از مادر به دختر. این چپ یک پازل برای دانشمندان هنوز هم به حل — اگر زنان همه انجام همان رنگ ژن پس چرا شرق آفریقا جمعیت بنابراین متغیر ؟

این مطالعه نشان داد که این زن رنگ ژن تنها یک اثر ضعیف است که باطل با رنگ ژن از پدر. بنابراین پدران با الگوهای مختلف تولید خواهد شد و دختران با الگوهای مختلف. نوسانات فصلی در باد الگوهای فکری را تحت تاثیر قرار دهد که گونه نر مهاجران در نهایت در این منطقه منجر به تغییرات فصلی در رنگ الگوهای. حتی اگر آنها همیشه شبیه پدر خود را آلوده ترکیبی دختران قادر به تولید و پسران نمایندگی ژنتیکی dead-end برای پدران که رنگ الگوی ژن تنها برای زنده ماندن تا یک نسل قبل از اینکه از بین برود.

دکتر سیمون مارتین گفت: “نسبتا سریع ظهور و گسترش یک کروموزوم جدید همراه با کوتاه چرخه زندگی پروانه اجازه می دهد تا ما را به مطالعه و بررسی چگونگی میکروب است تغییر تکامل از پروانه تقریبا در زمان واقعی است. ما به طور مستمر به کشف راه های جدید است که در آن میکروب دستکاری میزبان خود را و نر-کشتن فقط یک مثال از این است. این باعث می شود شما تعجب می کنم که تا چه حد تکامل سایر موجودات-حتی انسان — است که تحت تاثیر چنین نیروهای نهان.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط مجله PLOS. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de