انسان نه تنها نخستی که مانند بوی خوب را در تاریخ خود. در مجله زیست شناسی کنونی در آوریل 16, دانشمندان گزارش می دهند که نر حلقه دم لمور (میمون لمور catta) جذاب تر به زنان توسط ترشح میوه ای و عطر گل از مچ دست خود را. با استفاده از دقیق تجزیه و تحلیل شیمیایی محققان شناسایی ترکیبات سه مسئول این شیرین عطر مارک اولین بار است که فرومون ها شناسایی شده اند در پستانداران.

“در طول سالانه فصل تولید مثل جنس نر lemurs مالش غدد در مچ دست خود را در برابر کرکی دم و سپس موج آنها را در زنان یک رفتار به نام “بد بودن معاشقه” می گوید: “نویسنده ارشد Kazushige Touhara استاد و زیست شیمیدان در دانشگاه توکیو است.

حلقه دم lemurs باید به خوبی توسعه یافته و بوی غدد شانه و مچ دست. این غدد به طور معمول استفاده می شود برای تعیین کفایت خاک و باروری وضعیت. با این حال مشاهدات رفتاری نشان می دهد آنها همچنین استفاده از عطر و بوی خود را غدد برای گرفتن توجه از زنان است. “از آنجا که تنها حلقه دم lemurs این مچ غدد و نمایشگاه ‘تعفن معاشقه رفتار ما عقلانی است که خاص odorants برای ارتباطات جنسی باید درگیر” Touhara می گوید.

در ژاپن میمون مرکز (JMC) در آیچی و پژوهش موسسه زیست شناسی تکاملی در توکیو ژاپن Touhara و تیم خود را ردیابی رفتار یک توطئه از حلقه دم lemurs. آنها مشاهده شده است که زن lemurs استشمام بوی نشانه چپ با مردان بیشتر و برای مدت طولانی از زمان در طول فصل پرورش — زمانی که زن از لحاظ جنسی پذیرای. علاوه بر این, زمانی که محققان ايزوله پستانداران عطر از چهار مرد و ارائه آن به زنان به صورت جداگانه آنها دریافتند که زنان استشمام میوه ای-بو بو برای تقریبا دو بار به عنوان طولانی به عنوان تلخ و بوی ترشحات غده های تولید شده خارج از فصل است.

“زنان خر خر از گل و عطر و بوی میوه ای برای چند ثانیه از کنترل و حتی گاهی اوقات آن را لیسیدن. اگر چه این برای تلفن های موبایل مانند یک زمان بسیار کوتاه آن را به اندازه کافی به رسمیت شناختن و یا صحبت کردن با کنجکاوی به مرد می گوید:” Touhara.

با استفاده از کروماتوگرافی گازی-اسپکترومتری جرمی تجزیه و تحلیل بر روی مچ دست-ترشحات غده های تولید شده در طول پرورش و عدم پرورش فصل Touhara مشخص عمده اجزای شیمیایی ساخت تا نر بوی. سه آلدهید ترکیبات — dodecanal, 12-methyltridecanal و tetradecanal — در حال حاضر در هر دو بو اما نشان داد قابل ملاحظه ای در غلظت های بالاتر در طول فصل پرورش است. علاوه بر این زمانی که این ترکیبات به صورت جداگانه ارائه شده به زنان در JMC محوطه محققان دریافتند که تنها مخلوطی از هر سه نفر قابل توجهی توانایی برگزاری یک زن توجه.

“همه ترکیبات سه پیشنهاد شده است به درگیر در شناخت نوزاد گوسفند توسط مادران و tetradecanal شناخته شده است به عنوان یک فرمون جنسی در برخی از حشرات گونه است. اگر چه این اولین بار است که 12-methyltridecanal شناخته شده در گونه های پستاندار هر سه آلدئیدها به نظر می رسد به عنوان ابزار ارتباطی گسترده ای در سراسر قلمرو حیوانات می گوید:” Touhara.

جوان ماهگی به بلوغ جنسی مردان به طور طبیعی بیشتر از تولید این ترکیبات از ارشد خود همتایان مرد — به احتمال زیاد به دلیل سن مردان تولید کمتر تستوسترون. علاوه بر این دانشمندان مشاهده کرده اند که زنان از گذشته های تولید مثل خود را نخست آنها در مجموع unimpressed میوه ای-بو بو مردان بیرون آمدن. این یافته ها نشان می دهد که ترکیبات سه هستند در واقع فرومون اما کار بیشتری مورد نیاز است برای تعیین اینکه آیا آنها به طور مستقیم تحت تاثیر رفتار جنسی. “در حالی که ما نه بررسی تغییرات رفتاری پس از خر خر کردن در جزئیات این منطقه برای آینده کار برای تعیین اینکه آیا این فرومون تاثیر جفتگیری موفقیت است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط تلفن را فشار دهید. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de