ماری جوانا ممکن است اختلال در باروری زنان

زن تخم مرغ در معرض THC ماده روانگردان ماری جوانا در, یک اختلال در توانایی تولید مناسب جنین و به میزان قابل توجهی کمتر به احتمال زیاد در نتیجه یک حاملگی ماندگار با توجه به یک مطالعه بر روی حیوانات پذیرفته شده برای ارائه در اندو 2020 سالانه انجمن غدد درون ریز نشست.

ماری جوانا یا حشیش شایع ترین استفاده تفریحی از مواد مخدر توسط افراد در سن باروری. افزایش استفاده از ماری جوانا رخ داده است در همان زمان که THC درصد در مواد مخدر افزایش یافته است. “در حال حاضر بیماران به دنبال درمان ناباروری توصیه می شود برابر حشیش استفاده کنید اما شواهد علمی, حمایت از این بیانیه ضعیف است” گفت: استاد مگان Misner بخشی از آزمایشگاه تحقیقاتی به رهبری لورا Favetta دکتری در گروه علوم پزشکی در دانشگاه گوئلف کانادا. “این باعث می شود آن را دشوار برای پزشکان به درستی توصیه بيماران تحت لقاح مصنوعی.”

در مطالعه جدید محققان در درمان تخمکهای گاو یا زن تخم مرغ با غلظت THC معادل درمانی و تفریحی دوز. تخمکهای جمعآوری شده و بالغ به پنج گروه: درمان, کنترل, THC کم اواسط THC و THC بالا.

تخم مرغ’ رشد نرخ و بیان ژن اندازه گيری شد. محققان ارزیابی توانایی جنین برای رسیدن به مراحل حساس از توسعه در زمان خاص امتیاز. با غلظت های بالاتر از THC آنها دریافتند قابل توجهی کاهش و تاخیر در توانایی درمان تخمکهای برای رسیدن به این پست های بازرسی. “این یک شاخص کلیدی در تعیین کیفیت و پتانسیل رشد و نمو از تخم مرغ” Misner گفت.

THC قرار گرفتن در معرض منجر به کاهش معنی داری در بیان ژن به نام connexins که در حال حاضر در افزایش سطح بالاتر کیفیت تخمکهای. فقیر با کیفیت تخمکهای با کاهش کانکسين بیان سطوح نشان داده شده است منجر به فقیرتر جنین توسعه است. “این جنین می شود کمتر احتمال دارد به ادامه گذشته هفته اول توسعه و در نتیجه منجر به ناباروری” Misner گفت.

داده های اولیه نیز نشان داد THC تحت تاثیر فعالیت در مجموع 62 ژن در گروه درمان در مقايسه با عدم درمان قرار گرفتند. “این به معنی کیفیت پایین تر و پایین تر لقاح قابلیت در نتیجه کاهش باروری در پایان,” او گفت:.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط این غدد جامعه. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>