مریخ: شبیه سازی از اوایل اثرات تولید یک مخلوط مریخ گوشته

اوایل خورشیدی سیستم پر هرج و مرج محل با مدارک و شواهد نشان می دهد که مریخ به احتمال زیاد زده planetesimals کوچک protoplanets تا 1200 مایل در قطر اولیه در تاریخ آن است. باد از جنوب غرب موسسه تحقیقات دانشمندان مدل مخلوط کردن مواد مرتبط با این اثرات آشکار است که این سیاره قرمز ممکن است تشکیل بیش زمانبندی از آنچه قبلا تصور.

مهم مسئله باز در علوم سیاره ای است برای تعیین چگونگی مریخ شکل گرفته و تا چه حد آن در اوایل تکامل بود تحت تاثیر برخورد. این سوال دشوار است به پاسخ داده شده است که میلیاردها سال از تاریخ باید به طور پیوسته پاک شواهد اولیه تاثیر حوادث. خوشبختانه برخی از این تکامل است ثبت شده در مریخ شهاب سنگ. حدود 61,000 شهاب سنگ بر روی زمین فقط 200 و یا تصور می شود از مریخ منشاء خارج از سیاره سرخ توسط اخیر برخورد.

این شهاب سنگ در نمایشگاه تغییرات زیادی در آهن-دوست داشتن جمله عناصر تنگستن و پلاتین که در حد متوسط به بالا میل برای آهن است. این عناصر تمایل به مهاجرت از یک سیاره گوشته و به آن آهن مركزي هسته ای در طول شکل گیری است. شواهد از این عناصر در مریخ گوشته به عنوان نمونه توسط شهاب سنگ ها مهم هستند زیرا آنها نشان می دهد که مریخ بمباران شد planetesimals مدتی پس از آن هسته اولیه شکل گیری به پایان رسید. مطالعه ایزوتوپهای عناصر خاص تولید به صورت محلی در گوشته از طریق تجزیه رادیواکتیو فرآیندهای کمک می کند تا دانشمندان درک زمانی که سیاره شکل گیری کامل شد.

“ما می دانستیم که مریخ دریافت عناصر مانند پلاتین و طلا از اوایل زیادی برخورد. به بررسی این روند ما انجام هموار-هیدرودینامیک ذرات تاثیر شبیه سازی” گفت: SwRI را دکتر سیمون Marchi نویسنده سرب از یک علم پیشرفت کاغذ ترسیم این نتایج. “ما بر اساس مدل اولیه برخورد تولید ناهمگن سنگ مرمر-کیک-مانند مریخ گوشته. این نتایج نشان می دهد که دیدگاه غالب مریخ شکل گیری ممکن است مغرضانه توسط تعداد محدودی از شهاب سنگ های در دسترس برای مطالعه است.”

بر اساس نسبت تنگستن ایزوتوپ در مریخ شهاب سنگ به آن استدلال شده است که مریخ به سرعت در حال رشد در حدود 2 تا 4 ميليون سال پس از منظومه شمسی آغاز شده و به شکل. اما بزرگ اوایل برخورد می تواند تغییر تنگستن ایزوتوپی تعادل که می تواند حمایت از مریخ شکل گیری زمانبندی تا 20 میلیون سال به عنوان نشان داده شده توسط مدل جدید.

“برخورد با پرتابه به اندازه کافی بزرگ برای خود هسته و mantles می تواند در یک مخلوط ناهمگن از این مواد در اوایل مریخ گوشته” گفت: همکاری نویسنده دکتر رابین Canup دستیار معاون رئیس جمهور از SwRI فضایی در علوم و مهندسی را بدست آورد. “این می تواند منجر به تفاسیر مختلف در زمان مریخ گیری از کسانی است که فرض کنیم که همه پرتابه کوچک و همگن.”

مریخ شهاب سنگ ها که بر روی زمین فرود آمد احتمالا نشات گرفته از فقط چند شهر در اطراف این سیاره است. تحقیقات جدید نشان می دهد که مریخ گوشته می تواند دریافتی متفاوت از ها پرتابه مواد منجر به متغیر غلظت آهن-دوست داشتن عناصر. نسل بعدی از مریخ ماموریت از جمله برنامه های برای بازگشت نمونه به زمین خواهد با ارائه اطلاعات جدید به درک بهتر تغييرات آهن-دوست داشتن عناصر در مریخ سنگ و تکامل اولیه سیاره سرخ.

“به طور کامل درک مریخ ما نیاز به درک نقش قدیمیترین و پر انرژی ترین برخورد در تکامل آن و ترکیب” Marchi به این نتیجه رسیدند.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط موسسه تحقیقات جنوب غربی. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر