‘ماتادور’ گوپی ترفند شکارچیان

ترینیداد گوپی رفتار مانند matadors تمرکز یک درنده نقطه حمله قبل از dodging دور در آخرین لحظه, تحقیقات جدید نشان می دهد.

این ماهی کوچک (10-40mm) جلب توجه با چرخش خود را irises سیاه که باعث می شود چشمان خود را بسیار آشکار.

این را تشویق می کند پیک cichlids-یک ماهی بزرگ است که گوپی اصلی درنده — به اتهام در سر خود را به جای بدن خود را.

در این مطالعه بین المللی به رهبری دانشگاه اکستر در بر داشت گوپی سپس با استفاده از رعد و برق رفلکس به شلاق سر خود را از راه باعث شکارچیان به دست قبل از شنا دور.

بسیاری از ماهی ها از جمله گوپی اغلب رویکرد خود شکارچیان برای پیدا کردن اگر آنها گرسنه هستند و در نتیجه یک زمان را انتخاب کنید.

“ما متوجه شده است که گوپی خواهد رویکرد cichlid در یک زاویه به سرعت تیره و چشمان خود را به جت سیاه و سفید و سپس انتظار برای دیدن اگر آن را حمله گفت:” منجر نویسنده دکتر رابرت Heathcote که از عهده کار تجربی در اکستر است و در حال حاضر در دانشگاه بریستول.

“Cichlids در حال کمین شکارچیان دروغ گفتن در منتظر مانند یک مارپیچ بهار قبل از راه اندازی خود را در شکار خود را.

“این گوپی در واقع استفاده از چشمان خود را به درنده توجه باعث آنها را به پرتاب در یک گوپی را سر جای خود بدن است.

“در حالی که به نظر می رسد کاملا متضاد با منطق به یک درنده حمله خود را سر این استراتژی کار فوق العاده خوبی چون گوپی صبر کنید تا درنده مرتکب به آن حمله قبل از pivoting از راه.

“سرعت تعامل کل فوق العاده است — در حدود سه صدم از یک دوم — بنابراین تنها قابل مشاهده با استفاده از یک دوربین فیلمبرداری با سرعت بالا.”

بسیاری از حیوانات شناخته شده است به استفاده از “آشکار رنگ” برای مقاصد مانند ارتباطات جذب جفت شگفت انگیز از شکارچیان و تبلیغات سمیت.

این مقاله نشان می دهد ناشناخته divertive استراتژی — اما محققان فکر می کنم این ممکن است مورد استفاده توسط گونه های دیگر بیش از حد.

“ما نمی دانیم اما آن را بسیار محتمل به نظر میرسد که سایر حیوانات نیز با استفاده از یک ‘ماتادور’ استراتژی مانند یکی از ما را شناسایی کرده اند در گوپی” گفت: استاد دارن باغچه از دانشگاه اکستر.

“چشم ها یکی از مهمترین و به راحتی به رسمیت شناخته شده سازه در جهان طبیعی و بسیاری از گونه های رفتن به طول های بزرگ برای پنهان کردن و استتار چشمان خود را برای جلوگیری از توجه ناخواسته از شکارچیان.

“برخی از گونه های آنها قابل توجه و یا چشم های برجسته و در بیشتر قسمت آن باقی مانده است رمز و راز که چرا این خواهد بود.

“آخرین تحقیقات ما می دهد بینش جدید به چرا “آشکار” و رنگارنگ چشم ها تکامل یافته اند.”

این مطالعه در چند مرحله:

  • گوپی مشاهده شد نزدیک شدن به پیک cichlids اغلب عطف خود irises سیاه و سفید.
  • استراتژی حمله از cichlids مورد آزمایش قرار گرفت با قرار دادن آنها در مخازن با واقع بینانه رباتیک گوپی. وقتی رباتیک گوپی به حال چشمان سیاه cichlids تمایل به اعتصاب سمت سر جای سمت مرکز بدن است.
  • با قرار دادن گوپی و cichlids در یک مخزن (با یک صفحه نمایش شفاف برای جلوگیری از گوپی خورده) و فیلمبرداری با دوربین های با سرعت بالا, محققان, مشاهده میزان موفقیت از cichlid حملات. گوپی که چشمان خود را سیاه و سفید بودند 38 درصد موفق تر در فرار از گوپی با چشم عادی رنگ.
  • یافته شد و سپس تایید با استفاده از فیلم هایی از یک مطالعه قبلی که در آن cichlids فیلم برداری شد شکار واقعی گوپی.

“این پروژه ارائه طیف فوق العاده از چالش های فن آوری از جمله ایجاد رباتیک گوپی همسان دید رنگ از پایک cichlids و کامپیوتر با سرعت بالا پیگیری از گوپی به عنوان آنها, فرار,,” گفت,,,, Dr Jolyon Troscianko از دانشگاه اکستر.

“این پیشرفت به ما اجازه کار کردن که آیا یک حمله موفق شده اند بدون نیاز به اجرا از زندگی و مرگ با آزمایش fish.”

یک جای تعجب برای پیدا کردن که بزرگتر گوپی بودند بهتر از کوچکتر در فرار با استفاده از این روش.

“به عنوان حیوانات تبدیل شدن به بزرگتر آنها به طور کلی تبدیل شدن به کمتر چالاک. اگر بزرگتر شکار ندارد و سلاح و یا دیگر راه های دفاع از خود این می تواند در نتیجه آنها را آسان تر برای شکارچیان برای گرفتن” گفت: Dr Heathcote.

“تبدیل چشم خود را سیاه بزرگتر گوپی در واقع معکوس این پدیده است.

“بزرگتر گوپی با چشمان سیاه و بهتر است در انحراف و فرار از حملات درنده.

“از آنجا که حیوانات بزرگتر تولید بیشتر یا بزرگتر فرزندان آن خواهد بود واقعا هیجان انگیز برای پیدا کردن اگر حیوانات است که استفاده از این نوع از استراتژی های تکامل یافته برای تبدیل شدن به بزرگتر است.”

استاد Indar Ramnarine از دانشگاه غرب هند سنت آگوستین دانشگاه گفت: “ما برای اولین بار کشف این رفتار خاص در گوپی چند سال پیش و تعجب آنچه که اهمیت این. در حال حاضر ما می دانیم.”

تحقیقات قبلی نشان داده است که گوپی ها نیز به نوبه خود چشم خود را سیاه و سفید به نمایش خشونت نسبت به یکدیگر است.

دکتر صفی K. Darden از دانشگاه اکستر گفت: “ما می دانستیم که تغییر رنگ عنبیه بود به نحوی درگیر در تعامل با دیگر گوپی, اما زمانی که ما دیدم که گوپی انجام درنده بازرسی نیز تغییر رنگ خود را irises ما نمیفهمد که چیزی واقعا جالب باید در جریان است.

“این هیجان به حال چنین یک تیم ماهر با متنوع تخصص با هم قادر به بررسی این رفتار در جزئیات مانند.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>