با توجه به بنیاد ملی کلیه بیش از 37 میلیون نفر در حال زندگی با بیماری کلیوی.

کلیه ها نقش مهمی در بدن, از بین بردن ضایعات محصولات برای فیلتر کردن خون است. برای افراد مبتلا به بیماری کلیوی دیالیز می تواند کمک به بدن در انجام این توابع ضروری هنگامی که کلیه ها کار نمی کند در ظرفیت کامل.

اما سلول های قرمز خون گاهی اوقات پارگی هنگامی که خون از طریق ارسال تجهیزات معیوب است که قرار است برای تمیز کردن خون مانند یک دستگاه دیالیز. این است که به نام همولیز. همولیز نیز می تواند رخ دهد در طول کار خون که خون کشیده شده است بیش از حد به سرعت از طریق یک سوزن منجر به معیوب آزمایشگاه نمونه.

هیچ شاخص قابل اعتماد است که سلول های قرمز خون آسیب دیده در یک محیط بالینی تا زمانی که یک فرد شروع به نشان دادن علائم مانند تب و ضعف و سرگیجه یا سردرگمی است.

دانشگاه دلاور مهندس مکانیک تایلر ون بارن و همکاری همکاران در دانشگاه پرینستون را توسعه داده اند روش برای نظارت بر خون آسیب در زمان واقعی است.

“هدف ما این بود که برای پیدا کردن یک روش است که می تواند در تشخیص سلول های قرمز خون آسیب بدون نیاز به آزمایشگاه نمونه تست” گفت: Van Buren, استادیار مهندسی مکانیک با تخصص در دینامیک سیالات.

محققان به تازگی گزارش خود را به روش علمی, گزارشهای طبیعت انتشار.

تشخیص سلول های قرمز خون آسیب

در بدن سلول های قرمز خون شناور در پلاسما در کنار سلول های سفید خون و پلاکت ها. پلاسما است که به طور طبیعی رسانا و کارآمد در عبور از یک شارژ الکتریکی است. سلول های قرمز خون مالامال از هموگلوبین اکسیژن-حمل و نقل پروتئین نیز رسانا است.

این هموگلوبین است که به طور معمول عایق از بدن توسط سلول های پوشش. اما به عنوان سلول های قرمز خون پارگی هموگلوبین است که به جریان خون منتشر شده و باعث خون برای تبدیل شدن به بیشتر رسانا.

“فکر می کنم از خون مانند یک رودخانه و سلول های قرمز خون مانند بالن های آب در این رودخانه گفت: Van Buren که پیوست UD در سال 2019. “اگر شما الکترون (بار منفی ذرات باردار) در حال انتظار برای عبور از رودخانه آن است که سخت تر است که وجود دارد بسیاری از بالن های آب در حال حاضر. دلیل این است که لاستیک عایق است به طوری که خون کمتر خواهد بود رسانا. به عنوان بالن آب (یا سلول های خونی) استراحت کمتری وجود دارد موانع و خون بیشتر می شود رسانا ساخت آن را آسان تر برای الکترون ها به حرکت از یک طرف به طرف دیگر.”

در دیالیز یک بیمار خون از بدن حذف تمیز و سپس recirculated به بدن است. محققان یک آزمایش ساده برای دیدن اگر آنها می تواند اندازه گیری خون مکانیکی مقاومت در خارج از بدن است.

برای تست روش محققان گردش خون سالم از طریق سیستم آزمایشگاهی و به تدریج معرفی مکانیکی آسیب دیده خون برای دیدن اگر آن را تغییر رسانا ماهیت سیال در سیستم.

آن را انجام داد. محققان دیدم یک ارتباط مستقیم بین هدایت مایع در سیستم و مقدار آسیب دیده و خون موجود در نمونه است.

در حالی که این موضوع آسیب دیده خون بسیار نادر است تیم تحقیقاتی روش معرفی می کند یک راه بالقوه به طور غیر مستقیم نظارت بر خون آسیب در بدن در طول دیالیز. محققان معتقدند که اگر پزشکان قادر به نظارت بر مقاومت یک خون بیمار به دستگاه دیالیز و بیرون آمدن و آنها شاهد یک تغییر عمده در مقاومت — و یا هدایت — خوب وجود دارد دلیلی برای باور کردن خون آسیب دیده است.

“ما در حال پزشکان ما مهندسین مکانیک” گفت: Van Buren. “این روش نیاز بیشتری بررسی قبل از اعمال در یک محیط بالینی است.”

برای مثال در ون بارن گفت: این روش لزوما کار در سراسر جمعیت های بیمار به دلیل خون یک فرد هدایت است که فقط فرد است.

در آینده Van Buren گفت: این امر می تواند جالب برای ارزیابی اینکه آیا هدایت نیز می توان در محل آزمایشگاه نمونه گیری برای برنامه های کاربردی در خارج از دیالیز. برای مثال این ممکن است مفید باشد در پژوهش با هدف درک این که چگونه سلول های خون ممکن است آسیب دیده و هر دو در داخل و خارج از بدن و روش های ممکن برای پیشگیری است.

او نیز کنجکاو است که آیا این روش می تواند مورد استفاده برای ارزیابی و شناسایی خطر بیافتد نمونه خون در محل صرفه جویی در زمان و پول برای بیمارستان یا آزمایشگاه های تشخیصی در حالی که از بین بردن نیاز برای بیماران مبتلا به سفرهای متعدد به خون کشیده شده اگر یک مشکل وجود دارد.

نویسندگان در این مقاله عبارتند از: Alexander J. Smits این یوجین هیگینز استاد مکانیک و مهندسی هوا فضا در دانشگاه پرینستون و پروژه محقق اصلی و گیلاد Arwatz سابق دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه پرینستون در حال حاضر رئيس جمهور و مدیر عامل شرکت Instrumems Inc.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de