‘متابولیک امضا’ می توانید تعیین پایبندی به رژیم غذایی مدیترانه ای کمک به پیش بینی خطر بيماریهای قلبی عروقی

یک تازه شناسایی شده “متابولیک امضا” می تواند ارزیابی یک فرد پایبندی و متابولیک پاسخ به رژیم غذایی مدیترانه ای و کمک به پیش بینی آینده خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی (CVD) با توجه به تحقیقات جدید به رهبری دانشگاه هاروارد T. H. Chan دانشکده بهداشت عمومی با همکاران از گسترده موسسه MIT و هاروارد و اسپانیا.

متابولیک امضا متشکل از 67 متابولیت — کوچک مواد شیمیایی تولید شده در فرآیندهای سوخت و ساز بدن است که گردش خون — و می تواند اندازه گیری از طریق نمونه خون.

نتايج منتشر خواهد شد آنلاین در مجله اروپایی قلب در مارس 14 سال 2020 است.

برای این مطالعه محققان با استفاده از یک ماشین-آموزش مدل برای تجزیه و تحلیل صدها نفر از متابولیت در نمونه خون از 1,859 فتح کرد گرفته شد شرکت کنندگان از PREDIMED مطالعه بزرگترین مطالعه از رژیم غذایی مدیترانه ای توانایی برای جلوگیری از CVD. مدل شناسایی 67 متابولیت است که هنگامی که تجزیه و تحلیل در مجموع نشان داد که آیا یک فرد به دنبال رژیم غذایی مدیترانه ای و نشان داد که چگونه فرد در پاسخ به رژیم غذایی که سرشار از چربی های اشباع نشده و بر غذاهای گیاهی, ماهی و روغن زیتون و نشان داده می شود موثر در کاهش خطر ابتلا به CVD و به طور کلی مرگ و میر. این مطالعه همچنین نشان داد که یک سطح بالاتر از سوخت و ساز امضا شد و در ارتباط با پایین تر در دراز مدت خطر CVD در میان PREDIMED شرکت کنندگان در مطالعه. حتی پس از حسابداری سنتی قلبی-عروقی و عوامل خطر متابولیک امضا شد موثر در پیش بینی های دراز مدت خطر ابتلا به CVD محققان گفتند.

محققان بیشتر تست شده و تایید شده متابولیک امضا در نمونه خون از 6,868 شرکت کنندگان از ایالات متحده بر اساس پرستاران بهداشت مطالعه پرستاران بهداشت مطالعه II, و بهداشت حرفه ای را دنبال کنید تا نظر سنجی. آنها اشاره کرد که توانایی برای امضا به تعیین پایبندی و متابولیک پاسخ به رژیم غذایی مدیترانه ای و برای پیش بینی آینده خطر بيماریهای قلبی عروقی بودند بسیار قابل تکرار در تمام این مطالعه جمعیت با وجود این واقعیت است که افراد در اسپانیا زندگی می کنند و در ایالات متحده آمریکا متفاوت عادات غذایی و شیوه زندگی و محیط زیست قرار گرفتن در معرض.

“این مطالعه برای اولین بار به منظور توسعه یک متابولیک امضا برای رژیم غذایی مدیترانه ای بر اساس جامع metabolomic پروفایل. این نشان می دهد که سطح پایبندی رژیم غذایی و فرد در پاسخ به رژیم غذایی می تواند عینی اندازه گیری” گفت: Liming لیانگ دانشیار اپیدمیولوژی و آمار زیستی در دانشگاه هاروارد چان مدرسه و co-نویسنده ارشد این مقاله است. “تکرارپذيری یافته در ایالات متحده و اسپانیایی جمعیت نشان می دهد که استحکام این رویکرد است.”

ارزیابی پایبندی به رژیم غذایی مدیترانه ای است که اغلب با اتکا در گزارش خود از اطلاعات به دست آمده از طریق پرسشنامه از شرکت کنندگان در مطالعه. به تازگی کشف سوخت و ساز امضا می تواند به اثبات می شود یک قوی و هدف ابزار برای تحقیقات جامعه بیشتر به ارزیابی افراد پایبندی و متابولیک پاسخ به رژیم غذایی مدیترانه ای مختلف مطالعه جمعیت و تنظیمات.

“متابولیک امضا و متابولیت های موجود در امضا نیز می تواند کمک به محققان در درک بهتر چگونگی رژیم غذایی مدیترانه ای می تواند به نفع مردم با پیچیده بیماری های متابولیک” گفت: Jun Li تحقیقات دانشمند تغذیه و اپیدمیولوژی در دانشگاه هاروارد چان مدرسه و اولین نویسنده این مقاله است. “با توجه به این که سوخت و ساز امضا انعکاسی است از افراد متابوليک در پاسخ به رژیم غذایی و خطر بيماریهای قلبی عروقی امضاء بالقوه است در آینده برای کمک به تسهیل شخصی تغذیه مداخلات.”

“از ديدگاه بهداشت عمومی ما یافته تأکید اثرات مفید رژیم غذایی مدیترانه ای برای پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی در سطح مولکولی” گفت: Miguel A. مارتینز-گونزالس استاد در دانشگاه, Navarra (اسپانیا) و coauthor از این مطالعه است.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه هاروارد T. H. Chan دانشکده بهداشت عمومی. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>