Metagenomics نشان می دهد متمایز microbiotypes از صدف غول پیکر

تحقیقات جدید انجام شده در CRIOBE و ENTROPIE واحد پژوهش و با همكاري Swire موسسه علوم و فنون دریایی دانشگاه هنگ کنگ Cawthron موسسه و دانشگاه جیمز کوک برجسته اثرات benthic گونه assemblages در صدف غول پیکر Tridacna ماکسیما. یافته بودند به تازگی منتشر شده در مجله میکروبیوم.

محققان کاوش برای اولین بار تاثیر benthic گونه-assemblages در صدف غول پیکر, سلامت, با یا بدون افزایش دما است. برای انجام این کار آنها ایجاد مصنوعی benthic assemblages با استفاده از دو گونه مرجان (Pocillopora damicornis و Acropora cytherea) و یک صدف غول پیکر گونه (Tridacna ماکسیما). نتایج نشان داد که وضعیت سلامت صدف غول پیکر وابسته همسایه گونه است. علاوه بر این با استفاده از برش لبه DNA multiplexing-metabarcoding تکنولوژی اقتباس شده توسط دکتر خاویر Pochon تیم مورد مطالعه جامعه میکروبی از صدف غول پیکر. محققان به تازگی کشف شده مشخص microbiotypes (گروه خاص باکتری ها) در مطالعه T. ماکسیما جمعیت که یکی از آنها در ارتباط بود به صدف و میر.

صدف غول پیکر هستند کمتر مورد مطالعه توسط دانشمندان در عین حال آنها مهم اعضای صخره های مرجانی و بازی های متعدد زیست محیطی نقش. آنها بزرگترین زندگی دوکفهای و به عنوان غذا برای ماهی و انسان است. مانند مرجان آنها کمک به تولید اولیه از طریق فتوسنتز با میزبانی جلبک تک سلولی. آنها همچنین میزبان یک جامعه بزرگ از باکتری ها به عنوان حیوانات مانند میگو یا خرچنگ. اما همه از 12 در حال حاضر به رسمیت شناخته شده گونه های در معرض خطر هستند و بیش از 50 درصد از جمعیت وحشی هستند یا به صورت محلی منقرض شده و یا به شدت نایاب شده است.

“برای چند دهه ما شده اند با تمرکز بر اثر تغییر آب و هوا در تک گونه اما این را منعکس نمی کند چه می تواند رخ دهد در درون صخره های مرجانی به عنوان یک کل. این است که چرا ما تصمیم گرفت برای کشف اثر همسایه گونه در صدف غول پیکر. ما بسیار شگفت زده به کشف کنند که حضور برخی از مرجان به خصوص Acropora cytherea منجر به حاد حساسیت صدف غول پیکر به افزایش دما که در نتیجه به نمایش گذاشته و نرخ مرگ بالا.” توضیح می دهد که دکتر Isis Guibert.

Microbiomes هستند بخشی جدایی ناپذیر از موجودات چند سلولی کمک به سلامت خود و فیزیولوژیکی عملکرد. دانشمندان اشاره کرد که با وجود افزایش نرخ بهره در این پژوهش تمرکز بسیار کمی بی مهرگان microbiomes مورد مطالعه قرار گرفته است. این میکروبیوم از صدف غول پیکر به ویژه جالب است چون صدف در معرض شدید فراوانی و تنوع میکروب ها از طریق فیلتر تغذیه. کشف خاص میکروبیوم ساختار قابل تشخیص از جنس سطح اول شرح microbiotypes در بی مهرگان. “نتایج حاصل از مطالعه ما نشان می دهد که به طور مشابه به انسان, عوامل ژنتیکی ممکن است درایو microbiotype از یک صدف غول پیکر.” دکتر گفت: داعش Guibert.

جالب صدف با خطر بیافتد بهداشت و درمان بودند که با یک برجستگی از ويبريو و در نتیجه متمایز میکروبیوم. “نسبی نسبت Vibrionaceae می تواند مورد استفاده قرار گیرد به عنوان یک شاخص اولیه صدف سلامت در جمعیت.” توضیح می دهد که دکتر ورونیک Berteaux-Lecellier که تحت نظارت این مطالعه “ما hypothesise که A. پزشک می تواند ترشح میشوند که ممکن است تضعیف صدف’ دفاع در برابر ويبريو عفونت; تحقیقات آینده باید در بررسی این احتمال است.” یافته های این مطالعه نشان می دهد که ترکیب صخره های مرجانی benthos همراه با افزایش درجه حرارت آب می تواند تاثیر منفی بر سلامت صدف غول پیکر و به طور بالقوه دیگر ریف موجودات زنده. يافتههای حمایت از این ایده که مانند زمینی حفاظت و مرمت گرفتن اکانت از تمام benthic nbsp باید هدف از حفاظت دریایی استراتژی.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه هنگ کنگ. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im