روزی میکروسکوپی روبات می تواند انجام توابع مفید مانند تست تشخیصی در آزمایشگاه-در-یک-چیپ سنسور micropatterning سطوح یا تعمیر تجهیزات در فضاهای تنگ. اما دانشمندان باید قادر به محکم کنترل microbots’ سرعت. در حال حاضر محققان گزارش در ACS’ شیمی مواد را توسعه داده اند micromotors با سه “موتور” است که آنها می توانید کنترل به طور جداگانه با مواد شیمیایی و سوخت و آهن ربا و نور است.

Micromotors هستند ابزار های کوچک است که تبدیل محرک های شیمیایی سوخت, نور, میدان های مغناطیسی و یا صدا را به حرکت به انجام وظایف. پیش از این محققان نشان داده اند micromotors طراحی شده توسط یک یا دو تا از این محرک. برای مثال micromotors حاوی نانوذرات پلاتین موتور را می توان با اضافه کردن مقدار کمی از پراکسید هیدروژن به یک راه حل است. این موتور کاتالیزور تبدیل پراکسید هیدروژن سوخت به حباب که سوق دادن micromotor از طریق مایع است. Beatriz Jurado سانچز, Alberto Escarpa و همکاران می خواستم برای ساخت یک “سوپر” micromotor با سه موتور که اجرا در انواع مختلف سوخت.

خود را micromotors این تیم با پوشش پلی استایرن microspheres با لایه هایی از طلا و 2D نانومواد. سپس آنها متصل به سه روش متفاوت نانوذرات است که عمل به عنوان موتور و ساخته شده است که micromotors پاسخگو به هیدروژن پراکسید آهن ربا و نور است. زمانی که محققان در معرض micromotors به هر سه محرک به طور همزمان سرعت افزایش یافته تا آنجا که 73 درصد بیش از آن که به دست آمده با micromotors حاوی تنها دو موتور. این سوپر micromotors می تواند سفر نسبتا در سرعت های بالا حتی از طریق مایعات چسبناک از جمله بزاق و خون و شیر. توسط عوامل مختلف مانند پراکسید هیدروژن غلظت و نوع کاتالیزور مورد استفاده قرار گیرد و شدت نور جدید micromotors ارائه “هزاران کنترل نیروی محرکه رفتارهای” محقق می گویند.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط انجمن شیمی آمریکا. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im