غیر طبیعی شکل گیری و رشد جفت در نظر گرفته شده است یک علت زمینه ای مختلف عوارض بارداری مانند سقط جنین پره اکلامپسی و محدوديت رشد جنين. در عین حال بسیاری باقی مانده است آموخته شده در مورد مکانیسم های مولکولی تنظیم این خون رگ غنی ارگان حیاتی برای سلامت زن باردار و رشد جنین است.

یک مطالعه جدید که توسط دانشگاه فلوریدای جنوبی بهداشت (USF سلامت) Morsani دانشکده پزشکی محققان کشف کرده است که چگونه یک انسان بزرگ پروتئین غیر کدکننده در ژن تنظیم اپیتلیال-به-مزانشيمی انتقال (EMT) — یک فرایند است که منجر به جفت گزینی در اوایل دوران بارداری و همچنین سرطان پیشرفت و گسترش است.

به USF سلامت محققان با استفاده از یک قدرتمند ویرایش ژنوم تکنولوژی به نام CRISPR (مختصر برای “CRISPR-dCas9) برای فعال کردن تمام کروموزوم 19 microRNA خوشه (شناخته شده به عنوان C19MC) به طوری که آنها می تواند مطالعه ژن های تابع در اوایل بارداری است. C19MC — یکی از بزرگترین microRNA خوشه ژن در ژنوم انسان — به طور معمول خاموش می شود و بیان تنها در جفت جنینی سلول های بنیادی و سرطان های خاص.

در مدل سلولی مطالعه منتشر شده در Feb. 20 در علمی, گزارشهای طبیعت, مجله پژوهش های USF سلامت تیم نشان داد که قوی فعال C19MC مهار EMT.

اما زمانی که سلول های که از جفت ناشی می شود (trophoblasts) را به معرض هیپوکسی — کمبود اکسیژن می خواهم که اتفاق می افتد در اوایل جفتی توسعه — C19MC بیان شد به طور قابل توجهی کاهش می یابد محققان دریافتند. این از دست دادن C19MC تابع پس از آن شد trophoblasts به افتراق از بنیادی مانند سلولهای اپیتليال به سلول های مزانشيمی است که می تواند مهاجرت و حمله بسیار شبیه تومورهای متاستاتیک.

“ما برای اولین بار به استفاده از CRISPR به نحو احسن فعال کل ژن نه فقط در چند منطقه از این ژن در سلول انسان” گفت: این مقاله نویسنده ارشد حنا Totary-Jain, دکترا, دیپلم, استاد گروه فارماکولوژی مولکولی و فیزیولوژی USF سلامت Morsani دانشکده پزشکی. “مطالعه ما نشان می دهد C19MC نقش کلیدی در تنظیم بسیاری از ژن های مهم در اوایل کاشت و جفت رشد و عملکرد. تنظیم این ژن حیاتی هستند مناسب رشد جنين.”

دکتر Totary-جین و دیگران در بخش همکاری با همکارانش در کالج پزشکی بخش زنان و زایمان در این پروژه است.

به USF بهداشت مطالعه جدید ارائه می دهد بینش چگونه trophoblasts تعامل با بیماریهای رحم محیط زیست برای تبدیل شدن به تهاجمی بیشتر یا کمتر تهاجمی در تشکیل جفت و گفت: همکاری نویسنده Umit Kayisli, دکترا, USF سلامت استاد زنان و زايمان. “تحقیقات بیشتر در microRNA expression و چگونه آن را مهار اپیتلیال-به-مزانشيمی انتقال ممکن است به ما کمک کند به درک بهتر و کنترل پره اکلامپسی و محدوديت رشد جنين, که حساب برای 5 تا 10 درصد از عوارض بارداری و تولد زودرس.”

EMT اتفاق می افتد در اوایل شکل گیری جفت ارگان که متصل به دیواره رحم در دوران بارداری و تامین اکسیژن و مواد مغذی از مادر به رشد جنین. در طول سه ماهه اول جنینی trophoblasts نفوذ مادری رحم و تغییر آن رگ های خونی. این بازسازی از مادر مارپیچی شریان ها اجازه می دهد تا اکسیژن خون به جریان از مادر به جنین است.

اما trophoblast تهاجم وادار توسط EMT است محکم هماهنگ و متعادل کننده عمل می کنند. اگر حمله بیش از حد کم عمق به اندازه کافی عوض بیماریهای خونی پره اکلامپسی و محدوديت رشد جنين رخ می دهد. تهاجم که با پیشرفت بیش از حد عمیق — فراتر از نرمال نگه دارنده از جفت به رحم دیوار — منجر به جفت accreta یک بیماری نادر است که می تواند خطرناک خونریزی و اغلب نیاز به ختم حاملگی.

“شما نیاز به EMT, روند, اما در برخی از نقطه آن نیاز به توقف برای جلوگیری از عوارض حاملگی” دکتر Totary-Jain گفت. “شما واقعا نیاز به یک تعادل بین نمی تهاجم به اندازه کافی و بیش از حد تهاجم و C19MC مهم در حفظ تعادل است.”

بررسی اثرات تغییر C19MC بیان در سلول های تمایز و trophoblast تهاجم پیامدهای نه تنها برای درک بهتر از طبیعی و غیر طبیعی جفت توسعه بلکه برای سرطان و سلول های بنیادی تحقیقات دکتر Totary-جین اضافه شده است.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه فلوریدای جنوبی (USF بهداشت). Original نوشته شده توسط Anne DeLotto Baier. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de