گم جمعی برای شکل گیری سیاره یافت می شود در دیسک گاز و گرد و غبار

یک هنرمند مفهوم protoplanetary دیسک اطراف یک ستاره

NASA/JPL-Caltech

سیارات در حال شکل گیری در اطراف ستاره های جوان به مراتب سریع تر از دانشمندان انتظار ناشی کیهانی چشم پلک زدن کمتر از یک و نیم میلیون سال پیش بر اساس یک مطالعه جدید. که پیدا کردن اطلاع رسانی می تواند مدل از شکل گیری سیاره و کمک به حل و فصل یک مشکل فاکتورها باعث ایجاد پلاک ستاره شناسان پس از سال 2018 هنگامی که داده ها نشان داد که سیاره مهد کودک موجود خیلی کمی مواد به واقع ایجاد سیارات.

سیارات یکی شدن از عظیم دیسک از گاز و گرد و غبار است که اطراف نوزاد ستاره. اما تشخیص این جنینی جهان دشوار است زیرا هر دو ستاره و دیسک درخشش به مراتب روشن تر از هر سیاره کوچک.

برای پیدا کردن چه مقدار از مواد در دسترس است برای شکل گیری سیاره محققان با استفاده از Atacama Large میلیمتر/submillimeter Array (ALMA) در شیلی به وزن دیسک در اطراف ستاره های جوان بین 1 میلیون و 3 میلیون سال است. مطالعات گذشته نشان داد که برخی فاقد جرم به شکل حتی یک مشتری-اندازه جهان است. نتايج حاکی از ستاره شناسان بودند یا مشرف به برخی پنهان و مخزن مواد و یا آنها به دنبال بیش از حد در اواخر سیاره-جعل روند پس از رشد protoplanets در حال حاضر فضای زیادی از مواد.

پاسخ می گوید: Łukasz Tychoniec یک دانشجوی تحصیلات تکمیلی در رصدخانه لیدن و سرب نویسنده این مقاله جدید است که “ما نیاز به نگاه زودتر به جای [دنبال] برای گم شده و جرم است.”

همراه با همکارانش Tychoniec با استفاده از تصاویر از علما و آرایه بسیار بزرگ (VLA) در نیومکزیکو به مطالعه 77 protostars در Perseus ابر مولکولی غول پیکر منطقه تشکیل ستاره در حدود 1000 سال نوری دور است. این نوزاد سیستم های ستاره ای هستند که تصور می شود بین 100000 تا 500,000 سال است.

ظروف در آلما و VLA می توانید جمع آوری و دور از نور مادون قرمز ساطع شده از گرد و غبار غلات در حدود 1 میلیمتر در طول موج است که می تواند عبور از طریق مخدوش کردن ابرهای گاز و رسیدن به زمین است. اندازه گیری مقدار کل نور مادون قرمز ساطع شده توسط دیسک را فراهم می کند برآورد خود را از گرد و غبار محتوا و این خود جرم است. تیم جوان یافت دیسک های موجود در مورد منظور از قدر بیشتر مواد از دیسک مشاهده فقط 1 یا 2 میلیون سال بعد از رشد آنها گزارش در یک مقاله منتشر شده در preprint سرور arXiv و پذیرفته شده برای انتشار در Astronomy & اخترفیزیک. که مقدار بیش از اندازه کافی است به حساب کاربری برای شکل گیری سیاره.

به حجم نمونه و با استفاده از دو رصدخانه که در کمی طول موج های مختلف و بهانه های مختلف گرد و غبار جمعیت را یافته سهم مهمی می گوید اخترفیزیکدان مگان tom hayes در مقر ناسا. “اما وجود دارد مقدار زیادی از هشدارهای” او می افزاید.

به طور خاص او می گوید: از آن بهتر خواهد بود به منظور جلب نتیجه گیری از تشکیل ستاره در سراسر مناطق متعدد مولکولی ابرها به جای فقط Perseus ابر که ممکن است منحصر به فرد و شرایط محیطی. Tychoniec می گوید تیم او قصد دارد به نگاه بیشتر ستاره های جوان در جزئیات بیشتر برای دیدن اینکه آیا نتیجه نگه می دارد.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>