می سی سی پی دلتا باتلاق در یک حالت غیر قابل برگشت سقوط

با توجه به حال و روز نرخ جهانی افزایش سطح آب باقی مانده باتلاق در می سی سی پی دلتا به احتمال زیاد غرق با توجه به جدید دانشگاه Tulane مطالعه است.

پیدا کردن کلید از مطالعه منتشر شده در علم, پیشرفت, است که ساحلی باتلاق تجربه اوج نقطه که در آن یک افزایش کوچک در میزان افزایش سطح آب منجر به گسترده submergence.

از دست دادن از 2000 مایل مربع (5,000 متر2) تالاب در سواحل لوئیزیانا بیش از قرن گذشته است که به خوبی مستند شده است بیشتر به چالش کشیدن برای پیش بینی سرنوشت باقی مانده از 6000 کیلومتر مربع (از 15000 متر2) از تالاب.

این مطالعه با استفاده از صدها نفر از رسوب هسته های جمع آوری شده از اوایل 1990s به بررسی چگونگی باتلاق در پاسخ به طیف وسیعی از نرخ افزایش سطح آب در گذشته 8,500 سال است.

“تحقیقات قبلی نشان داده اند که به باتلاق می توانید نگه دارید تا با نرخ از سطح دریا افزایش عنوان بالا به عنوان نیم اینچ در هر سال (10 mm/yr) اما کسانی که مطالعات بر اساس مشاهدات در طول زمان بسیار کوتاه ویندوز به طور معمول چند دهه یا کمتر” گفت: Torbjörn Törnqvist سرب نویسنده و Vokes زمین شناسی استاد در Tulane بخش از زمین و علوم محیط زیست.

“ما یک مقدار دیدگاه دیگر با بررسی مارش پاسخ بیش از 7000 سال پیش زمانی که نرخ جهانی از سطح دریا افزایش بسیار سریع اما در طیف وسیعی از آنچه که انتظار می رود در اواخر این قرن است.”

محققان دریافتند که در می سی سی پی دلتا ترین باتلاق غرق در چند قرن یک بار میزان افزایش سطح آب بیش از حدود یک دهم اینچ در هر سال (3 mm/yr). زمانی که نرخ بیش از یک چهارم از یک اینچ در هر سال (7.5 mm/yr) غرق شدن رخ می دهد در حدود نیم قرن است.

“ترسناک ترین چیزی است که در حال حاضر روز نرخ جهانی افزایش سطح آب با توجه به تغییر آب و هوا در حال حاضر بیش اولیه نقطه اوج مرداب غرق شدن” Törnqvist گفت. “و همانطور که همه چیز ایستاده در حال حاضر نرخ افزایش سطح آب ادامه خواهد داد به سرعت قرار داده و ما را در مسیر باتلاق به ناپدید می شوند و حتی سریع تر در آینده است.”

در حالی که این یافته ها نشان می دهد که از دست دادن باقی مانده باتلاق در سواحل لوئیزیانا است که احتمالا اجتناب ناپذیر وجود دارد هنوز هم معنی دار اقداماتی که می تواند انجام شود برای جلوگیری از بدترین نتایج ممکن است. مهم ترین یکی Törnqvist گفت: به شدت محدود کردن انتشار گازهای گلخانه ای برای جلوگیری از افزایش سطح آب از ramping تا به نرخ که در آن باتلاق را غرق خواهد شد در عرض چند دهه.

یکی دیگر برای پیاده سازی عمده رودخانه انحرافات به عنوان به سرعت به عنوان امکان پذیر است به طوری که در حداقل بخش کوچک از می سی سی پی دلتا می توانید زنده ماندن برای مدت زمان طولانی تر. این پنجره فرصت برای این اقدامات موثر است که به سرعت در حال بسته شدن است.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه Tulane. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>