مخلوط و مهاجرت به ارمغان آورد تولید مواد غذایی به کشورهای جنوب صحرای آفریقا

به منظور نشان می دهد جمعیت تعاملات است که باعث به آفریقا عظیم زبانی, فرهنگی و اقتصادی, تنوع یک تیم چند رشته ای از محققان از آفریقا و اروپا و آمریکای شمالی نمونه مناطق کلیدی است که در آن زمان مدل های پیش بینی یک میراث قابل توجهی از جمعیت فعل و انفعالات. این مطالعه همکاری بین محققان در موسسه ماکس پلانک برای علوم انسانی تاریخ (MPI-SHH), موزه ملی کنیا و دیگر همکاران به رهبری archaeogeneticist Ke وانگ و باستان شناس استیون گلدشتاین از MPI-SHH. آن میریزد نور در الگوهای جمعیت تغییر به عنوان تولید مواد غذایی در سراسر جنوب صحرای آفریقا است.

یک مجموعه آمیزه ای از فعل و انفعالات

در حالی که گسترش تولید مواد غذایی منجر به جایگزینی تدریجی محلی foragers در اکثر نقاط جهان جستجوگری lifeways باید همچنان در مناطق مختلف معاصر آفریقا در میان جمعیت مانند سن در جنوب Hazda در شرق و Mbuti از آفریقای مرکزی جنگل انبوه. این مطالعه نشان می دهد که هزاران سال پیش اجداد این گروه پس از تشکیل با هم تداخل ژنتیکی cline کشیده است که سراسر شرق و جنوب آفریقا است.

“محدود جریان ژن بین منطقه ای forager گروه معاصر غرب, جنوب و مرکز آفریقا که آیا با توجه به اوجی و عوامل محیطی و یا به عنوان یک نتیجه از یگدیگر توسط تولید مواد غذایی گروه به احتمال زیاد کمک قابل ملاحظه ای به فضایی ساختار ژنتیکی ما می توانید ببینید که در سراسر این قاره امروز می گوید:” تو که وانگ.

“ما هنوز در یک نقطه که در آن ما یاد بگیرند که بسیاری از هر فرد” استیون گلدشتاین می افزاید: “تعاملات بین شکارچی و چوپان و کشاورزان شد پیچیده تر حتی به قرن اخیر از ما قبلا درک است.”

برای درک بهتر این تعاملات و تاثیر آنها بر امرار معاش استراتژی محققان با تمرکز تحقیقات خود را بر روی کلید گروه ها و مناطق قبلا شناخته شده به عنوان قابل توجه همکاران به تغییرات در تولید مواد غذایی: شرق و جنوب forager گروه آفریقایی شرقی معنوی نوسنگی و عصر آهن گروه و آهن در گروه های سنی مربوط به حال و روز بانتو بلندگو.

مخلوط و مهاجرت در طول معنوی نوسنگی

تجزیه و تحلیل ژنوم از شش نفر در اینجا گزارش از کنیا و معنوی از دوره نوسنگی (بین 4,500 و 1200 سال پیش) نشان داد بیشتر اجدادی پیچیدگی از آنچه قبلا گزارش شده افراد از همان منطقه و حمایت از مطالعات قبلی که پیشنهاد اولیه دامداران مهاجرت جنوبی همراه چندگانه به طور همزمان اما از لحاظ جغرافیایی متمایز مسیرهای.

“در چنین سناریویی” دکتر امانوئل Ndiema از موزه ملی کنیا توضیح میدهد: “یک تک پایه جمعیت در شمال آفریقا ممکن است شاخه به بسیاری از آنجا که برخی از شبانی گروه های نقل مکان کرد و در امتداد رود نیل و راهرو و برخی از طریق جنوب اتیوپی و احتمالا برخی از طریق شرق اوگاندا.”

در طول راه مهاجرت چوپان را مواجه جمعیت های مختلف و شکل های مختلف درون جامعه و روابط در نهایت منجر به تغییر ادغام متنوع ancestries. این مدل ممکن است توضیح دهد که چرا باستان شناسان رعایت تفاوت های آشکار در مواد فرهنگ حل و فصل استراتژی و دفن سنت بین معنوی نوسنگی جمعیت که ancestries در واقع هستند از نزدیک مرتبط.

عصر آهن و گسترش بانتو

برخی از هیجان انگیز ترین یافته آمده از سایت Kakapel Rockshelter در غرب کنیا که در آن موزه ملی کنیا و MPI-SHH باید تیمی را برای بررسی اولیه کشاورزی در منطقه است.

در Kakapel دو نفر مورخ به حدود 300 و 900 سال پیش نشان می دهد افزایش قابل توجهی در اصل و نسب مرتبط با مردم صحبت Nilotic زبان امروز مانند Dinka از سودان جنوبی در مقایسه با قبلا منتشر شده از ژنوم مرکزی دره ریفت. این نشان می دهد که ژنتیک گردش مالی باید منطقه خاص است و می تواند درگیر چند واگرا مهاجرت. تجزیه و تحلیل ژنوم نشان داد که 900 سال فردی به حال نزدیک میل با Dinka جمعیت, اما همچنین نشان داد نفوذ از غرب اوراسیا و شمال آفریقا گروه نشان می دهد که جمعیت است که این فرد نشان دهنده شکل گرفته بین معنوی نوسنگی مربوط به دامداران و ورودی Nilotic (دره نیل) agropastoralists-و نه از عمده مهاجرت از گروه ها با آفریقای غربی ancestries.

مشابه مدارک شناسایی از بوتسوانا که در آن تجزیه و تحلیل شناسایی اولین archaeogenetic برای حمایت از این فرضیه که دامداران از شرق آفریقا به آفریقای جنوبی قبل از ورود بانتو زبان کشاورزان است. با وجود بالا بردن سوال در مورد یکنواختی از بانتو گسترش این مطالعه با هدف بررسی اسناد و مدارک ورود افراد با بانتو مربوط به اصل و نسب در بوتسوانا در طول هزاره اول م و پس از آن خود را از اختلاط با شرق آفریقا pastoralist و جنوب آفریقا forager جمعیت.

“ما شناسایی بانتو مربوط به اصل و نسب در اوگاندا در شرق کنگو و تانزانیا و کنیا است که سازگار با مستند ژنتیکی همگن ناشی از گسترش بانتو می گوید:” استفان Schiffels MPI-SHH “اما ما همچنین بسیار متغیر الگوهای بانتو از اختلاط با منطقه ای forager و pastoralist جمعیت در جنوب آفریقا است.”

“در حالی که supraregional مطالعات می تواند کمک به فاش کردن جمعیت فعل و انفعالات در یک مقیاس قاره می گوید:” Schiffels “ما می خواهم به تاکید بر اهمیت منطقه ای متمرکز مطالعات به درک بهتر محلی الگوهای فرهنگی و جمعیت تغییرات در آینده است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>