پشه’ طعم خون انسان ممکن است رشد به عنوان شهرهای آفریقایی گسترش

جایی که آب کمیاب از راه های aedes mosquitoes معاشرت بیشتر با انسان است.

نایجل Cattlin/علم منبع

در بسیاری از نقاط جهان از راه های aedes aegypti پشه است برای بدنام گاز گرفتن انسان ها و گسترش دانگ Zika و ویروس های دیگر. اما در جایی که پشه بومی بسیاری از راه های aedes ترجیح می دهند به مکیدن خون از دیگر حیوانات مانند میمون ها و جوندگان. یک مطالعه جدید نشان می دهد, اگر چه, که طعم و مزه خود را برای انسان ممکن است به سرعت در حال گسترش و با آن توانایی خود را برای گسترش بیماری است.

با بررسی طیف وسیعی از از راه های aedes گاز گرفتن تنظیمات در سراسر آفریقا نشان می دهد که خشکی و انبوه جمعیت به نفع گونه است که هدف قرار دادن مردم است. این شرایط به احتمال زیاد به شدت در آفریقا با تغییر آب و هوا و افزایش شهرنشینی هر چند نه در همه جا.

“کار قابل توجهی است به این دلیل که بهتر از ما می دانند که در آن و به همین دلیل پشه ها مانند انسان بهتر مجهز ما خواهد بود به پیش بینی و کاهش گسترش بیماری می گوید:” مرا Lawniczak های تکاملی ژنتیک در ولکام موسسه سانگر بود که نه درگیر در مطالعه است.

نوح رز, همکار فوق دکترا کار با کارولین مک براید در دانشگاه پرینستون و همکاران آفریقایی جمع آوری شده از راه های aedes تخم مرغ از 27 مکان در کشورهای جنوب صحرای آفریقا از خشک دشت بی درخت به جنگل های مرطوب و از مکان های با شماره های مختلف انسانی ساکنان. گل رز با استفاده از آن تخم مرغ شروع به آزمایشگاه مستعمرات و تست گاز گرفتن تنظیمات از فرزندان. قرار داده شده در یک جعبه پلاستیکی با دو لوله چسبیده گروه 100 پشه تا به حال این گزینه از عنوان کردن یک لوله با رز ساعد در پایان و یا دیگر نسبت به یک خوکچه هندی. (صفحه نمایش مانع از پشه از گاز گرفتن یا هدف است.)

او همچنین توالی ژنوم 389 پشه به ببینید که چگونه کسانی که با تنظیمات مختلف مرتبط شد. “این [بود] مقدار زیادی از کار می گوید:” آنا Cohuet یک حشره شناس پزشکی در موسسه تحقیقات ملی برای توسعه پایدار در مونپلیه بود که نه درگیر با کار.

پشه های مختلفی سازگار تنظیمات برای انسان و یا خوک گینه بسته به جایی که آنها جمع آوری شده افزایش و همکارانش گزارش شده در زیست شناسی ژنوم جلسه برگزار شد آنلاین در هفته گذشته و در ماه فوریه preprint. حشرات از آفریقا جنگل که در آن از راه های aedes aegypti سرچشمه ترجیح خوکچه هندی. تنها حشرات از ساحل منطقه نیمه خشک کمربند جنوب صحرای بزرگ آفریقا همواره ترجیح انسان این تیم در بر داشت. برای بقیه نزدیک خویشاوندی خود را به کسانی که از منطقه ساحل بیشتر احتمال دارد آنها به نیش انسان است. (ساحل پشه ها به احتمال زیاد به آمریکا صدها سال پیش با تجارت برده.)

یکی از عوامل که راهنمایی مقیاس نسبت به انسان, افزایش یافت, این است که تراکم جمعیت. با بیشتر مردم در اطراف Cohuet توضیح میدهد: “در حال تخصصی [در انسان] می شود کارآمد تر است.” اما که نمی تواند کامل توضیح دلیل پشه ها جمع آوری شده از شهرهای مختلف بودند نه انسان محور. به جای گرم و خشک و آب و هوا برای بیشتر از سال, تنها با یک فصل بارانی کوتاه—شرایط موجود در ساحل—به نظر می رسد برای پرورش یک طعم و مزه برای انسان است. در آن مکان رز می گوید: پشه ها به نظر می رسد برای تبدیل شدن به بیشتر وابسته برای پرورش در آب های ذخیره شده توسط مردم و یا به دام افتاده در humanmade موارد مانند لاستیک.

“مفهوم این است که اگر ما سریع شهرنشینی در مناطق خشک این فصل شما می خواهید به گسترش این گونه است که انسان نیش می گوید:” ایلین Ottawa, یک متخصص ژنتیک در ملی ژنوم انسان موسسه تحقیقات. بالقوه برای گسترش دانگ و دیگر از راه های aedes-انتقال بیماری نگرانی Ottawa. “است که می تواند کاملا ویرانگر” او می گوید.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de