چند منظوره e -, عینک, مانیتور, سلامت, محافظت از چشم ها, کنترل بازی های ویدئویی

ردیاب تناسب اندام دستبند و ساعت ارائه اطلاعات مفید مانند تعداد گام و ضربان قلب, اما آنها معمولا نمی تواند در ارائه اطلاعات دقیق در مورد پوشنده لباس سلامت. در حال حاضر محققان گزارش در ACS Applied Materials & Interfaces توسعه هوشمند الکترونیکی عینک (e-عینک) که نه تنها نظارت یک فرد امواج مغزی و حرکات بدن اما همچنین می تواند به عنوان عینک آفتابی و اجازه می دهد تا کاربران را به کنترل یک بازی ویدیویی با چشم حرکات.

دستگاه های اندازه گیری سیگنال های الکتریکی از مغز (الکتروآنسفالوگرام; EEG) یا چشم (electrooculogram; EOG) می تواند کمک به تشخیص شرایط مانند صرع و اختلالات خواب و همچنین کنترل کامپیوتر در انسان و ماشین رابط. اما به دست آوردن این اندازه گیری نیاز به یک ثابت تماس فیزیکی بین پوست و سنسور دشوار است که با سفت و سخت دستگاه های. Suk-برنده هوانگ و همکاران می خواستم به ادغام نرم رسانا الکترودها به e-عینک است که می تواند به صورت بی سیم نظارت بر EEG و سیگنال EOG اشعه ماوراء بنفش (UV) با شدت و حرکات بدن یا ژست همچنین در حالی که اقدام به عنوان یک انسان و ماشین رابط.

این پژوهشگران ساخته شده است این عینک’ قاب با یک چاپگر 3D اضافه و سپس الکترودهای انعطاف پذیر در نزدیکی گوش (سنسور EEG) و چشم (EOG سنسور). آنها همچنین اضافه شده یک بی سیم مدار حرکت/سنجش اشعه ماوراء بنفش در کنار مادر و یک اشعه ماوراء بنفش-پاسخگو رنگ-قابل تنظیم ژل داخل لنز. هنگامی که سنسور تشخیص اشعه ماوراء بنفش برخی از شدت لنز تغییر رنگ شد و عینک آفتابی. حرکت آشکارساز اجازه محققان برای پیگیری استقرار و راه رفتن از پوشنده لباس و همچنین تشخیص زمانی که آنها سقوط کرد. EEG ثبت ریتم آلفا از مغز است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای نظارت بر سلامت. در نهایت EOG نظارت بر مجاز پوشنده لباس به راحتی حرکت آجر در اطراف در یک بازی محبوب ویدیو با تنظیم جهت و زاویه چشم خود را. E-عینک می تواند مفید برای بهداشت و درمان دیجیتال یا واقعیت مجازی برنامه های کاربردی, محققان می گویند.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط انجمن شیمی آمریکا. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>