مراسم Gwion نقاشی در غرب استرالیا ممکن است از 12000 سال, با توجه به تاریخ های جدید از فسیل لانه زنبور (بالا سمت چپ).

مارک جونز

زمانی که از دست رفته استرالیا گله دار جوزف بنوا تصادفا در سراسر رقص توت-چهره های رنگی نقاشی روی سنگ پناهگاه در شمال غربی منطقه کیمبرلی در سال 1891 او مسخ شد: آنها شبیه هیچ هنر سنگ او قبل از دیده می شود. پس از بلند و باریک و دقیق آمار و ارقام—در حال حاضر شناخته شده به عنوان Gwions—گیج باستان شناسان که نمی دانم زمانی که آنها نقاشی شده و یا توسط آنها. در حال حاضر دانشمندان با استفاده از لکه کوچک از زغال چوب در فسیل زنبور لانه به آمده تا با یک تاریخ جدید برای نقاشی: 12000 سال پیش.

“این فوق العاده می گوید:” دانشگاه ولونگونگ geochronologist ریچارد “برت” رابرتز که نبودم درگیر در کار است. دو دهه پیش او با استفاده از این لانه به تاریخ Gwions با استفاده از روش های مختلف; جدید تاریخ, او می گوید: جامد هستند. “تا به حال ما تلاش شده است.”

قدمت آثار باستانی هنر سخت است برای بسیاری از دلایل. هزاران نفر از آمار و ارقام—که از ویژگی های کاملأ پیچیده دقیق نیکل, کاکل, بومرنگ و spears—نقاشی شده بودند در پناهگاه سنگ با مواد معدنی ochres که به سادگی نمی datable. سبک نگارش نقاشی های بسیار متفاوت هستند از نزدیک Wandjina هنری است که با روح و ارقام با چشم های تیره که بخشی از اساطیر هنوز هم آغوش امروز مردم بومی. زغال چوب اغلب استفاده می شود برای Wanjina چشم اجازه می دهد تا برای سن یابی کربن پرتوزا قرار می دهد و این سن از این نقاشی ها تا 5000 سال است. اما Gwion پالت به نظر نمی رسد که شامل زغال چوب.

برای غلبه بر این مشکل رابرتز و همکارانش تبدیل شده بود به نمرات باستان زنبور لانه خالدار در سراسر سنگ مواجه است. مانند هنرمندان, گل زنبورهای در حال جزئی به پناهگاه سنگ و آنها ساخته شده است برخی از لانه به طور مستقیم در بالای نقاشی—معنی این نقاشی ها بیش از لانه. با استفاده از نوری تکنیک است که اندازه گیری چه مدت کوارتز دانه های شن و ماسه به خاک سپرده شده بود در داخل رابرتز و همکاران مورخ یک لانه های بزرگ و مشخص شد که این نقاشی در زیر آن بود و بیش از 17 ، 000 سال است. تنها مشکل: این تکنیک می تواند مورد استفاده قرار گیرد به تاریخ تنها بزرگ لانه که مطالب تا به حال شده است در معرض خورشید است. و برخی از محققان تردید لانه و نقاشی می تواند مرتبط. رابرتز تصدیق میکند: “در ’90s ما به سختی می دانستم که آنچه ما انجام شد.”

گل زنبورهای شامل بلورهای زغال چوب در گل لانه که بعد می تواند مورد استفاده قرار گیرد به کربن تاریخ لانه و نقاشی های زیر کلیک کنید.

دامین سهره

دو دهه بعد از دانشگاه ملبورن دکتری دامین سهره می خواستم ببینم که آیا او می تواند تاریخ هنر با استفاده از بسیاری از کوچکتر لانه که شده بود در معرض خورشید است. او کشف کرد که همراه با شن و ماسه دانه زنبورهای سهوا سپرده کوچک لکه از زغال چوب را به گل لانه—که بدان معنی است که لانه و در نتیجه نقاشی می تواند مورخ با رادیوکربن.

به درک چگونه کربن وجود دارد سهره مشاهده مدرن روز گل زنبورهای بیش از پنج زمینه فصل است. او شناسایی دیگر منابع کربن—مانند خاکستر سپرده در نزدیکی آتش سوزی—و نمیفهمد چگونه برای حذف آن از باستان لانه. سپس او مورخ باقی مانده کربن و تایید شده است که روش خود را با این نسخهها کار در کار منتشر شده در سال 2019.

برای مطالعه سهره و همکاران اعمال روش خود را به لانه زنبور از 21 نقاشی در 14 های مختلف پناهگاه سنگ. در 13 مورد لانه دراز در بالا, ساخت نقاشی از لانه. در شش مورد از لانه دراز در زیر ساخت نقاشی های جوان تر از لانه. یکی از نقاشی تا به حال دو پوشاننده لانه به علاوه یک زمینه ای لانه اجازه می دهد محققان به قابل اعتماد براکت سن Gwions برای بار اول: 12000 سال پیش را و یا 500 سال است. این بدان معناست که فینچ می گوید Gwion سبک به طول انجامید در این منطقه فقط برای یک دوره کوتاه—1000 سال یا کمتر است.

این دوره همزمان با سریع پایان یک عصر یخبندان هنگامی که دریاها افزایش هولناک شمال استرالیا و کاهش اراضی منطقه کیمبرلی نصف. در نتیجه هرج و مرج آواره جمعیت, و آن را ممکن است کمک به توضیح دهد که چرا Gwion هنرمندان متمرکز قبیله پویایی و مراسم خود را در نقاشی سهره می گوید. این تاریخ جدید نیز کمک به برطرف کردن مفاهیم قدیمی که Gwion هنرمندان شد اعضای یک غیر بومی ،

برای ایان Waina یک راهنمای بومی و سنتی متولی Balanggarra زمین که در آن Gwions در این مطالعه یافت شد تاریخ خوش آمدید. “من معتقدم که در آموزش به دو روش گفتن داستان من و همچنین گفتن گردشگران در مورد علم است. زمانی که آنها بخواهید در مورد تاریخ من فقط می گویند مسن تر از من و شما. در حال حاضر من یک تاریخ است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im