مرموز درخشان صخره های مرجانی در حال مبارزه برای بازیابی

یک مطالعه جدید توسط دانشگاه ساوتهمپتون نشان داده است که چرا برخی از مرجان نمایشگاه خیره کننده رنگارنگ نمایش به جای سفید تبدیل زمانی که آنها رنج می برند ‘مرجان سفید’ — یک بیماری است که می تواند نابود صخره است و ناشی از گرم شدن اقیانوس. دانشمندان در پشت تحقیقات فکر می کنم این پدیده نشانه آن است که مرجان ها در حال مبارزه برای زنده ماندن.

بسیاری از مرجان حیوانات زنده در یک شکننده پایاپای رابطه یک “همزیستی” با جلبک های کوچک جاسازی شده در سلول های خود را. جلبک به دست آوردن سرپناه دی اکسید کربن و مواد مغذی در حالی که مرجان دریافت فتوسنتز محصولات خود را به تحقق نیازهای انرژی خود را. اگر درجه حرارت آب فقط 1?C بالاتر از معمول در تابستان حداکثر این همزیستی شکسته شدن; جلبک ها در حال از دست مرجان سفید سنگ آهک اسکلت می درخشد را از طریق آن شفاف, بافت و آسیب رساندن به فرایند شناخته شده به عنوان ‘مرجان سفید’ رخ می دهد.

این بیماری می تواند کشنده باشد به مرجان. پس از آن بافت زنده در رفته است, این اسکلت که در معرض فرسایش نیروهای محیط زیست است. در عرض چند سال تمام صخره های مرجانی می توانید شکستن و خیلی از تنوع زیستی است که آن هم بستگی به ساختار پیچیده از دست داده است — یک سناریو که در حال حاضر آینده را تهدید می کند از صخره های دریایی در سراسر جهان است.

برخی از مرجان سفید تحت تا به حال مرموز تحول — ساطع طیف های مختلف نئون روشن رنگ. چرا این اتفاق می افتد در حال حاضر توضیح داده شده توسط یک تیم از دانشمندان از دانشگاه ساوتهمپتون صخره های مرجانی آزمایشگاهی که خود را منتشر دقیق بینش در مجله زیست شناسی کنونی.

محققان با انجام یک سری از کنترل آزمایش های آزمایشگاهی در آکواریوم مرجان تسهیلات از دانشگاه ساوتهمپتون. آنها دریافتند که در طول رنگارنگ سفید, حوادث, مرجان تولید آنچه که به طور موثر کرم های ضد آفتاب لایه از خود نشان خود را به عنوان رنگارنگ نمایش. علاوه بر آن فکر کردم این روند را تشویق می کند مرجان همزیستهای به بازگشت.

پروفسور یورگ Wiedenmann رئیس دانشگاه ساوتهمپتون صخره های مرجانی آزمایشگاه توضیح می دهد: “تحقیقات ما نشان می دهد رنگارنگ سفید شامل یک مکانیسم خود تنظیم یک اصطلاح نوری حلقه بازخورد که شامل هر دو طرف از همزیستی. در سالم مرجان مقدار از نور خورشید گرفته شده توسط رنگدانههای فتوسنتزی از جلبک همزیستهای. هنگامی که مرجان خود را از دست همزیستهای بیش از حد نور سفر به عقب و جلو در داخل بافت حیوانات -منعکس شده توسط سفید اسکلت مرجان. این افزایش داخلی نور در سطح بسیار استرس زا برای همزیستهای و ممکن است با تاخیر و یا حتی جلوگیری از بازگشت آنها پس از شرایط به حالت عادی بازگشت.

“اگر مرجان سلول ها هنوز هم می تواند انجام حداقل برخی از توابع نرمال با وجود استرس های محیطی که باعث سفید داخلی افزایش یافته است سطح نور را افزایش تولید رنگارنگ photoprotective رنگدانه. در نتیجه کرم های ضد آفتاب لایه پس از آن خواهد شد ترویج بازگشت همزیستهای. به عنوان دوره نقاهت جلبکی جمعیت شروع به در نظر گرفتن نور برای فتوسنتز دوباره به سطح نور داخل مرجان رها خواهد شد و مرجان سلول را کاهش, تولید, رنگارنگ, رنگدانه به سطح عادی خود را.”

محققان بر این باورند مرجان که تحت این فرآیند به احتمال زیاد به تجربه قسمت های خفیف یا مختصر اقیانوس گرم شدن کره زمین و یا اختلال در خود مواد مغذی محیط زیست — و نه از حوادث شدید.

دکتر سیسیلیا d’angelo, مدرس مولکولی مرجان زیست شناسی در ساوتهمپتون نظرات: “سفید کننده است که همیشه حکم اعدام برای مرجان, مرجان حیوان می تواند هنوز هم زنده است. اگر استرس رویداد خفیف است کافی مرجان می توانید دوباره ایجاد همزیستی با جلبک شریک است. متاسفانه قسمت اخیر جهانی سفید ناشی از غیر منتظره آب گرم منجر به بالا مرجان مير ترک های مرجانی جهان در حال مبارزه برای بقا است.”

دکتر النا Bollati پژوهشگر در دانشگاه ملی سنگاپور که به مطالعه این موضوع در طول آموزش های دکترا در دانشگاه Southampton می افزاید: “ما بازسازی متوسط سابقه شناخته شده رنگارنگ سفید کننده حوادث در سراسر جهان با استفاده از تصاویر ماهواره ای. این داده ها بسیار عالی هستند توافق با نتیجه گیری های ما کنترل شده و آزمایش های آزمایشگاهی نشان می دهد که رنگارنگ سفید رخ می دهد در ارتباط با مختصر یا خفیف قسمت از استرس حرارتی.”

دانشمندان در حال تشویق گزارش های اخیر نشان می دهد رنگارنگ سفید رخ داده است در برخی از مناطق از سد بزرگ ریف در تازه ترین جرم سفید وجود دارد در ماه مارس-آوریل سال 2020 است. آنها فکر می کنم این برد به این امید که حداقل برخی از تکه های از بزرگترین صخره های سیستم ممکن است بهتر بازیابی چشم انداز از دیگران, اما تاکید کنیم که تنها یک کاهش قابل توجهی از گازهای گلخانه ای در مقیاس جهانی و پایدار و بهبود کیفیت آب در سطح منطقه می تواند نجات صخره های مرجانی فراتر از قرن 21.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im