مرموز رادیو انفجار آشکار گمشده ماده در کیهان

سریع radio bursts تصور در اینجا در یک مبهوت ورود فرکانس در یک آشکارساز استرالیا کیلومتر مربع آرایه کاشف تلسکوپ.

ICRAR و CSIRO/Alex Cherney

تقریبا نیمی از “عادی” ماده در جهان—چیزهای که باعث می شود تا ستارگان و سیارات و حتی آمریکا وجود دارد به عنوان صرف یافتیم مواد شناور در فضای بین کهکشانی با توجه به کیهان شناسان. اما ستاره شناسان تا به حال هیچ راه خوب برای تایید است که تا به حال. یک مطالعه جدید استفاده کرده است سریع radio bursts (FRBs)—قدرتمند میلی ثانیه طولانی پالس امواج رادیویی که از کهکشان های دور—به وزن بین کهکشانی و ماده و نتایج مطابقت با پیش بینی.

“با استفاده از FRBs به عنوان یک پروب شده است چشم انداز هیجان انگیز در حالی که می گوید:” ستاره شناس پل Scholz از دانشگاه تورنتو بود که درگیر با کار. “حالا که ما ساخته شده است تا یک نمونه از محلی FRBs ما شروع می شود قادر به انجام این کار. آن را قطعا هیجان انگیز است.”

بیش از چند دهه گذشته کیهان شناسان وارد یک موجودی از چیزهای که باعث می شود تا جهان است. برخی از 68 درصد انرژی تاریک مرموز نیروی شتاب انبساط جهان. یکی دیگر از 27 درصد است که توده ای از ماده تاریک است که کهکشان ها با هم. فقط 5 درصد است و به اصطلاح عادی مهم است.

کیهان شناسان می دانند که چقدر عادی موضوع باید وجود داشته باشد; آنها می تواند محاسبه آن از چقدر the big bang باید تولید شده و از مایکروویو و موج دار شدن از این رویداد کیهانی است که هنوز هم پژواک از طریق فضا است. اما آنها می توانند تنها در حدود نیمی از آن درخشان به عنوان کهکشان و متراکم ابرهای گاز. بقیه یک تصفیه, بین کهکشانی گاز از فقط 1 یا 2 اتم در حجم معمولی اتاق شده است تقریبا غیر ممکن است برای تشخیص.

بود که تا زمانی که اولین FRB پشت سر هم در صحنه در سال 2007. چرا که این پراکنده انفجار آنقدر روشن و کوتاه FRBs شد در ابتدا تصور آمده از یک instrumental, قطعی و یا یک منبع بر روی زمین (در برخی از “FRBs” یافت شد آمده از یک اجاق مایکروویو در رصدخانه). اما به عنوان تشخیص از FRBs انباشت اشیاء بدست آمده تا ستاره شناسان متوجه شدند که از دور گوشه از جهان است. تعیین آنها دشوار بود به دلیل نادر بودن: ناظران تا به حال به اشاره دقیق مسیر درست برای گرفتن یکی از آنها نمی خواهد که زمان به تمرکز بر حوزه های دیگر در منبع. این تلسکوپ که مشاهده بخش های زیادی از آسمان به طور مداوم در حال کيسه بیشتر FRBs.

FRBs نشان داد خود را از راه دور از طریق ریشه یک پدیده شناخته شده به عنوان پراکندگی. یک FRB پالس آغاز می شود به عنوان یک طیف وسیعی از مفتول در کویل-فرکانس, اما آن را به عنوان سفر “آن را احساس می کند هر الکترون در طول مسیر آن می گوید:” ستاره شناس سارا برک-Spolaor از دانشگاه وست ویرجینیا بود که درگیر با کار. فرکانس های کم تجربه تر کشیدن از الکترون ها از بالا آنهایی که تا زمانی که نبض می رسد یک رادیو تلسکوپ روی زمین فرکانس های پایین عقب. میزان تاخیر می گوید ستاره شناسان چگونه بسیاری از الکترون پالس سفر کرده است از طریق است که می توان در ارتباط با کل مقدار از ماده است.

این روش می تواند نشان می دهد چگالی ماده در سراسر جهان هستی, اما تنها اگر فاصله به FRB منبع شناخته شده است. تا همین اواخر تنها تعداد انگشت شماری از FRB منابع به طور مشخص—یا به این دلیل آنها اتفاق افتاده است به یکی از نادر تکرار FRBs و یا اینکه آنها خال خال با یک تلسکوپ آرایه ای است که می تواند تمرکز ابزار های متعدد در منبع کهکشان. امروز در طبیعت, یک تیم از ستاره شناسان گزارش کشف چهار FRBs با منبع شناخته شده در کهکشان ها با شناسایی استرالیا کیلومتر مربع آرایه Pathfinder (ASKAP) یک آرایه از 36 رادیو ظروف در غرب استرالیا.

با استفاده از آن و یکی از قبلا مشخص FRBs دانشمندان محاسبه چگالی مواد طبیعی در سراسر نوار زیادی از جهان محلی. محققان دریافتند که اگر بیرون ریخته شده در سراسر جهان وجود دارد به اندازه کافی مواد طبیعی به حساب نیم است که گم شده بود در خط با پیش بینی های نظری.

“برای دیدن چگونه به خوبی FRB آزمایش کار با حتی یک نمونه کوچک بود و هر دو تعجب آور و لذت بخش می گوید:” عضو تیم خاویر Prochaska از دانشگاه کالیفرنیا لیسیدن رصدخانه. “این چک کردن این جنبه اساسی کیهان شناسی. بحران جلوگیری کرد!”

این FRB روش نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد به نقشه تغییرات در چگالی ماده در سراسر جهان است. که می تواند کمک به نظریه پردازان را در درک که چگونه ماده توده با هم به

این “کیهانی در وب سایت” شبکه کهکشان خوشه صحافی در سراسر جهان است. تا کنون ستاره شناسان می توانید درخشان کهکشان ها را تشکیل می دهند که وب سایت, اما نه گاز بین آنها است. این ASKAP محققان امیدواریم که برای ایجاد یک مجموعه ای از حدود 100 FRBs با منابع شناخته شده در سال آینده, به طوری که آنها را می دانم که درست است که این ماده طبیعی وجود دارد اما دقیقا همان جایی که در آن پنهان شده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de