پس از بودند eluding محققان برای بیش از 30 سال VP3 پروتئین از روتاویروس در نهایت نشان داد ساختار منحصر به فرد آن و عملکرد به یک تیم به رهبری توسط دانشمندان در کالج پزشکی بیلور. محققان کشف کردند که VP3 متشکل از چهار مولکولی ماژول که منحصر به فرد ادغام پنج آنزیمی فعالیت هایی است که لازم است برای دربندی مسنجر-RNA (mRNA) یک فرایند ضروری برای سنتز پروتئین های ویروسی و برای طفره رفتن از پاسخ ایمنی میزبان.

این گزارش در مجله علم پیشرفت است که در علاوه بر این به دو قبلا شناخته شده آنزیمی, فعالیت, VP3 ارائه دو مطلب پیش بینی نشده و فعالیت و در مجموع فعال کردن این ماشین برای انجام یک تابع ضروری برای تکثیر ویروس. یافته های باز کردن فرصت هایی را برای طراحی داروهای ضد ویروسی برای مقابله با عفونت روتاویروس شایع ترین علت اسهال در کودکان در سراسر جهان منجر به مرگ و میر سالانه در حدود 200,000.

“ویروس ها تکثیر خود به خود. آنها را بیش از این ماشین آلات از سلول های آنها آلوده به تولید ذرات ویروسی” گفت: co-نویسنده مسئول Dr. B. V. Venkataram Prasad, استاد و آلوین Romansky صندلی از ورنا و Marrs مکلین گروه بیوشیمی و بیولوژی مولکولی و استاد مولکولی ویروس شناسی و میکروب شناسی در بیلور.

یکی از استراتژی های ویروس ها با استفاده از به highjack سلول های آنها حمله شامل دربندی و یا آماده شدن ویروسی mRNA به طوری که آن را تقلید پوش mRNA از سلول های میزبان است. دربندی از mRNA یک گام ضروری برای شرکت های تلفن همراه و ماشین آلات است که ترکیب پروتئین. تقلید سلول دربندی را قادر می سازد تا ویروس را بیش میزبان ماشین آلات برای تولید پروتئین های ویروسی.

چندین ویروس ها با استفاده از این استراتژی اما در راه های مختلف. در مورد روتاويروس آن شناخته شده بود که ویروسی پروتئین VP3 درگیر شد در دربندی اما برای بیش از سه دهه تعیین ساختار VP3 و درک چگونه آن را انجام mRNA دربندی شده بود یک چالش است.

روتاویروس VP3 پروتئین منحصر به فرد ماشین

“ترکیب کریو-ميکروسکوپ الکترونی X-ray کریستالوگرافی و بیوشیمیایی سنجش ما کشف کرد که VP3 تمام فعالیت های آنزیمی مورد نیاز را به طور موثر کلاه روتاويروس mRNA. ما همچنین دریافتیم که مخالف آنچه که دیده شده است در بسیاری از ویروس ها است که باید فردی پروتئین برای هر آنزیمی فعالیت روتاويروس ادغام تمام آنزیمی actitivities به عنوان ماژول به یک پروتئین VP3” گفت: اول نویسنده دکتر دیلیپ کومار, همکار فوق دکترا در پراساد آزمایشگاه.

“چه چیزی باعث روتاويروس متفاوت از بسیاری از ویروس های دیگر است که دربندی می گیرد در داخل محدوده تنگ از viral capsid پروتئین پوسته ویروس است که در داخل سلول است. پس از دربندی کامل است ویروسی mRNA خروجی capsid از طریق کانال ها و وارد سیتوپلاسم سلول که در آن درگیر پروتئین-ساخت ماشین آلات برای تولید پروتئین های ویروسی” گفت: همکاری نویسنده دکتر مریم K. Estes, کالن بنیاد وقف صندلی و خدمات برجسته استاد مولکولی ویروس شناسی و میکروب شناسی در بیلور.

“حل این پازل بسیار هیجان انگیز بود” کومار گفت. “ما قادر به جدا VP3 و ماژول خود و نشان می دهد که آنها خود را به صورت پایدار مولکول قادر به دربندی حداقل دو mRNAs به طور همزمان ساخت فرآیند کارآمد است.”

مهم به این کار شد و این همکاری با دکتر وانگ ژائو استادیار در ورنا و Marrs مکلین گروه بیوشیمی و زیست شناسی مولکولی و مدیر شرکت CryoEM هسته ای در بیلور و فوق دکتری همکار دکتر Xinzhe یو و همچنین دکتر سو Crawford, دستیار استاد در مولکولی ویروس شناسی و میکروبیولوژی برای آنزیمی و عملکرد سنجش و دکتر Liya Hu, دستیار استاد در ورنا و Marrs مکلین گروه بیوشیمی و زیست شناسی مولکولی برای مدل سازی cryo-EM-اطلاعات.

گام های بعدی

دانستن ساختار VP3 و چگونه کار می کند ارائه می دهد فرصت برای طراحی داروهای ضد ویروسی برای جلوگیری و یا درمان عفونت روتاويروس. علاوه بر آن باعث می شود آن را ممکن است برای بررسی بیشتر نقش VP3 نقش روتاويروس در تکرار و چگونه آن را تداخل با میزبان پاسخ ایمنی است.

“برای نزدیک به 30 سال در آزمایشگاه من و دکتر استس را باید همکاری به باز کردن ساختار پیچیده از روتاویروس و بهتر درک چگونه کار می کند” پراساد گفت. “تعیین ساختار و عملکرد VP3 یک نقطه عطف عمده ای که باز می شود درهای جدیدی را برای ادامه همکاری ما.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im