ناسا فضا لیزر ماموریت نقشه 16 سال از ورق یخ از دست دادن

با استفاده از پیشرفته ترین زمین-مشاهده دستگاه لیزر ناسا تا به حال پرواز در فضا دانشمندان ساخته شده دقیق و اندازه گیری دقیق از چگونه ارتفاع گرینلند و قطب جنوب یخ ورق را تغییر بیش از 16 سال است.

نتایج ارائه بینش چگونه به یخ های قطبی ورق در حال تغییر نشان دادن قطعی است که دستاوردهای کوچک یخ شرق قطب جنوب در حال به مراتب بیشتر تلفات گسترده در غرب قطب جنوب است. دانشمندان از دست دادن خالص از یخ از قطب جنوب همراه با گرینلند را کاهش یخ ورق شده است مسئول 0.55 اینچ (14 میلی متر) از سطح دریا افزایش بین سال های 2003 تا 2019 — کمی کمتر از یک سوم از کل مبلغ افزایش سطح دریا مشاهده شده در اقیانوس های جهان.

یافته آمده از ناسا یخ ابر و زمین ارتفاع ماهواره ای 2 (ICESat-2) که راه اندازی در سال 2018 به مفصل جهانی ارتفاع اندازه گیری از جمله بیش از زمین یخ زده مناطق. با مقایسه این آمار با اندازه گیری های گرفته شده توسط اصلی ICESat از سال 2003 تا 2009 محققان تولید شده اند جامع پرتره از پیچیدگی های یخ و تغییر بینش در مورد آینده گرینلند و قطب جنوب است.

این مطالعه نشان داد که در گرینلند ورق یخ از دست داده به طور متوسط 200 gigatons از یخ در هر سال و قطب جنوب یخ از دست داده به طور متوسط 118 gigatons از یخ در هر سال است.

یکی gigaton از یخ است که به اندازه کافی برای پر کردن 400,000 المپیک به اندازه استخرهای شنا و یا پوشش پارک مرکزی نیویورک در یخ بیش از 1000 پا (300 متر) ضخامت رسیدن به بالاتر از ساختمان کرایسلر.

“اگر شما به تماشای یک یخچال و یا یخ برای یک ماه یا یک سال شما نمی خواهید به یادگیری بیشتر در مورد آنچه که آب و هوا در حال انجام است تا آن را” سعید بن اسمیت یک glaciologist در دانشگاه واشنگتن و سرب نویسنده این مقاله جدید منتشر شده در علم در 30 آوریل. “ما در حال حاضر 16 سال span بین ICESat و ICESat-2 و می تواند خیلی بیشتر اعتماد به نفس است که تغییرات ما در حال دیدن در یخ را با تغییرات دراز مدت در آب و هوا.”

ICESat-2 ابزار لیزر ارتفاع سنج است که می فرستد از 10000 پالس های نور در یک ثانیه به سطح زمین و زمان چه مدت آن طول می کشد برای بازگشت به ماهواره — به درون یک میلیاردم یک ثانیه. ابزار نبض اجازه می دهد تا به صورت متراکم نقشه از اندازه گیری بیش از ورق یخ; خود را با دقت بالا اجازه می دهد تا دانشمندان برای تعیین چقدر یخ ورق تغییرات بیش از یک سال و به عرض یک اینچ است.

محققان زمان آهنگ از اوایل ICESat اندازه گیری و تزیین آهنگ ICESat-2 اندازه گیری از 2019 و در زمان داده ها از ده ها میلیون نفر از سایت های که در آن دو مجموعه داده تلاقی. که به آنها ارتفاع را تغییر دهید اما برای رسیدن به چقدر یخ از دست داده است و محققان طراحی و توسعه یک مدل جدید برای تبدیل و تغییر حجم به جرم تغییر دهید. مدل محاسبه تراکم در سراسر یخ اجازه می دهد تا کل جرم از دست دادن محاسبه شود.

“این نتایج را اول به دنبال در زمین یخ تایید اجماع از دیگر گروه های پژوهشی, اما آنها نیز اجازه دهید ما در جزئیات تغییر در فرد یخچال و قفسه های یخ در همان زمان گفت:” تام نویمان, ICESat-2 دانشمند پروژه در ناسا nasa Goddard.

در قطب جنوب به عنوان مثال اندازه گیری دقیق نشان داد که یخ ورق گرفتن ضخیم در بخش هایی از قاره های داخلی به عنوان یک نتیجه از افزایش بارش برف, با توجه به مطالعه است. اما از دست دادن یخ از قاره حاشیه به خصوص در غرب قطب جنوب و قطب جنوب شبه جزیره مراتب اهمیت بیشتری نسبت به هر گونه سود در داخل کشور است. در آن مکان از دست دادن است که با توجه به گرم شدن کره زمین از اقیانوس.

در گرینلند وجود دارد مقدار قابل توجهی از نازک شدن ساحلی یخچالهای طبیعی اسمیت گفت. این Kangerdulgssuaq و Jakobshavn یخچالهای طبیعی برای مثال از دست داده اند و 14 تا 20 فوت (4 تا 6 متر) ارتفاع در هر سال — یخبندان حوضه از دست داده اند 16 gigatons در هر سال و 22 gigatons در هر سال بود. گرم تابستان درجه حرارت ذوب یخ از سطح یخچال های طبیعی و یخ و در برخی از حوضه های گرم آب اقیانوس کارائی دور یخ در جبهه.

“تجزیه و تحلیل جدید نشان می دهد یخ’ پاسخ به تغییرات در آب و هوا با جزئیات بی سابقه ای آشکار سرنخ که چرا و چگونه یخ در حال واکنش راه آنها گفت:” الکس گاردنر یک glaciologist ناسا در آزمایشگاه پیشرانش جت در جنوب کالیفرنیا و همکاری نویسنده در مقاله علمی.

این مطالعه همچنین به بررسی قفسه های یخ — شناور توده های یخ در پایین دست آخر یخچالهای طبیعی. این قفسه های یخ که ظهور و سقوط با جزر و مد می تواند دشوار است برای اندازه گیری گفت: هلن آماندا Fricker, یک glaciologist در Scripps موسسه اقیانوس شناسی در دانشگاه کالیفرنیا در سان دیگو و همکاری نویسنده در مقاله علمی. برخی از آنها دارای سطوح خشن با crevasses و پشته اما دقت و وضوح بالا از ICESat-2 اجازه می دهد تا محققان برای اندازه گیری به طور کلی تغییرات.

این یکی از اولین بار است که محققان با استفاده از لیزر altimetry برای اندازه گیری از دست دادن قفسه های یخ شناور در اطراف قطب جنوب به طور همزمان با از دست دادن این قاره یخ.

محققان دریافتند قفسه های یخ در حال از دست دادن جرم در غرب قطب جنوب که در آن بسیاری از این قاره به سرعت در حال حرکت یخچالهای طبیعی قرار دارد و همچنین. الگوهای نازک شدن بیش از قفسه های یخ در غرب قطب جنوب نشان می دهد که Thwaites و Crosson قفسه های یخ را نازک ترین به طور متوسط حدود 16 فوت (5 متر) و 10 فوت (3 متر) از یخ در هر سال بود.

یخ ذوب می شود که از قفسه های یخ نمی کند بالا بردن سطح دریا از آن را در حال حاضر شناور — مانند یک مکعب یخ را در یک فنجان کامل از آب نمی سرریز شیشه ای که در آن ذوب می شود. اما قفسه های یخ را ارائه ثبات برای یخچال های طبیعی و یخ ورق پشت سر آنها.

“آن را مانند یک معماری پایه است که دارای یک کلیسای جامع” Fricker گفت. “یخ قفسه نگهداری یخ ، اگر شما نگاهی به دور قفسه های یخ و یا حتی اگر شما نازک آنها را کاهش میدهید که buttressing نیروی بنابراین مبتنی یخ می تواند جریان سریع تر است.”

برای کسب اطلاعات بیشتر در ICESat-2, بازدید:

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de