ناسا ICESat-2 اقدامات قطب شمال اقیانوس یخ دریا ضخامت پوشش برف

در قطب شمال یخ کمک می کند تا نگه داشتن زمین, سرد به عنوان روشن خود را در سطح نشان دهنده انرژی خورشید را به فضا. هر سال دانشمندان استفاده از چندین ماهواره ها و مجموعه داده برای پیگیری چه مقدار از اقیانوس قطب شمال در دریای یخ اما ضخامت آن است که سخت تر برای ارزیابی. نتایج اولیه از ناسا یخ جدید ابر و زمین ارتفاع ماهواره-2 (ICESat-2) نشان می دهد که یخ دریا تا لاغر به اندازه 20% پس از پایان اولین ICESat ماموریت (2003-2009) بر خلاف مطالعات موجود که پیدا کردن یخ دریا ضخامت باقی مانده است نسبتا ثابت در دهه گذشته است.

یخ های دریای قطب ضخامت به شدت کاهش یافته است در دهه اول قرن 21 به عنوان اندازه گیری توسط اولین ICESat ماموریت از سال 2003 تا 2009 و روش های دیگر. سازمان فضایی اروپا CryoSat-2 راه اندازی شده در سال 2010 است اندازه گیری نسبتا سازگار ضخامت یخ های دریای قطب پس از آن. با راه اندازی ICESat-2 در سال 2018, محققان, نگاه به این راه جدید دریا اندازه گیری ضخامت یخ برای پیشبرد مطالعه این اطلاعات ضبط.

“ما نمی توانیم ضخامت فقط از ICESat-2 خود را, اما ما می توانیم با استفاده از داده های دیگر به مشتق گیری” گفت: خرده. برای مثال محققان تفریق کردن ارتفاع برف در بالای یخ دریا با استفاده از مدل های کامپیوتری که برآورد بارش برف. “اولین نتایج بسیار دلگرم کننده است.”

در مطالعه خود که به تازگی در مجله تحقیقات ژئوفیزیک: اقیانوس, خرده و همکارانش تولید نقشه از یخ های دریای قطب ضخامت از اکتبر 2018 به مارس 2019 و دیدم یخ ضخیم شدن از طریق زمستان به عنوان انتظار می رود.

به طور کلی محاسبات با استفاده از ICESat-2 یافت که یخ نازک تر در طول دوره زمانی که از آنچه محققان با استفاده از CryoSat-2 data. خرده گروه نیز یافت می شود که کوچک اما قابل توجهی 20% کاهش در دریا ضخامت یخ با مقایسه فوریه/مارس 2019 ICESat-2 اندازه گیری با آن محاسبه شده با استفاده از ICESat در فوریه/مارس 2008 — کاهش که CryoSat-2 محققان نمی بینم در داده های خود را.

این دو روش برای اندازه گیری در دریا, یخ, خرده گفت: هر کدام با خود محدودیت ها و مزایای. CryoSat-2 حمل یک رادار برای اندازه گیری ارتفاع به عنوان مخالف به ICESat-2 lidar و رادار عمدتا از عبور از برف به اندازه گیری بالای یخ. رادار اندازه گیری مانند آنهایی که از CryoSat-2 می تواند پرتاب کردن توسط آب دریا سیل یخ او اشاره کرد. علاوه بر این, ICESat-2 است که هنوز هم یک جوان ماموریت و کامپیوتر و الگوریتم ها هنوز در حال تصفیه, او گفت:, که در نهایت می تواند تغییر ضخامت يافته است.

“من فکر می کنم ما در حال رفتن به یاد بگیرند که بسیاری از داشتن این دو روش برای اندازه گیری ضخامت یخ. آنها ممکن است به ما یک بالا و پایین محدود در دریا ضخامت یخ و جواب درست است که احتمالا جایی در میان” خرده گفت. “دلایلی وجود دارد که چرا ICESat-2 برآورد می شود کم و دلیل CryoSat-2 می تواند بالا و ما نیاز به انجام کار بیشتر درک کنند و این اندازه گیری در خط با هر یک از دیگر.”

ICESat-2 دارای یک لیزر ارتفاع سنج که با استفاده از پالس های نور را دقیقا اندازه گیری ارتفاع پایین به حدود یک اینچ است. هر یک از این ابزار می فرستد تا 10000 پالس های نور است که به گزاف گویی کردن سطح زمین و بازگشت به ماهواره و سوابق طول زمان آن طول می کشد را که از سفر دور. نور نشان دهنده اولین ماده آن بازدید این که آیا آن را در آب باز سر دریای یخ یا برف انباشته است که در بالای یخ بنابراین دانشمندان با استفاده از ترکیبی از ICESat-2 اندازه گیری و داده های دیگر برای محاسبه دریا ضخامت یخ.

با مقایسه ICESat-2 داده با اندازه گیری از دیگر ماهواره محققان همچنین ایجاد اولین ماهواره-بر اساس نقشه از مقدار برف انباشته است که در بالای قطب شمال, یخ, ردیابی این مواد عایق.

“قطب شمال دریای یخ بسته به طور چشمگیری تغییر کرده پس نظارت از ماهواره ها آغاز شد و بیش از چهار دهه پیش گفت:” ناتان کرتز ICESat-2 معاون دانشمند پروژه در پرواز فضایی گودارد ناسا در مرکز Greenbelt, Maryland. “این فوق العاده دقت و در طول سال اندازه گیری قابلیت ICESat-2 فراهم می کند یک ابزار جدید هیجان انگیز اجازه می دهد تا ما را به درک بهتر مکانیسم منجر به این تغییرات و این بدان معنی برای آینده است.”

با ICESat-2 و CryoSat-2 با استفاده از دو روش متفاوت برای اندازه گیری ضخامت یخ — یک اندازه گیری بالای, برف, دیگر مرز بین پایین لایه برف و یخ لایه — اما محققان متوجه آنها می تواند ترکیب این دو برای محاسبه عمق برف.

“این اولین بار است که ما می توانیم ارتفاع برف در سراسر قطب شمال اقیانوس دریا یخ پوشش” گفت: Ron Kwok یک دریای یخ دانشمند ناسا در آزمایشگاه پیشرانش جت در جنوب کالیفرنیا و نویسنده مطالعه دیگری در JGR اقیانوس. “منطقه قطب شمال کویر است-اما آنچه برف ما بسیار مهم است از نظر آب و هوا و عایق یخ دریا است.”

این مطالعه نشان داد که برف شروع به ساخت تا به آرامی در ماه اکتبر زمانی که تازه تشکیل یخ به طور متوسط در حدود 2 اینچ (5 سانتی متر) از برف بر روی آن و یخ چندین ساله به طور متوسط 5.5 اینچ (14 سانتی متر) از برف است. بارش برف میدارد و بعد از آن در زمستان در ماه دسامبر و ژانویه می رسد و حداکثر عمق آن هنگام که نسبتا جدید یخ به طور متوسط 6.7 اینچ (17 سانتی متر) و یخ به طور متوسط 10.6 اینچ (27 سانتی متر) از برف است.

در هنگام ذوب برف در فصل بهار آن را می توانید استخر در دریا یخ آن ذوب حوضچه جذب حرارت از خورشید و می تواند به گرم کردن یخ سریع تر فقط یکی از اثرات برف بر روی یخ.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>