روش جدید برای تبدیل گرما به انرژی-سوزاندن سلول های چربی

محققان کشف کرده اند یک مجموعه جدید از سیگنال های که سلول های ارسال و دریافت به موقع یک نوع از سلول های چربی به تبدیل چربی به گرما. این مسیر سیگنالینگ کشف شده در موش های دارای پیامدهای بالقوه برای فعال کردن این همان نوع از چربی thermogenic در انسان است.

Thermogenic سلول های چربی نیز نامیده می شود چربی بژ یا کرم سلولهای به دست آورده اند توجه در سال های اخیر به صورت بالقوه خود را برای جلوگیری از چاقی و سایر اختلالات متابولیک با توجه به توانایی خود را برای سوزاندن انرژی به عنوان چربی ذخیره می شود. اما دانشمندان هنوز به ترجمه این پتانسیل به درمان موثر.

چالش فعال بژ چربی در انسان ناشی می شود چون این فرایند تنظیم شده است از طریق به اصطلاح آدرنرژیک سیگنالینگ که با استفاده از هورمون کاتکول آمین به دستور بژ سلول های چربی شروع به سوزاندن انرژی است. اما آدرنرژیک سیگنالینگ همچنین کنترل مهم دیگر عملکرد های بیولوژیک از جمله فشار خون و ضربان قلب و مقررات پس از آن فعال کردن در انسان با آگونیست های دارای عوارض جانبی بالقوه خطرناک.

در یک مطالعه جدید برنامه ریزی شده برای انتشار آنلاین 12 ژوئن در مجله رشد همراهیک تیم از محققان به رهبری دانشگاه علوم زندگی موسسه توصیف یک مسیر است که می تواند تنظیم بژ چربی باعث مستقل از آدرنرژیک سیگنالینگ. به جای این عمل از طریق یک گیرنده پروتئینی به نام CHRNA2 کوتاه برای کولینرژیک گیرنده نیکوتین آلفا 2 زیرواحد.

“این مسیر باز می شود مسیر جدیدی برای نزدیک شدن به اختلالات متابولیک” گفت: Jun Wu, دستیار استاد در LSI و مطالعه ارشد نویسنده است. “البته این کولینرژیک مسیر نیز درگیر است در سایر عملکردهای مهم وجود دارد که هنوز کار زیادی برای انجام به واقعا چطور این کار ممکن است در انسان. اما ما در حال تشویق اولیه این یافته.”

برای مطالعه وو و همکاران او مسدود CHRNA2 مسیر تنها در سلولهای موش و سپس تغذیه موش ها در یک رژیم غذایی با چربی بالا. بدون CHRNA2 گیرنده پروتئین های موش ها نشان داد بیشتر وزن از موش عادی و کمتر قادر به فعال کردن گرمازایی در پاسخ به مواد غذایی بیش از حد مصرف.

وو معتقد است این یافته ها به خصوص هیجان انگیز در نور از دیگر تیم تحقیقات اخیر کشف نوع جدیدی از بژ چربی است که تنظیم نمی کاتکول آمین. این جدیدترین مطالعه از LSI نشان می دهد که این subpopulation از چربی بژ به نام glycolytic بژ چربی (یا g-بژ چربی) می تواند از طریق فعال CHRNA2 مسیر.

“بسیاری از بیماران مبتلا به اختلالات متابولیک باید کاتکول آمین مقاومت معنی سلول های خود را شناسایی و یا پاسخ به کاتکول آمین” گفت: Wu, که همچنین یک استادیار مولکولی و فیزیولوژی یکپارچه در U-M دانشکده پزشکی.

“بنابراین حتی اگر آن را می تواند انجام شود با خیال راحت فعال است که آدرنرژیک مسیر می تواند یک گزینه درمانی موثر برای این بیماران. این مسیر با این نوع از چربی بژ می تواند آغاز یک فصل جدید برای نزدیک شدن به این چالش است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه میشیگان. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im