نامزد جدید برای مواد اولیه سنتز از طریق انتقال ژن

سیانو باکتری ها به سختی نیاز به هر گونه مواد مغذی و استفاده از انرژی نور خورشید. Bathers آشنا هستند با این میکروارگانیسم ها — اغلب به اشتباه به نام “جلبک های سبز-آبی” — به عنوان آنها اغلب رخ می دهد در آب. یک گروه از محققان در موسسه کارلسروهه فناوری KIT) کشف کرده است که چند سلولی گونه Phormidium فقدان می تواند اصلاح شده ژنتیکی طبیعی تحول و در نتیجه می تواند تولید موادی مانند اتانول یا هیدروژن است.

در طول تحول یک سلول اصلاح شده ژنتیکی با اضافه کردن مواد ژنتیکی (DNA). این فرایند رخ می دهد که اغلب در طبیعت می تواند مورد استفاده قرار گیرد را به شما معرفی خاص DNA به یک سلول و وقف آن را با یک ویژگی خاص. “طبیعی تحول بدان معنی است که DNA گرفته شده است تا توسط سلول بدون هر گونه کمک های بیشتر می گوید:” استاد Tilman Lamparter استاد در موسسه گیاه شناسی — به طور کلی گیاه شناسی پژوهش در زمینه کیت. این روش ساده است: آن را با این نسخهها کار بدون صرف — ارتباط با سلول دیگر — و بدون electroperforation — است که می تواند دیواره سلولی نفوذ پذیر. پس از تحول طبیعی است که تا کنون تنها موفق شده در تک سلولی, cyanobacteria, آن در نظر گرفته شد که آن را منحصر به فرد از ویژگی های تک سلولی گونه است. یافته های کیت گروه تحقیقاتی نشان می دهد که طبیعی شایستگی را خارج سلولی DNA رخ می دهد بیشتر در سیانو باکتری ها از آنچه قبلا تصور. در نشریه علمی PLOS ONE (کتابخانه عمومی علوم) آنها گزارش برای اولین بار در انتقال ژن برای Phormidium جای جنس و تحول طبیعی از یک چند سلولی, رشته سيانوباکتری.

سهم زیستی اقتصاد: جای منابع فسیلی

برای تحول طبیعی سلول باید در یک حالت فیزیولوژیکی شناخته شده به عنوان شایستگی به طوری که دریافت کننده می تواند سلول های فعال حمل و نقل DNA به سیتوپلاسم. دانشمندان در زمان استفاده از تحول طبیعی و یکپارچه جدید اطلاعات ژنتیکی به ژنوم Phormidium lacuna. این چند سلولی سیانو باکتری ها که به دست آوردن انرژی خود را از نور خورشید ارائه مزیت از تشکیل بیوفیلم و رو به رشد در تراکم سلولی بالا است که می تواند به سرعت حذف شده است. کیت دانشمندان جدا شده از چند گونه از این filamentously رشد گونه از دریای شمال و دریای مدیترانه و توالی ژنوم یک سویه.

روش های ایجاد شده توسط این محققان برای تغییر چند سلولی سیانو باکتری ها با معرفی اطلاعات ژنتیکی باز می شود تا طیف گسترده ای از امکانات برای تحقیقات پایه و برنامه های کاربردی ممکن است. “با کمک از تحول طبیعی ما در حال حاضر ایجاد شده متعدد به اصطلاح حذفی جهش یعنی ما موفق به خاموش کردن ژن های خاصی و در نتیجه شناسایی تابع خود می گوید:” Lamparter. ممکن است در آینده گرا نرم افزار می توان به سنتز اتانول و هیدروژن یا لاکتات به عنوان به خوبی به عنوان دیگر bioproducts در سلول ها و در نتیجه کمک به زیستی-اقتصاد و به تغییر از یک مبتنی بر نفت اقتصاد به اقتصاد بازار بر اساس منابع پایدار. “چشم انداز ما این است که برای استفاده از این تکنولوژی به جای منابع فسیلی می گوید:” زیست شناس.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط Karlsruher Institut für Technologie (کیت). توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de